Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Slub w PL, mieszkam w UK

Zmiana nazwiska - wymiana dokumentow - powrot do UK

Polecane posty

Gość Slub w PL, mieszkam w UK

Niedlugo wychodze za maz w Polsce, a mieszkam w Uk. Niestety nie mam mozliwosci po slubie zostac w Polsce na dluzej, zeby wymienic dokumenty i powiadomic kogo trzeba... Napiszcie mi jak to zrobiliscie? Wymiana dowodu i paszportu zajmuje kilka tygodni, nie mozna tego przyspieszyc do kilku dni. Na starym paszporcie wyjade do UK, ale jak ja mam potem pojechac do PL na starym nazwisku (zakladajac, ze bede jechac do PL nie wczesniej niz po roku po zmianie nazwiska)? Nie chce wymieniac paszportu w Londynie. Jakie mam wyjscie z tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaftanik niebieski
nie zmieniaj nazwiska poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie panikuje
ja wymienilam dowod rok po slubie, paszport 3 lata a prawo jazdy dopiero teraz tj prawie 5 latek, przyjedz na paszporcie tu go wymienisz bez problemu, nie ma juz kolejek a cena taka sama jak w pl, moj m wlasnie wymienial bo konczyl mu sie termin waznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slub w PL, mieszkam w UK
Przy wymianie w Londynie tez mnie to nie za bardzo urzadza poniewaz musze tam pojechac zlozyc wniosek, pojechac znowu zeby odebrac paszport. Nie mieszkam blisko Londynu. Nie wiem kiedy po slubie pojade znowu do Polski bo planujemy miec dzieci wiec moge tam nie pojechac przez kilka lat. Co do ceny... w Polsce za paszport placi sie 140 zl, a w Londynie 90 funtow, wiec czy ja czegos nie kumam? :) gdzie ta porownywalna cena? a jak wymienia sie prawko w Polsce ze wzgledu na zmiane nazwiska? Trzeba tez skladac wniosek i odbierac osobicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no gdyby porównać cenę to powinnaś zapłacić 140f, a nie 90:) zawsze możesz się na czas załatwiania dokumentów przeprowadzić do Londynu - wtedy będziesz miała blisko;) albo wymień sobie wszystko od razu na brytyjskie o... albo się od razu rozwiedź albo napisz do ambasady, żeby przysłali konsula do twojej wioski...edynburski ma np. dyżury w Aberdeen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slub w PL, mieszkam w UK
Szczerze to liczylam na komentarze osob, ktore byly w podobnej sytuacji i udalo im sie wymienic dokument/y w Polsce w ciagu kilku dni = procedura przyspieszona ale coz, piszcie sobie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przyspiesza Ci procedury. Nie ma takiej opcji. Dlatego moj dowod lezal w urzedzie kilka miesiecy. Paszport wymienilam w Londynie i nie placilam 90, odliczono mi jakas kwote za lata, ktore paszport byl jeszcze wazny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×