Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

myszka83

jaki makaron zdrowy ?

Polecane posty

Gość Tomek,,,,,,,
autorko masz śliczną buzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sam robie makaron wloski czyli 5 jajek maka przenna albo noodle maka tortowa przenna troche oleju i soda oczyszczona jest pyszny swiezy i malo kaloryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no domyślam się że lepszy ale ja za bardzo nie mam czasu na robienie makaronów dzięki za komplement

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gygyugbuy
zacznijmy od tego, ze zaden makaron nie jest NIEzdrowy i nie tuczy, co glupie pisemka wmawiaja od dekady polakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie mam czasu na robienie makaronów dlatego szukam jakiegoś zdrowszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięęęęęęę
mamaron razowy jest taki z lubelli ale drozszy Poza tym czemu ci zalezy na zdrowym makaronie? nie jedz duzo ale kup normalny, nic ci nie bedzie :O dalas sie ogłupic medialna wrzawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięęęęęęę
makaron :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jem dużo makaronów ale lubię jeść zdrowo i lubię jak moja rodzina je zdrowo 'tak samo z chlebem mam problem bo cholera wie co zdrowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieZbadaneSaWyrokiBoskie
ja makaron jem raz w tygodniu nie uwazam go za podstwawe wyżywienia ale prosty makaron szybki tani zdrowy to najlepiej zrobić nalesnik na patelni z maki przennej usmazyc a potem pokroic :] pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta Barbo
przede wszystkim, albo razowy (moim zdaniem niezbyt smaczny i nie pasuje do każdego dania), albo z pszenicy duurum. Żadne tam jajeczne. Dobry makaron z duruum jest robiony tylko z mąki (a właściwie kaszki) i wody. Nie potrzebuje, żadnego lepiszcza w postaci jajek, czy jak tu jeden, o zgrozo, napisał sody oczyszczonej. Co to w ogole za pomysł, żeby sody dodawać do makaronu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no najczęściej kupuje ze semoliny pszenicy durum bo jakoś najlepiej smakuje nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toxic Toy
MAKARON RYŻOWY, ale tani niejest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięęęęęęę
a z pszenicy durum to jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta Barbo
jeśli chodzi o "niezdrowość" i "tuczącość" to nie makaron jest najgorszy a sosy. Najgorsze są te na bazie śmietany, no i ser. Tuczące są typowe makarony domowe, babcine, a więc z białej mąki z jajkami. Taki z semoliny wcale nie jest zły, niewskazany tylko dla osób na ścisłej diecie niskokalorycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka to zrob sobie makaron krolewski maka jajko olej mleko woda na patelnie podpiec jak nalesnik potem zawinac i pokroic i to ma najwiecej wartosci a najmniej tuczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta Barbo
każda firma ma w ofercie makarony z duruum, począwszy od Biedry (czytać skład, bo jest też tańszy ze zwykłej mąki), przez Lubellę, a na drogich makaronach z Almy kończąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta Barbo
UważjNa bredzisz jak potłuczony. Proponujesz zwykły pszenny naleśnik i twierdzisz, że jest najmniej tuczący. Nie przeczę, że jest na pewno smaczny, ale na pewno nie dietetyczny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięęęęęęę
durum a nie duruum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta Barbo
oj, durum, durum, nie wiem czemu mi się dwa "u" zrobiły :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavendaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
mozna robić sobie też wyroby piekarskie z mąki po zmieleniu kaszy. Wyczytałam ten sposób pod nazwą chleb (i tu jakies cyferki). Mąka z kaszy jest mniej przetworzona niż to co kupujemy, nawet razowa. Nie pamietam tej nazwy tylko. Z forum sfd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W swoim domu używamy do potraw makaronów Pol-Mak. Makarony tradycyjne polskiego przedsiębiorcy. Dla dzieci mają też osobny makaron. http://pol-mak.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z pszenicy durum jak tu napisano. nie wiem jak jest w Polsce, nie mieszkam już w Polsce, jak jeszcze mieszkalam to nie mialam pojęcia o rodzajach makaronów i mialam to właściwie gdzieś. tu gdzie mieszkam od 6 lat, makarony są tylko i wyłącznie z pszenicy durum, z innej nie ma. w Polsce makarony mi nie smakują, te które moja mama kupuje - już teraz wiem dlaczego, bo rok temu przeczytalam skład i tam zwykłą mąka była ... DURUM i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha dodam, że u mnie w rodzinie (ja mąż 2 dzieci) z węglowodanów dominują makarony. nie jemy ziemniaków, no może 2 razy na miesiąc. a makarony z semoliny durum jemy ze 3 razy w tygodniu a nawet i 4 razy. i jesteśmy szczupli. ja mam 168 cm wzrostu ważę 57 kg. maż mierzy 186 cm waży 79 kg. to czy makaron kogos utuczy, zależy ile z i czym go zje oraz co je poza tym i czy sie rusza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby zdrowa żywność jest teraz na czasie, ale czytając wszystkie porady dot zdrowego zywienia już zupełnie głupieję. Najpierw czytam ze makarony niezdrowe, tuczą, póxniej że jednak nie i ja już nie wiem. Moglby mnie ktoś oświecić w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricotia
Wszystko zależy od tego, czego szukasz. Rodzajów zdrowych makaronów jest mnóstwo. Generalnie najgorsze będą te zwyczajne jajeczne i pszenne. O wiele zdrowsze są z pszenicy durum, pełnoziarniste, razowe, z błonnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricotia
Nie chodzi do końca o to że nie zdrowe ale jednak bardziej kaloryczne i raczej nie nadają się do diety fit. Są oczywiście smaczne i czasami można je jeść, ale jak chcesz dbać o sylwetkę a ten makaron jednak częsciej jeść to wybierz jakieś ciemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×