Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takToJa1987c

test owulacyjny-OWULACJA

Polecane posty

Gość takToJa1987c

Moje cykle sa regularne (31)z lekkimi odchyleniami( -1+2 dni ) staramy sie o dziecko juz pare miesiecy,ale dopiero od tego cyklu zaczelam stosowac testy owulacyjne.Wiec,wczoraj test pokazal wynik negatywny(jedna mocna kreska,druga slaba) sluzu nie badalam:( w nocy byl stosunek:P.Dzisiaj test pokazal 2 mocne kreski i juz sluz byl zauwazalny.Jak to jest,czyli owoulacja nastapi w ciagu 1-2 dni,tak? a sluzu wczoraj nie bylo czyli jest mniejsza szansa,ze plemniki dotarly do bezpiecznej 'przystani' gdzie moglyby zaczekac na komorke jajowa?Bo jakos trudno mi to ogarnac ;) Wiem,ze szanse sa,ale niestety juz nie mamy mozliwosci dzisiaj ani jutro probowac znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomidorówka_
hmm to ze ci test pokazal 2 kreseczki nie oznacza ze masz owulacje mozna to tylko sprawidzic na monitoringu czy sa pecherzyki i czy przede wszystkim pekaja plemniki moga w dobrych warunkach przetrwac nawet 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olej te testy
Kupe kasy za nie dałam (apteczne bodajże 42 zł),w zeszłym cyklu kreska kontrolna była ciagle blada,akurat byłam na usg i lekarz do mnie że to już faza poowulacyjna,wróciłam do domu zrobiłam test i ujrzałam 2 mocne kreski;-)-dla mnie to taka zabawka jest. W tym cyklu olałam testy,obserwowałam sie jedynie (stad wiem że ten cykl bedzie dłużsy) i zobaczymy. 4 m-ce starań z testami,i nic. Na opakowaniu pisze że powinnam sie do lekarza zgłosić,ale ja wiem że za mocno chce i nie wychodzi. Badania robiłam pół roku temu bo jestem po poronieniu (wtedy zaszłam w 2cyklu-pierwszy sie spinałam,liczyłam a drugi olałam,bo inne rzeczy miałam na głowie i pyk-zaskoczyło. Zaszłam 2 dni przed @ bo tak sie cykl wydłużył). Zatem-nie myśl,nie licz -tylko się kochaj;-) powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
Hm,no wlasnie,w srodku nie sprawdzalam:/ Skoro,sluz plodny pojawia sie kilka dni przed owulacja a test wyszedl dzisiaj pozytywnie(wczoraj negatywny),czyli do ok 48 godzin powinna wystapic owulacja.Ja zauwazylam sluz plodny dopiero dzisiaj przed samym jajeczkowaniem,wiec zglupialam:P Ale pewnie jest tak jak piszesz,ze byl w srodku a dopiero dzisiaj sie ujawinl.Troche to nieskladnie napisalam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby co too
do roku masz czas:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
wszystko sie okaze juz niedlugo.W sumie jeszcze nigdy tak sie nie wczuwalam jak w tym cyklu.Sluz jest rozciagliwy i wyplywa,ale wczoraj takiego nie bylo(tzn na zewnatrz)No,to teraz juz nic nie zostaje jak czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de-monika
Wypróbuj sobie może mikroskop owulacyjny. Jest wielokrotnego użytku, więc jest bardziej opłacalny. Ja sobie kupiłam afrodytę. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajacasiedlugiczas
Czy dobrze zrozumiałam że lekarz ginekolog powiedział Ci że owulacja była już w tym cyklu? Jeśli tak zauważył na monitoringu to na pewno juz była. Testom nie wierz do końca, bo mogą one wychodzić pozytywne również po owulacji, one nie potwierdzaja wystąpienia owulacji tylko rozpoznają wysoki poziom hormonu LH który powoduje uwolnienie dojrzałego pęcherzyka (owulacja). Test może wyjść pozytywny, może być sluz a do owulacji może wogole nie dojsć, bo z powodu stresu itp może zostać przesunięta. Może być tez tak że test może wyjsć pozytywny po owulacji, tak ćzesto dziewczyny mają. Najlepiej przyłóż się do tego bardziej i zacznij śledzić swoje cykle - zapisywać je, mierzyc temp lub robić to trochę w bardziej zorganizowany sposób. Testy robione tak zupelnie z gruszki ni pietruszki mogą Cie wprowadzać w błąd. A jeśli owulacja faktycznie była teraz, to tak jak już ktos wspomniał śluz może byc tez wewnatrz, wiec tym się nie martw, może plemniki dożyją te 1 lub 2 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajacasiedlugiczas
