Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiepska kucharka

potraficie ugotować zupe bez żadnych chemicznych ulepszaczy?

Polecane posty

Gość kiepska kucharka

jak w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiepska kucharka
jak to robisz? pewnie smakuje jak woda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak a co ? ???
kazdy to potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaszczę_u_Rubika
zamiast wegety dodaj drobniutko posiekaną i zaszkloną cebulkę na przykład - dobre do wszystkich zub warzywnych do rosołu i pomidorówki - maggi prosto z krzaka ( liście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliiiittannaa
No pewnie! kwestia ziół.... w moim domu nie gości ani vegeta, ani maggi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghrrrhhrr
masz na myśli kostki rosołowe i vegeta? To drugie rzadko używam, jednak bez kostek ciężko mi się obejść. Mimo to potrafię sobie poradzić również bez nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdc
wyglada to tak...pani jedzie do puszczy, poluje na dzikiego stwora, potem oprawia go, szuka ziol w lesie i to co znajdzie taszczy do domu na piechote bo samochod to tez chemia, acha!...poluje z luku bo higieniczniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja babka wychowała
6 dzieci, w tym moja matkę 60 lat do tyłu nie było weget ani nic wychowali się na zupach,kapuscie i kartoflach,wszystko im smakowało i nikt nie narzekał,teraz najebali pełno chemii wszedzie,wcześniej nikt nie miał żadnych wrzodów i zgag a teraz co druga osoba ma kłopoty trawienne nawet dzieci :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umiem, ale mi nie smakuje. I nie mówcie że to dlatego że doprawiam źle bo tak nie jest :p tylko po prostu przyzwyczaiłam sie do potraw z vegetą i inne mi nie smakują, no chyba że slodkie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawił mnie temat:P
No więc co dodajecie do zupy lub sosu,zeby nie był mdły? Nie oszukujmy się--zupa czy sos bez kostki rosołowej duzo traci na smaku. Tez chciałabym tego świństwa nie uzywać,ale nie wiem czym zastąpić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie. Zupy gotujemy na : - gnatach - miesie - kielbasie - dodajemy ziol i przypraw - czasem cebuli - czasem grzybow nie ma prawa byc mdle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzyni zup
nie używam veget, rosołków ani innych takich, mam wiele sprawdzonych przepisów a moje zupy są boskie, zagęszczam bez użycia mąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. czasem dodaje rowniez suszonych warzyw BEZ GLUTAMINIANU SODU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczo lecznicze
pewnie że umiecie, i wcale nie smakuje jak woda. Np. jarzynówkę robię z marchewki, ziemniaków, pietruszki (plus co tam akurat jest na kuchni) i chodzi tylko o to, żeby dobrze "podsmażyć" i poddusić te jarzyny na maśle przed tym zanim się je zaleje wodą i zagotuje. Cyc malina, palce lizać! A, no chhyba że sól zaliczasz do chemikaliów? __ http://www.sky4fly.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem co dokładnie powinno sie dodawać, ale np na rosół około 3 litry daje pół kurczaka, duży seler, 2 marchewki, korzeń pietruszki, cebulę obsmażoną na czarno nad gazem, por, sól, pieprz, ziele angielskie, zieloną pietruszkę i lubczyk i to chyba wszystko :) Do tego swojski makaron i wszystko pięknie, powinno być dobre, ale nie jest jak dla mnie bo chociaż ma smak to i tak dodaję vegety bo bez tego smakuje głupio :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghrrrhhrr
vegete można nawet samej zrobić, taka vegeta to głównie sól. Należy wysuszyć warzywa i zioła, zmielić z solą i kurkuma i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dodadaje glutaminianu sodu
w zadnej postaci i tak przygotowane jedzenie nam bardzo smakuje. ostatnio dodaje tez coraz mniej soli i miesa. ale spoko koko, w warzywach jest tyle chemii, ze praktycznie nasze potrawy niewiele sie roznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dodadaje glutaminianu sodu
chodzilo mi o to ze ja nie dodaje glutaminianu sodu.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×