Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zapytam,może ktoś doradzi?

ex mąż ukrywa fakt,ze pracuje za granicą

Polecane posty

Gość zapytam,może ktoś doradzi?

Witam. Postanowiłam napisac tutaj,może ktoś coś doradzi,bo mnie już ręce opadają. Rozwiodłam sie z mężem ponad 3 lata temu(bez orzekania o winie),Sąd zasądził byłemu męzowi 300 zł alimentów na rzecz wówczas 8 letniej córki.Mąż zataił fakt,ze od ponad 10 lat pracuje za granicą,w Norwegii i na rozprawe przyszedł z zaswiadczeniem z PUP jakoby był osobą bezrobotną bez prawa dozasiłku(zarejestrowaną na dzień przed rozprawą). Twierdził w Sądzie,ze opiekuje się chorym ojcem mieszkającym od Nas 350 km i w zamian za opieke ojciec daje mu emeryture :/ Sąd uwierzył w te bajeczki,a ja nie miałam jak udowodnic,ze pracuje za granicą. Niedawno dostałam pismo z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej,ze były mąz ubiega sie w Norwegii o świadczenie rodzinne na córke,które ja mam wypełnic by On mógł miec tam przyznane "rodzinne" Szlag mnie mało nie trafił. Tatus widzi dziecko co 3 m-ce,ogólnie mało go obchodzi córka. Złożyłam zatem(pierwszy od 3 lat)pozew o podwyższenie alimentów do kwoty 1.000 zł uzasadniając to tym,ze On pracuje za granicą,zarabia około 8 tyś. Nie mam niczego by to udowodnic poza tymi papierami z ROPS,ze stara sie tam o rodzinne(czyli pracuje legalnie). Obawiam sie,ze znowu zarejestruje sie w Polsce w Urzedzie Pracy i na rozprawe przyniesie zaśw. o bezrobociu. Czy jak okażę w Sądzie ten dokument,ze ex ubiega sie w Norwegii o rodzinne to Sąd potraktuje to poważnie? Jak jeszcze mogę udowodnic fakt,ze wykonuje on prace za granicą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
swoją drogą czy możliwe jest,by On mając ograniczoną władze rodzicielską mógł pobierac tam zasiłek rodzinny na córkę,którą w ogóle prawie sie nie interesuje??? dodam,ze ja nie pobieram w Polsce rodzinnego,bo za duzo zarabiam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikane
hiena z ciebie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
dodam jeszcze,ze adres zameldowania podałamten pod którym jest zameldowany poniewaz nie znam jego dokładnego miejsca pobytu za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
pelikane hiena z ciebie hiena? niby dlaczego? nie baz smieszny/a na siebie zarabiam,więc czemu sie unosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkjhikhjkkkkkkkkkkkk
Może dobrze byłoby kogoś wynająć do tej sprawy. Np. detektywa z Norwegii. Nie wiem czy nie byłaby to strata pieniędzy, ale może akurat zrobiłby zdjęcia jak były mąż pracuje, idzie do pracy. Nagrał różne wypowiedzi. Wykazał, że tak często nie jest u ojca. Może też udałoby się nakłonić kogoś do zeznawania z jego współpracowników. Jak masz jego adres to taki szpieg mógłby rozwiązać sprawę. A może jakiś twój znajomy by pojechał i ci pomógł? Jak były pracuje na czarno to wtedy możesz złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa, że okrada państwo i będzie się miał z pyszna. Ze strachu przed stratą pracy i donosem może sam zacznie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
epitety typu pazerna itp w ogóle mnie nie ruszają,wiec darujcie sobie:)nic tu po Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 lata temu zatail
ze od 10 lat pracuje w norwegii, tak? I ty jakims cudem nie zauwazylac, ze nie ma go przez cale 7 lat w domu?🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cgdfgdffgf
Nic mu nie wypełniaj przed podwyższeniem alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie umiem pomoc ale nie odpuszczaj autorko. Pokaz w sadzie to pismo o rodzinnym, skoluj jakichs swiadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
hjkjhikhjkkkkkkkkkkkk Jestem pewna w 100% iż pracuje tam LEGALNIE,rozlicza sie z podatku itp tylko nie mam jak tego udowodnić. detektyw nie wchodzi w gre,nie zarabiam aż tyle bym mogła sobie pozwolic na taki luksus:) myślałam,by doniesc na Niego do Urzędu Pracy,ze pracując leganie za granicą w Polsce na potrzeby Sądu rejestruje sie w UP i udaje biednego bezrobotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wyczytałam w necie, że na jakiejś norweskiej stronie internetowej jest wykaz cudzoziemców pracujących legalnie w Norwegii - niestety nie pamietam na jakiej. Wejdź na jakieś forum dla polonii norweskiej, może ci coś doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfsddsfd
"3 lata temu zatail" - Ty jesteś jakiś/jakaś ograniczona? Przecież autorka pisze o zatajeniu przed sądem a nie o tym, że ona nie wiedziała o jego pracy od 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fewfgwefgwe
08:16 [zgłoś do usunięcia] dfdfsddsfd "3 lata temu zatail" - Ty jesteś jakiś/jakaś ograniczona? Przecież autorka pisze o zatajeniu przed sądem a nie o tym, że ona nie wiedziała o jego pracy od 3 lat. 3 lata temu podczas rozprawy zatail, ze pracowal/pracuje od 10 lat w Norwegii tzn. ze albo to nie jego dzieciak, albo baba zmysla, albo ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wyczytałam w necie, że na jakiejś norweskiej stronie internetowej jest wykaz cudzoziemców pracujących legalnie w Norwegii - niestety nie pamietam na jakiej. Wejdź na jakieś forum dla polonii norweskiej, może ci coś doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