Acha - zapomniałam - do śledzenia cykli polecam ovufriend.pl - tam możesz sobie w zorganizowany sposob patrzec co kiedy mialas, system interpretuje ci cykle, testy owulacyjne, jak idziesz do lekarza masz tez wszystko zapisane w ladny, przejrzysty sposob. a jesli zdecydujesz sie mierzyc temperature to system zaznaczy Ci owulacje i dni plodne na wykresie. Ja mierze temperature i b sobie to chwalę. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
Owulacje mialam potwierdzona w poprednim cyklu a nie w tym:).Jesli chodzi o testy W niedziele popoludniu wyszedl negatywny(wtedy tez byl stosunek w nocy) w poniedzialek juz pozytywny az do wtorku południa) potem kreska zaczela blednac.Sluz zaczal wystepowac w poniedzialek w ogramnych ilosciach(jak rzadko kiedy) i byl do srody rano,potem juz znacznie mniej.Wiem,ze owulacja nie musiala wystapic,ale zawsze jakas nadzieja jest:) wiec poczekam z 1,5 tygodnia i pewnie wykonam test z racji,ze naleze do osob niecierpliwych.Wiem,ze nawet jesli owulacja wystapila,to plemniki mogly nie dotrzec,albo komorka moze sie nie zagniezdzic,tak to juz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
Temperaturke kiedys zaczelam mierzyc,ale moje wykresy byly bardzo chaotyczne:P nie naleze do osob systematycznych:/ wiec,to nie dla mnie.Testy owulacyjne zaczelam stosowac pierwszy raz i w sumie pokryly sie z sluzem plodnym i kluciem jajnika:) Do najtanszych nie nalezaly:/ ok 80 zl za 7 testow :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja testy polecam mi się sprawdziło to co pokazały i to takie zwykłe za 1zł z allegro test wychodzi pozytywny od bodajże 36 do 24 godz PRZED owulacją w tym czasie najlepiej odbyć stosunek. śluz nie musi być widoczny na zewnątrz ważne aby był koło ujścia szyjki macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
Wlasnie nie sprawdzalam sluzu wewnatrz,ale podejrzewam ze byl,skoro na zewnatrz pojawil sie pare godzin pozniej:) No nic,co ma byc to bedzie.Tylko jak sie planuje dziecko,to trzeba zrezygnowac z wielu rzeczy(uwazac na lekarstwa,zero piwka) ale to juz trwa pare miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terazja1234
U mnie raczej jest odwrotnie ze śluzem (sprawdzam i wewnątrz i na zewn) jeśli się pojawia to bardzo szybko widać go na zewnątrz, a dopiero jak się już kończy, to nie widać go na zewnątrz, ale jest go jeszcze troche w środku. ja też jestem na ovufriendzie, bardzo polecam. Tam dowiesz się wszystkiego. My staramy się 3 miesiąc o drugie dziecko, wiec jeszcze zupełnie bez stresu. A w przypadki że to kobieca psychika jest powodem problemow zajscia w ciąze nie wierze, może są one prawdziwe dla b małej ilości kobiet, ale ja wierze że generalnie w wiekszosci przypadkow jest jakis problem którego się nie zna i trzeba do niego dojść, a niektórzy lekarze tylko tak zwodzą i niepotrzebnie każą czekać dwa lata. A póżniej dochodzi do tego, że ludzie starają się o dziecko latami, a czym dłużej sie starają tym większy stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
Wszystko sie zgadzalo,bol jajnika,sluz plodny,test owulacyjny i kalkulatorek dni plodnych.My zrobiliscmy co moglismy:P teraz tylko trzeba czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
dzisiaj minie 7 dzien od stosunku a wczoraj dorwal mnie bol jajnika.Nagly przeszywajacy bol lewego jajnika,trwal ok 15 sekund.Oczywiscie juz zaczelam sobie dobierac do glowy,ze to moze dobry znak.Na test za wczesnie,wiec nadal czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxxette
