Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Boczniak

Objawy trudne do opisania związane z brzuchem.

Polecane posty

witam wszystkich mam dziwne objawy związane z brzuchem a mianowicie miewam ciągle nadęty brzuch ale to jakby nie gazy tylko skurcz, po drugie zaczęło się to kilka miesięcy temu luźnymi stolcami i gazami zaś po 3 może 4 miesiącach zmieniło się to w dziwne odczucia w brzuchu i problemy z oddawaniem stolca (raz 3 razy dziennie a zaś np. przez 3 dni wcale), zauważyłem w między czasie maluśkie oznaki krwi na papierze toaletowym i zaraz wziąłem lustro i latarkę i okazało się że mam hemoroidy bo gdy zaczynam przeć jakby na stolec to wychodzą na zewnątrz a gdy przestaję to się chowają,miewam też silne mdlące bóle kolkowe takie że brzuch mi się momentalnie zrobi duży i twardy ale po chwili tak jakby ręką odjął czuję że przemija i brzuch robi się mniejszy (przeważnie dzieje się to krótko po jedzeniu ale nie zawsze).Od jakiegoś czasu mam problemy z kręgosłupem dolny odcinek w sumie to na samym dole, miałem 2 razy nastawiane kręgi u kręglarza bo dysk mi się przesunął tak twierdził kręglarz, ale do dzisiaj mam tak że nawet gdy po jakiejś pracy chcę po sobie pozamiatać to rwie mnie w tym kręgosłupie i jakoś tak jakby mi tam napuchło. Mam też nieżyt żołądka+refluks żołądkowo-przełykowy od dawna. Jestem człowiekiem nerwowym strasznie ale duszę w sobie i nikt z obcych ludzi nie ocenił by mnie jako nerwusa a jest inaczej. Gdy się położę na plecy i duszę brzuch to w okolicach pępka w sumie mam jakiś taki obolały i jakby skamieniały (twarde jakby skurcz), mam też objawy takie kujące w kroczu prądkujące w kierunku siusiania i wtedy często chce mi się też siusiać i odczuwam wtedy gorączkę w tym oddawanym moczu. Miałem kiedyś kamyczek w moczowodzie utknął między nerką a pęcherzem ale byłem na rozkruszaniu metodą ESWL i faktycznie kamień wysiusiałem. Jakie badania powinienem zrobić ale tylko najbardziej potrzebne bo lekarza mam takiego że nie chce dać skierowań bo twierdzi że to potrąca jego kieszeń więc będę je robił jak zwykle na własną kieszeń. Pozdrawiam Was Wszystkich i życzę dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja bym ci radziła zrobić Konoskopię czyli badzanie ca łego odcinka jelita grubego . Jak mówisz że masz himorojdy , mągą równiez byc polipy a przy tym badaniu wyjda napewno i tak naprawde powinienes powiedziec to swojemu lekarzowi i on musi ci dac skierowanie na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolonoskopię , przepraszam za literówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem dodać że mam polipa 3mm w woreczku żółciowym ale lekarz który go wybadał powiedział że nie robi on żadnego spustoszenia więc że nie mam o nim myśleć nawet ale badać się i sprawdzać co jakiś czas czy nie rośnie. Robiłem już 3 razy USG brzucha i co pół roku i jak miał 3mm to tyle ma do dziś i nie powiększa się. Strasznie boję się kolonoskopii!!! nie ma innego badania mniej inwazyjnego??? np. rezonans komputerowy??? czy też będzie wszystko widać??? bo jak wspominałem mam problemy z kręgosłupem i może mam przepuklinę kręgosłupa która gdzieś tam może uciska gdzieś na jelita lub pęcherz. A jak zbadać kręgosłup czy nie ma przepukliny czy może czegoś innego??? tak żeby i kręgosłup i wnętrzności za jednym badaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale Kolonoskopia nie jest znów taka straszna , ja miałam ja robioną bez znieculenia i nie jest tak strasznie jak to wyglada . Tylko do tego badania musisz miec całkowicie wyczyszczone jeli ta , pieje się płyn specjalny i wszystko jest OK. Badanie trwa okolo pół godziny lub troche mniej i nie ma czego się naprawdę bać. A jest najdokładniejszym badaniem jelit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A przy kręgosłupie tez możesz miec kłopy ze stolcem częste zaparcia m, tylko ze jest stan zapalny. Ale to co opisujesz mozesz mieć róniez klopoty jelitowe a to trzeba leczyc jak i kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixyyyyyyyyyyy
wziąłem lustro i latarkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie ma takiego badania zeby jelita i kręgosłup zbadać naraz Tomograf nie zbada jelit od srodka chyba ze masz guż w nich. na kręgosłup wystarczy niekiedy tylko RTG jego i wychodza zniany na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie są objawy polipa w jelicie??? a czy czasami mój obolały brzuch w okolicach pępka (nie zawsze jest taki obolały i są dni że czuję się nawet dobrze) to nie czasem jelito cienkie lub pęcherz?? Bo skoro polip w woreczku żółciowym jest i nie robi żadnego problemu to dlaczego miałby w jelitach robić. Moja Babcia miała robioną kolonoskopię bo miała problemy z wypróżnianiem i hemoroidami i okazało się że miała w badaniu polip czy polipy i nie przypominam sobie żeby miała je usuwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie chce cie straszyc ale Polipy potrafią się zrobic złosliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na tej stronie co Ci podałam linka również pisze o Polipach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otylosc,siedzacy tryb zycia,brak ruchu,czeste zatwardzenia moze doprowadzic do hemoroidow. Idz do proktologa niech cie przebada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proktolog to jakoś inaczej się nazywa bo nie słyszałem o takiej dziedzinie ale czy to jakaś branża w chirurgii??? Bo nie wiem gdzie szukać takiego lekarza? No i przede wszystkim musi nim być mężczyzna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykonałem badania może ktoś powie jakie są: MORFOLOGIA: Hemoglobina-101,8 % Leukocyty-7,1 G/L Erytrocyty-5,63 T/L HT-46,3 % ROZMAZ KRWI: Pałki-2 % Podzielone-57 % Limfocyty-37 % Monocyty- % Eozynofile-4 % Bazofile- % OB: 2 /h Ref. M: 1-10/h GPT: 17,9 U/l Ref. M: do 42 U/l CRP białko: 3,2 mg/l Ref. M: poniżej 6 mg/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×