Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jestem w szoku!!!!!!!!!

Łuszczyca - co mi pomogło!

Polecane posty

Gość gość
Witam, U mnie w rodzinie też jest obecny ten problem. Testowane były przeróżne specyfiki aż w końcu ciotka poleciła nam ekstrakt z dąbrówki. O dziwo zadziałało, kuracja trwała kilka miesięcy ale się udało i jak na razie spokój. Ważne żeby używać ekstraktu a nie zwykłego suszu. Życzę Wam również powodzenia w walce. Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widze, że jest tu wątek kremu Psoriadin. słuchajcie co jest z kremem??? Czego nie mozna go nigdzie kupic?? przeszukałam całą sieć i nic. a to jedyne co naprawde mi pomagało. no rewelacyjny jest. Ktos coś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToskaBednarek

Spróbuj kremu Hemp Care lub kremu z konopi na suchą skórę. Znajdziesz je w sklepie konopnymarket.pl Działa o wiele lepiej, przynajmniej w moim wypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria

Wkładki indywidualne zrobione w Rzeszowie w Instytucie Podologicznym, podziałały na moją babcie. Wygodne, dostosowane do potrzeb, super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jalena

Słuchajcie, a któraś z Was używała na łuszczycę maści takiej z przepisu dermatologa - ale do wykonania przez farmaceutę w aptece? Dzisiaj odebrałam taką maść z apteki DOZ (co ja się nachodziłam i naszukałam apteki, która mi zrealizuje taką receptę to moje!) i ciekawa jestem działania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leki farmakologiczne ktore sa przpisywane na recepte oraz bez recepty pomoga tylko na chwile bo to jest leczenie objawu a nie przyczyny .

Leczenie łuszczycy jest podobne do leczenia tradziku

Leczenie tradziku mascia farmakologiczna ? Czy moze zmiana diety od wewnatrz ?

Łuszczyca zaburzony ukald trawinny zwlaszcza watroba w tym przypakdu sprawdza siie jedynie ziola i msc ktora sama zalecałam pacjnetowi ktory mial 80 % powiechrzni  łuszczycy

 maść ziołowa stosowana na wszelkie dolegliwości skórne m.in. łuszczycę, egzemę, trądzik, atopowe zapalenie skóry. 

Sa rowniez receptury zielarskie ktore rowniez sa skuteczne w przypadku luszczycy  ktore przynosza rowniez  porzadane efekty terapeutyczne

W przypadku luszczycy  stosuje sie rowniez do wewnatrz preparat oryginalny "mumio ' rosyjskie nie apteczne ze wzgledu na mala dawke do do uzytku wewnętrznego  jak rowniez do smarowania . Niezastapione w przypadku gronkowca

Córka finki ktora prowadzila wiele lat forum dotyczace zdrowia

(zielarka , farmaceutka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też czytałam, że zaburzenia w ukłądzie trawiennym to powód łuszczycy i powiem szczerze odkąd zadbałam o dietę , piłam olej z ostropestu - zaczeło być lepiej. Zgadzam sie z przedmówczynią w tym wzgledzie. Ale co jeszcze podpowiem - używam balsamu  kokosowego Pahwash z mango , na suchą skórę z problemami, nie tylko na tą z łuszczycą, pomaga. Mam po nim długo wrażenie ze skóra jest gładsza, zdrowsza, miększa, nawilzona, nie wiem jak to wam opisac, w kazdym razie lepiej sie po tym balsamie czuje i też mam wrażenie , ze jest lepiej czyli pomaga w leczeniu łuszczycy raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2020 o 00:50, monikat napisał:

Też czytałam, że zaburzenia w ukłądzie trawiennym to powód łuszczycy i powiem szczerze odkąd zadbałam o dietę , piłam olej z ostropestu - zaczeło być lepiej. Zgadzam sie z przedmówczynią w tym wzgledzie. Ale co jeszcze podpowiem - używam balsamu  kokosowego z mango , na suchą skórę z problemami, nie tylko na tą z łuszczycą, pomaga. Mam po nim długo wrażenie ze skóra jest gładsza, zdrowsza, miększa, nawilzona, nie wiem jak to wam opisac, w kazdym razie lepiej sie po tym balsamie czuje i też mam wrażenie , ze jest lepiej czyli pomaga w leczeniu łuszczycy raczej