la.firynda Kiedyś wyczytałam w necie, że na jakiejś norweskiej stronie internetowej jest wykaz cudzoziemców pracujących legalnie w Norwegii - niestety nie pamietam na jakiej. Wejdź na jakieś forum dla polonii norweskiej, może ci coś doradzą. dziękuje Ci bardzo za informacje,poszukam pod tym kątem:) nie wiem,skąd te oburzenie u niektórych,ale wiem jedno,takich szmaciarzy,którzy migają sie przed odpowiedzialnoscią trzeba GNOIĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomnialas dodac, ze kiedys
kochalas tego szmaciarza, modliszko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
Aż się zesrałam z nerwów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj jest porada
Tutaj pisze, że "W Pani przypadku odpowiedniejsza będzie Konwencja o dochodzeniu roszczeń alimentacyjnych za granicą sporządzona w Nowym Jorku z dnia 20 czerwca 1956 roku. Wniosek składa pani do Sadu Okręgowego (tego co orzekał rozwód) ale do specjalnej komórki zajmującej się egzekucja alimentów za granicą. Postępowanie jest dla Pani córki wolne od kosztów." Może tak samo tutaj trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkjhikhjkkkkkkkkkkkk
Ale może dobrze by było zasięgnąć właśnie porady prawnej u odpowiedniego prawnika i zlecić mu napisanie tego co trzeba. To też koszty, ale wtedy przynajmniej wszystko by było napisane bezbłędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkjhikhjkkkkkkkkkkkk
Jak pracuje legalnie to na pewno da się to wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
zapomnialas dodac, ze kiedys kochalas tego szmaciarza, modliszko dobrze napisane...kiedyś :) po tym wszystkim,co z Nim przeszłam nie mam krzty wyrozumiałości i szacunku do tego osobnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
tutaj jest porada Tutaj pisze, że "W Pani przypadku odpowiedniejsza będzie Konwencja o dochodzeniu roszczeń alimentacyjnych za granicą sporządzona w Nowym Jorku z dnia 20 czerwca 1956 roku. Wniosek składa pani do Sadu Okręgowego (tego co orzekał rozwód) ale do specjalnej komórki zajmującej się egzekucja alimentów za granicą. Postępowanie jest dla Pani córki wolne od kosztów." Może tak samo tutaj trzeba zrobić. dziękuje bardzo za informacje:) aczkolwiek sprawa dotyczy udowodnienia przed Sądem,ze ex pracuje legalnie za granicą,alimenty na córke w kwocie 300 zł przysyła regularnie bez poślizgu(a raczej jego konkubina mieszkająca w Polsce-sprawdziłam w banku z jakiego konta przychodzą przelewy)z adnotacją"alimenty na ......"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
dzięki podpowiedzi znalazłam stronę,na której można sprawdzic dochód osób pracujących legalnie na terytorium Norwegii wpisałam dane ex męza i jak byk mi wyskoczyło,jaki miał dochód za rok 2009 ponad 140 tyś koron norweskich = 70 tyś w przeliczeniu na złotówki rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może da się jakieś odsetki
uzyskać za tamten okres jak wyjdzie, że oszukał to chyba będzie musiał to spłacić, a nie tylko, że podwyżka od tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
wydrukuje to i tym sie bedą posiłkowac w Sądzie o dobro dziecka trzeba walczyc na wszelkie możliwe sposoby ide zaraz do UP zgłosic,ze rejestrował sie u nich jako bezrobotny w 2009 r a tym czasem równolegle wykonywał legalnie prace zarobkową w Norwegii niech mu sie dobiorą do skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam,może ktoś doradzi?
[zgłoś do usunięcia] Może da się jakieś odsetki uzyskać za tamten okres jak wyjdzie, że oszukał to chyba będzie musiał to spłacić, a nie tylko, że podwyżka od tego roku. srał go pies i jego odsetki za tamte 3 lata,nie składałam o podwyżki bo mi na tym az tak bardzo nie zalezało,zarabiam mozna by powiedziec,ze dobrze i miałam to daleko w d ... az do dnia gdy otrzymałam pismo,ze on sie tam ubiega o zasiłek rodzinny na córke wkurzyłam sie nieziemsko,to mi,matce,która jest z dzieckiem 24/na dobe,7 dni w tygodniu,365 dni w roku sie nie nalezy w Polsce rodzinne bo za duzo w/g państwa zarabiam a taki gnój,co dziecko widzi raz na 3 m-ce (co tyle przyjezdza do Polski),ma ograniczoną władze rodzicielską ma możliwosc pobierania swiadczeń rodzinnych w wysokosci około 500 zł PARANOJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"dzięki podpowiedzi znalazłam stronę,na której można sprawdzic dochód osób pracujących legalnie na terytorium Norwegii" Cieszę się, że choć tyle mogłam pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, skąd w was tyle jadu? Facet ma dziecko i łoży na nie 300 zł. Chciałby ktoś z was żyć cały miesiąc za takie pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×