Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miszmaszmaszmisz

od kiedy podawac mleko krowie?

Polecane posty

Gość gość
moje obie córki miały alergię na mleko od pierwszych tygodni życia, przeszłam na dietę bezmleczną bo karmiłam piersią i objawy przeszły/głównie jelitowe/.Do tego przez 3 m-ce podawałam Latopic. Co kilka tygodni robiłam prowokację czymś mlecznym. Około roku już jadły masło, serki, jogurty, później zaczęły pić mleko i tak zostało. Kupuję tylko świeże mleko, nie pasteryzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09.10 Dwoje dzieci wychowanych na mm, obecnie 9 i 7 lat, antybiotyki mieli dokładnie 2 razy w życiu. Córki mojego brata 14 miesięcy karmione piersią i chorują non stop. 3 dni w przedszkolu, tydzień w domu i tak naokrągło. Moje dzieci są szczupłe, one mają tendencje do tycia. Nie mówię, że mm jest lepsze, bo nie jest, ale też nie jest tak, że dzieci kp to okazy zdrowia, a dzieci karmione mm ledwie zipią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tamtemu gosciowi nie chodzilo,ze naturalne to tylko z piersi. Tylko,ze naturalne niemodyfikowane,bo modyfikowane to tez krowie. Tylko po obrobce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ja zaczęłam podawac jak mała skonczyła rok z tym,ze sporadycznie bo cały czas jest na piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubiemleko
WITAM, JESTEM MAMĄ DWÓCH CÓREK -ZUZIA 3, 6 m., PATRYCJA 1, 4. ZUZI DAWAŁAM MLEKO KROWIE Z BUTELKI 3, 2 LUB 2 % OD 18 miesięcy. Jest super, młodszej wprowadzę także po skończeniu 1,5 roku życia. Dziwi mnie podejście, żeby nie dawać do 3-4 r.życia. To jest zdanie producentów mleka modyfikowanego, a nie pediatrów. Oni na tym krocie zarabiają! Poza tym pracuję w przedszkolu, gdzie mleko krowie jest podawane każdego dnia w którymś z posiłków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koło 2,5 roku zaczęłam podawać sporadycznie, dziecko karmione piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat rzeka :) Ciekawe jest to ze we wszystkich krajach podaje sie mleko krowie duzo wczesniej a tylko w polsce od 3 roku zycia :) ja zaczelam malemu podawac produkty z mleka krowiego i zwykle mleko po 7 miesiacu w malych ilosciach (przy przygotowaniu obiadkow ) a do picia raz na jakis czas ok 9-10 miesiaca i moze nie uwiezycie ale wszystko jest wporzadku :P zreszta wy wszystkie pilyscie mleko krowie jako niemowlaki i jak widac przezylyscie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i dokładnie. Kiedyś było tylko krowie itp. No ale koncerny chcą zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście uważam, że podawać mleko krowie należy przed pierwszym rokiem życia dziecka w rozsądnych ilościach, a przede wszystkim obserwować. Jeżeli coś się dzieje to odczekać kilka dni i próbować dalej. Wydaje mi się że nadużywamy mm. Pchając w dzieci mm nabijamy kabze dla koncernów. No ludzie kiedyś nas wykarmiły nasze matki i żyjemy. Mleko modyfikowane było na receptę i podawano je dzieciom naprawdę chorym. A w krajach mniej rozwiniętych to niby czym karmią matki swoje dzieci bo na pewno nie mm i w cale te dzieci nie różnią się niczym od naszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po roku spokojnie mozna podawac jako dodatek do np.kaszy manny.Kefir i jogurty zwykle tez warto dawac zamiast tych niby dla dzieci.Ogolnie tak do 1,5 do 2 roku lepiej podac mm do picia, na pewno nie do 2 roku zycia.Czemu nie krowie bezposrednio? polecam poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 24 lata, moja matka karmiła mnie mlekiem od krowy prawie od urodzenia. Nigdy nie miałam nic złamanego, zęby mam mocne kości i stawy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAga 33
Male duieciatka jeszcze nie maja takich brzuszkow na mleko krowie...Produkty przeznaczone dla malych dzieci i niemowlat maja specjalnie wyporcjonowane wit i mineraly specjalnie dla ich potrzeb....nie zwykle mleko krowie Bo tanie a zdrowie nie az Tak wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleka mm to też mleko krowie tylko przetworzone. Lepiej roczniakowi wprowadzić zdrową dietę plus mleko krowie niż ładować w niego mm. Ekologiczne owoce, mięsa kosztują dużo więcej niż mm, uwierz mi gościu wyzej. Daliście sobie wyprać mózgi reklamie mm. Pomyślcie same, jaką zupę wolalybyacie zjeść? Domowa że świeżych warzyw czy zupę w proszku z paczki, z dodatkiem witamin, która jest reklamowana jako zdrowa? No właśnie. A maluchom wciskacie mm najlepiej do 3 roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×