Dieta to podstawa, wiadomo. Ale dieta sobie, a pielegnacja tez sobie, bo jednak skóra z łuszczyca potrzebuje zewnętrznego nawilżania i dostarczania jej substancji odzywczych czy przeciwbakteryjnych. Wiem, bo też to przerabiałam i do tego mialam problem bo najpierw sądzilam że to zwykly lupiez skory głowy ;/ Dopiero jak ogarnelam sobie cały zestaw z psorisela i połaczyłam to z dieta to wszystko zaczęło isę powoli stabilizować i jakos wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U  mnie problemy z luszczycą występuja od 12 roku życia. Wypracowałam sobie najlepsze metody. Aktualnie nie ma już dramatu jesli chodzi o wysyp, chociaż w przeszlóści bywało z tym slabo. Plamy pojawiają mi się raczej punktowo. W sumie najwieksze na głowie pomimo stosowania świadomej pielęgnacji oraz zwracania uwagi na kosmetyki. Zwykle stosuję delikatne maści takie jak maść z witaminą A, jesli to nie pomaga to traktuję te zmiany Maxicortanem - stosuje go jedynie raz na jakiś czas ale jak już posmaruje nim zmiany to kilka dni i już ich nie ma. I dieta, najmniej cukru ,więcej warzyw, ale to dobre nie tylko na cukrzycę ale ogolne samopoczucie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Od siebie mogę polecić bardzo efektowny produkt Oliwa z oliwek Eliama Gold, to nie zwykła oliwa to jest suplement diety który pomaga przy  AZS, łuszczyce. Dla mnie to jest rewelacyjny produkt. Piję tylko dwa razy na dzień po łyżeczce, i już za dwa tygodni można zobaczyć efekt od używania tylko trzeba wyłączyć z diety gluten i kazeinę (białko krowie). I jeszcze chcę dodać że lekarzy ufają dany produkt, w Niemczech już używają go do leczenia w szpitalach, co dla mnie jest bardzo ważne jak dla konsumenta. Kupuję na Allegro.

Edytowano przez Mia25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a czy któraś z Was korzysta z takich maści/kremów, które na podstawie receptury od dermatologa wykonuje farmaceutka w aptece? U mnie się sprawdza, zawsze takie recepty realizuję w DOZie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej sól z morza martwego pomaga. Kupiłam worek do kąpieli i stosuję 🙂 na worki dobrą gatunkowo sól sprzedaje centrumluszczycy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do pielęgnacji ciała używam olejek busajna, znakomicie nawilża ale i ujerdnia ciało. Ma działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalna e pomaga i na choroby skóry, także łuszczyce, trądzik, wszelkie zmiany skórne itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2021 o 12:41, Kazamate napisał:

U  mnie problemy z luszczycą występuja od 12 roku życia. Wypracowałam sobie najlepsze metody. Aktualnie nie ma już dramatu jesli chodzi o wysyp, chociaż w przeszlóści bywało z tym slabo. Plamy pojawiają mi się raczej punktowo. W sumie najwieksze na głowie pomimo stosowania świadomej pielęgnacji oraz zwracania uwagi na kosmetyki. Zwykle stosuję delikatne maści takie jak maść z witaminą A, jesli to nie pomaga to traktuję te zmiany Maxicortanem - stosuje go jedynie raz na jakiś czas ale jak już posmaruje nim zmiany to kilka dni i już ich nie ma. I dieta, najmniej cukru ,więcej warzyw, ale to dobre nie tylko na cukrzycę ale ogolne samopoczucie 😉

U mnie podobnie. Chociaż dodałabym do tego jeszcze żel z aloesem, ale nie taki ze sklepu, tylko taki domowy - ostatnio zaczełam uprawiać w domu aloes oraz sama robie sobie taki żel 🙂 Nie jest to wcale takie trudne, a koi zmiany oraz pomaga na lekkie swędzenie.

Na mocniejsze faktycznie nie działa nic innego jak sterydy A że nie chcę stosować mocniejszych sterydów na receptę, tylko nakładam sobie maxicortan (który mozna stosować w jednym miejscu bez konsekwencji nawet 7 dni, jak rozmawiałam z lekarzem). Nigdy jeszcze jednak nie zdarzyło mi się tak długo nakładać bo zwykle wystarczy jedna czy dwie aplikacje i juz swędzenia nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mega natłok informacji, więc zapytam jeszcze raz, jaki jest dobry szampon na łuszczycę głowy. Miałam nizoral, ale głowa swędziała mnie po nim jeszcze bardziej.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi znaleźć swój sposób ... już wypróbowałam wiele produktów firmy jak w tym poście reklamują się opisując historie choroby na mnie to mydło wcale nie działa .... zeszłego lata przez przypadek natrafiłam produkty konopne i one mi jako jedyne pomagają gdy mam tzw fazę zagonioną a w szczególności maść konopna Retter 24% ale jak będziecie jej szukać to koniecznie z hologramem te bez są jakby inne ... na konopiafaramacja.pl napewno jest ta oryginalna bo już tam kupywałam ale tak po za rym ciężko znaleźć z hologramem  maść radzi sobie z łuszczyca w 80% to i tak dla mnie duży sukces 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytałam o tych olejach konopnych, że pomagają. Ale są szampony z tymi olejami? Bo ja potrzebuję czegoś typowo do mycia włosów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie znalazłam coś takiego i się zastanawiam nad kupnem, tylko nieco się boję, że kasa pójdzie w błoto 😜 psorisel czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dobre kosmetyki przy łuszczycy polecam Balsam kokosowy Pahwash z mango, znakomicie działa, super nawilża skore, pomaga i na zmiany skórne. Naturalny, bezpieczny skład 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy łuszczycy znakomity jest Balsam kokosowy Pahwash z mango, doskonale nawilza i pomaga na zmiany skórne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ktoś już wspominał o psorisel na łuszczycowe zapalenie skóry. myślałam, że tylko ja znam ten zestaw :classic_cool: realnie nie znam nic lepszego z dermo na łzs skalpu niż to a przetestowałam sporo szamponów xd zapach ma baaaaaaaaardzo ziołowy i średnio mi to pachnie, aleeeeee działa jak marzenie :classic_love:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×