Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Idealistkaa

Antykoncepcja, czyli co i jak?

Polecane posty

Niedługo planuję z chłopakiem nasz 1 raz. Mamy po 18 lat. O seksie rozmawiamy bardzo często, jest to dla nas ważna sprawa. Myślimy też o skutecznej metodzie antykoncepcji- co polecacie? Myślałam o wizycie u ginekologa i tabletkach, jednak nie są one chyba bezpieczne dla zdrowia. Jak tam z tą sprawą u was? Pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli naprawdę nie chcesz mieć w tej chwili dziecka to są tylko dwie opcje: 1. Tabletki. 2. Prezerwatywa + tabletka po w zanadrzu (ale już wykupiona, czekająca w szufladzie koło łóżka na ewentualną awaryjną sytuację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZNUDZONAAA
Idz do lekarza, on Ci dobierze wlasciwa antykoncepcje i rozwieje wszelkie watpliwosci. Ja polecam Nuvaring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz zdrową wątrobę, nie palisz papierosów, nie masz skłonności do zakrzepicy to nic Ci nie będzie. Musisz zwracać uwagę na drętwienie kończyn, bóle głowy itp. Pamiętaj też o samokontroli piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoj...
ja odradzam tabletki bo mozesz miec humory ktore beda kazdego denerwowac lub moze ci sie sporo przytyc a tylka jak szafa chyba nie chcesz no i mozesz miec w przyszlosci problemy z zajsciem w ciaze najlepiej gumki a juz szczegolnie jakby chlopak byl na tyle inteligentny zeby wyjac przed koncem to jest najbezpieczniej bo gumka moze peknac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ja odradzam tabletki bo mozesz miec humory ktore beda kazdego denerwowac" Wahania nastrojów występują często (u 1-10% kobiet stosujących tabletki), ale nie są regułą. Ja nie odczuwam. "lub moze ci sie sporo przytyc a tylka jak szafa chyba nie chcesz" Schudłam przy każdych tabletkach, które brałam. "no i mozesz miec w przyszlosci problemy z zajsciem w ciaze" Jakiekolwiek problemy z płodnością powstałe w skutek przyjmowania tabletek są odwracalne. Nie ma żadnych badań potwierdzających to, że tabletki powodują problemy z zajściem w ciążę. Nie chodzi o to, że ja namawiam do tabletek, bo to powinna być indywidualna decyzja każdego po zapoznaniu się ze wszystkim za i przeciw. Wkurwia mnie ciągłe powtarzanie mitów na temat tabletek. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoj..
ale to nie chodzi o mity tylko doswiadczenia innych a kazdy organizm reaguje inaczej na tabletki ty jako jedna z wielu chudłas ale wiekszosc tyje...a problemy z ciaza to prawda poczytaj o ludziach ktorzy nie moga miec dzieci i z jakich powodow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a problemy z ciaza to prawda poczytaj o ludziach ktorzy nie moga miec dzieci i z jakich powodow..." Ile z tych osób sprawdziło swoją płodność zanim zaczęły brać tabletki. Bardzo wiele dziewczyn chudnie po tabletkach. 🖐️ Zwiększenie masy ciała występuje u 0,1-1% dziewczyn. Naprawdę bardzo dużo. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×