Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DeePee

Tarja- imię dla córki

Polecane posty

Gość gość
Jak wam się podobają takie dziwaczne imiona,to sami sobie zmieńcie na takie,a nie skazujecie niewinne dziecko na pośmiewisko wśród innych ludzi. Ja mam 20 lat i nieszczęsne imię "Amelia". Dziś Amelek jest jak Burków,ale gdy byłam dzieckiem, było dziwaczne i nietypowe. Ciągle slyszalam, że mam głupie imię (do tej pory słyszę to od niektórych ludzi,i to nie tylko dzieci,ale i niektórych niewychowanych dorosłych). Notorycznie muszę przedstawiać się 5 razy,bo mój rozmówca nie rozumie "Amelia". Czasem je przeliterowuję,bo gdy trzeci czy czwarty raz powtarzam"A-mee-lia"! ,to juz mam dosyc. Za każdym razem moje imię jest przekręcane na"Aniela","Aurelia","Alicja","Natalia" itp. Inwencja urzędników i innych ludzi nie zna granic. Tak więc wy się zastanówcie,czy naprawdę chcecie nazwac dziecko "Tarja","Hjalmar"czy"Nutella". Bo potem to nie WY musicie żyć z takim imieniem. A zmiana imienia często nic nie daje,bo kazdy i tak zna cię pod starym imieniem, a i samemu trudno się przestawić. Ja swoje dziecko nazwę normalnie-Kasia,Tomek czy Adaś. Nie mam przymusu bycia za wszelką cenę "oryginalną"i"kreatywną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanowiłam się i mimo całego szacunku dla artystki, gdybym będąc w podstawówce spotkała jakąś Tarję - wyśmiewałabym się z niej. Szczególnie, że kto w takim wieku zna Nightwisha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo jestes chamska i wysmiewalabys sie z kazdego imienia, swietny pomysl z Tarja, pomysle przy drugim dziecku, jesli bedzie to dziewczynka no i zeby miala taki glos :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamfeliczkaifredicza
jak na moj gust-fatalne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako dziecko byłam cicha i bardzo nieśmiała, ale co z tego, skoro kiedy w klasie pojawiła się Colette, wszystkie dzieciaki nie dawały jej żyć, a ja razem z nimi, żeby mnie też nie wyzywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra. No k...wa maaaaasaaaaaakkkkrrrrrraaaaaaaaaaaaa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy będa pytać "Daria" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee e e e
Nadawanie dziecku obcobrzmiącego imienia w sytuacji kiedy nie ma ono nic wspólnego z krajem z którego owo imię się wywodzi (co innego gdyby mama miała np norweskie korzenie a rodzice planowaliby przekazac jej rowniez skandynawskie dziedzictwo kulturowe) jest straszliwie p r e t e n s j o n a l n e i niedorzeczne. Takie silenie sie na oryginalnosc narazi dziecko na smiesznsc w pozniejszym zyciu. Jest tyle ladnych, nieoklepanych imion polskich wiec po co?? Wiadomo, ze rodzice zrobia jak zechca a dziecko najwyzej bedzie sie przedstawiac "Daria" . Ale jest to naprawde kontrowersyjny wybor i potencjalnie moze byc dla corki problematyczny w przyszlosci - po co wiec narazac ja na problemy juz na starcie wylacznie z powodu fanaberii wynikajacej z przelotnej fascynacji egzotycznie brzmiacym imieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***
Dnia 25.05.2012 o 10:08, DeePee napisał:

w Polsce to rzadkie imię, bo to imię Fińskie, ale nie jest chyba jakoś specjalnie dziwaczne? jestem od 10 lat fanka Tarji Turunen, nie wiem czy kojarzycie tą artystkę, i zależy mi na tym żeby moja córka nosiła jej imię,jestem w 8 miesiącu ciąży, mój mąż się zgadza i nie ma nic przeciwko. a wy co myśliciea?

I co? Pozwolili? Zastanawiam się nad wersją Taria, bo to bardziej polski zapis. Wiem, że minęło kilka lat, ale byłabym wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aka

I tak wszyscy będą mówili Daria, tylko przy sprawach urzędowych będzie trzeba pilnować zapisu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***

Prawdę mówiąc nie sądzę, by faktycznie mówili „Daria” to tak jakby mówić „po co nazwać córkę Arlena, przecież i tak będą mówili Marlena.” Wciąż widzę w tym sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi się nie podoba, ale obiektywnie patrząc to w dzisiejszych czasach nie jest jakieś udziwnione. Ja osobiście nie chciałabym być Tarją, więc musisz brać pod uwagę, że twoja córka też nie będzie zachwycona tak obco brzmiącym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie przeszkadza mi, kazdy powinien czuc sie swobodnie nadajac dziecku imie, ktore im sie podoba.  Osobiscie nie podoba mi sie to imie, ale wcale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×