de-monika sprawdziłam sobie ten mikroskop. Wydaje się bardzo ciekawy. Chyba go kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToJa1987c
Tez mam zamiar go wyprobowac,jesli tym razem sie nie udalo.Z tego co patrzylam na stronke,kosztuje ok 90 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToja1987c
Okres spoznia mi sie 2 dni,3 testy wysly negatywne a na dwoch byla jadna druga kreska! Dzisiaj zauwazylam plamke krwi.Czekam dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takToja1987c
Mialo byc biala druga kreska,widoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de-monika
Tak ja dawałam 89 plus koszty przesyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to z tym jest
witam mam pytanie w marcu miałam okres 22 w kwietniu 16 a w maju dostałam 23nie bardzo umiem sobie wyliczyc dni płodnych dodam ze zauważylam ze teraz w czerwcu wogole nie mam śluzu płodnego tylko tak w połowie cyklu dostałam strasznych boli jajnikow i bola mnie do dzis z tym ze troszke mniej . i nie wwiem czy to były dni plodne czy tez nie od wczoraj zauazylam śluz biały gęsty nie jest go zbyt duzo ale jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owulacjajest
witajcie powiem krotko ja zakupilam test owulacyjny firmy Clearblue 20 szt mam cykle co 28-27 dni w tym miesiacy zastosowalam od 08-06 o 12 w poludnie zaczela a na nastepny dzien tak samo i test pokazal wysoki poziom LH czyli mam zaczac wspulzyc od dnia wystąpienia LH czyli od 09-06 przez 2 lub 3 dni tej firmy sa testy pewne i gwarantowane fakt sa drogie dlamnie bo 50 euro za 20 szt ale nic nieporadze jak sie mieszka w holandi moze w polsce sa tansze i mowie wam polecam te testy znam bardzo duzo ludzi co je testowalo i pomogly przy pierwszym podejsciu i sa w ciazy na stronie producenta mozna duzo poczytac o ich testach www.clearblue.com na tej stronie tez jest kalendarz kiedy rozpoczac testowanie owulacji polecam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski mam pytanie wczoraj zrobilam rano i wieczorem test owulacyjny na obu z nich sa 2 gruche krechy baardzo widoczne od 2 dni biore luteine 4x dziennie moje pytania brzmią - czy w trakcie brania lutki test owulacyjny moze klamac ? - czy mam tą owulacje > II KRECHY BYLY ale sluzu nie mam . - ile trwa taka owulacja , zaraz ide zrobic sobie test zobaczymy co z niego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiew
Ja zamiast z testów paskowych kupiłam sobie mikroskop owulacyjny. Jak dla mnie zdecydowanie wygodniejszy i bardziej się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorka5
4 podejście przed nami :-) Używam lady compa, mierzę temperaturę i przy okazji robię wykresy. Patrzę także na śluz, ale nie sprawdzam go jakoś przesadnie -kiedy rzuca się w oczy, jest go dużo i jest wyczuwalny wiem, że to czas płodny. Na wykresie mam oznaczone 5 dni kiedy jest możliwa owulacja i przed tym czasem, tak trochę z ciekawości chcę sobie zrobić test owulacyjny, żeby zobaczyć co też wykaże i kiedy będzie ten najbardziej optymalny moment. Zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świeżynka malinka
Pragnę Wam - Dziewczyny starające się - gorąco polecić testy owulacyjne. Ja kupiłam te w Rossmanie, raz były nawet w promocji za 15 zł. Wiosną 1 opakowanie nie pokazało nic. Jestem po 30-tce, więc może był to cykl bezowulacyjny, a teraz test wyszedł. Spróbowaliśmy i jest :) 6 tydzień :) Powodzenia i nie traćcie nadziei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1569
ja dzieki testom owulacyjnym zaszłam w ciąze w 3 cyklu ich stosowania. Używałam tych z allegro i ... udało się, jestem w 6 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashe30
U mnie te z allegro się nie sprawdziły. Ale zadowolona byłam z Afrodyty - testera na ślinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×