Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce przejsc na ta diete

Mam kilka pytan do osob stosujacych diete Dukana. Prosilabym o pomoc.

Polecane posty

Gość chce przejsc na ta diete

Witam. Zaczne od tego, ze chce schudnac 10kg, bo tyle mi przybylo po chorobie kiedy to nie moglam sie ruszac. Czytalam sporo o diecie Dukana i podobno mozna na niej szybko zrzucic zbedne kg. Mam jednak kilka pytan, na ktore odpowiedzi nie znalazlam, jesli ktos z osob doswiadczonych w tej diecie zeche mi pomoc to bede bardzo wdzieczna:) 1. Czy konieczne jest jedzenie jajek? Ma to jakis wplyw na diete? Bo ja akutat nie lubie i na pewno nie przekonam sie do ich jedzenia. 2. Czy w trakcie diety konieczne jest jedzenie sniadan? Ja nie jadam od wielu lat i bylby to dla mnie problem zmuszac sie do tego, gdyz po sniadaniu i tak jestem potem glodna o tej samej porze co zawsze, a na dodatek zle sie czuje sie wtedy. 3. Ile powinna trwac faza pierwsza? ja myslalam o tygodniu, ale czy to nie za duzo badz za malo? 4. Czytalam gdzies, ze na diecie Dukana nie wskazany jest zbyt duzy wysilek fizyczny. Ja akurat teraz troche cwicze dosc intensywnie, chodze tez na basen. Czy na tej diecie powinnam przerwac cwiczenia,a jesli tak to dlaczego? 5. Ostatnie juz pytaie dotyczy ilosci posilkow. Niestety dla mnie 4-5 malych posilkow dziennie to przesada i wolalabym pozostac przy swoich 2 dziennie. Czy bedzie to mialo wplyw na diete? To by bylo na tyle, naprawde bardzo dziekuje jesli ktos zdecyduje sie mi pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duk duk
Jajek nie musisz jeść, obowiązkowo trzeba tylko dużo pić, co najmniej 1,5l. D.napisał, żeby nie opuszczać posiłków, ale jeśli wcześniej nie jadłaś śniadań to moim zdaniem, nie musisz.... 7 dni na 10 kg to jest w sam raz dla I fazy :) Mogą być 2 posiłki, oby niezbyt obfite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duk duk
ćwiczeń nie musisz przerywać, organizm jest przyzwyczajony. Ważne żeby nie zaczynać nowych albo nie ćwiczyć więcej niż do tej pory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce przejsc na ta diete
dziekuje wam bardzo:) Troche sie obawialam wlasnie czy aby na pewno nie bede musiala przerwac cwiczen i jesc wiecej posilkow, bo nie powiem, ze wtedy mialabym spory problem. Zapytam w takim razie by sie upewnic jedynie. W pierwszej fazie mozna jesc ryby i np. kurczaka grillowanego, bo czytalam gdzies, ze mozna tylko gotowanego a gdzie indziej wlasnie, ze moze byc grillowany byle nie smazony. Wiecie moze jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duk duk
kurczaka można got.albo grillowanego, ale tylko piersi są chude, udka i skrzydełka jemy bez skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce przejsc na ta diete
dziekuje:) w takim razie od dzis zaczynam ta diete. Musze przyznac, ze ze wszystkich co czytalam dieta Dukana odpowiada mi najbardziej wiem mam nadzieje, ze na rezultatach sie nie zawiode, bo tyle osob chwali sobie, ze mozna naprawde szybko schudnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce przejsc na ta diete
a przepraszam, ze jeszcze was pomecze, ale czy to prawda, ze po zakonczeniu tej diety szybko zaczyna sie tyc? Bo kolezanka mnie tym troche wystraszyla i zastanawiam sie ile w tym prawdy. Mam oczywiscie na mysli normalne odzywianie po zakonczeniu diety a nie rzucenie sie na jedzenie, bo wtedy tyce jest oczywiste. Ale kolezanka mowila, ze ta dieta niby fajna jednak potem ciezko bez niej utrzymac wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duk duk
ta dieta nie ma końca... :O To dieta na całe życie, ostatnia faza IV jest do końca życia a jak ktoś chce przejść na "normalne" jedzenie to kg powrócą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce przejsc na ta diete
przyznam sie bez bicia, ze zatrzymalam sie na czytaniu o 3 fazie. Mozesz napisac co sie je w 4 tak mniej wiecej? Bo jak cos to chcialabym wiedziec co i jak mam jesc do konca zycia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duk duk
nie doszłam nigdy do tego etapu, ale z tego co wiem to obowiązkowe są białkowe czwartki....w pozostałe dni chyba je się wszystko albo prawie wszystko.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zajmuję się układaniem jadłospisów dla osób chcących schudnąć. Nie zajmuję się dietą Ducana, ponieważ jestem zwolenniczką zdrowych zasad odżywiania, bezpiecznych dla organizmu. Jednak chciałabym odpowiedzieć na zadane w wątku pytania. 1. Jedzenie śniadań - wbrew pozorom jest bardzo ważne, nawet jeśli ktoś przyzwyczai się je pomijać, powinniśmy pamiętać, że śniadanie daje energię potrzebną do rozpoczęcia dnia. Dlatego warto zjeść choćby niewielki posiłek, np jogurt z płatkami owsianymi . Jeśli nie jesz śniadania organizm korzysta ze zmagazynowanej energii, ale jednocześnie spowalnia metabolizm, aby chronić się przed dalszymi stratami. 2. Jedzenie 2 posiłków w ciągu dnia to zdecydowanie za mało, organizm nie otrzymuje energii z pożywienia w regularnych odstępach, dochodzi do spowolnienia metabolizmu, zwiększenia gromadzenia rezerw w postaci tkanki tłuszczowej. 4-5 posiłków dziennie pozwala zmobilizować organizm do pozbywania się nadliczbowych kilogramów. Twój problem z wagą to prawdopodobnie wynik tego, że jesz rzadko, spowolniony metabolizm powoduje, ze większość z tego co zjesz odkłada się w organizmie i tyjesz. Spróbuj wprowadzić (stopniowo, nie na siłę) jeszcze 1-2 posiłki. Z doświadczenia w pracy z osobami chcącymi schudnąć, wiem, ze jest to możliwe, a efekty zaskakują nawet samych odchudzających się. Mimo, że jedzą częściej wcale nie tyją. Jeśli jeszcze nie zaczęłaś stosować diety Ducana, poczytaj trochę o jej minusach, np na stronie diety.poznan.pl, ale znajdziesz też wiele innych stron, na których piszą o zagrożeniach wynikających ze stosowania tej diety. Efekt jojo po zakończeniu tej diety to smutna rzeczywistość. Organizm pozbawiony odpowiedniej ilości owoców i warzyw, oraz produktów zbożowych, po zakończeniu kuracji bardzo szybko odzyskuje utracone kilogramy. Gdybyś miała jakieś pytania chętnie odpowiem na nie za pośrednictwem poczty e-mail, mój mail to monikach@diety.poznan.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 2 posiłki na dukanie to zdecydowanie za mało / niewiem czy czytałaś ksiazkę w/w pana / zaznacza on w niej ,iż więcej jadasz białka tym szybciej i wiecej chudniesz ... kiedys byłam na tej diecie /nabawilam sie tylko efektu jojo i ogreomnego parcia na slodycze . a i nerki mnie potem długo bolały / wybór nalezy wiec do ciebie jakiego nie dokonasz i tak życzę ci być schudła na dukanie lub innym sposobie odzywiania sie swoje 10 kg wymarzone/ pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×