Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Helio33

Zakup ekspresu do kawy - jaki polecacie?

Polecane posty

Gość Helio33

Razem z mężem jesteśmy strasznymi kawoszami. Hm niestety kawa w domu to nie to samo co ta z kawiarni, dlatego chcielibyśmy kupić sobie wreszcie porządny ekspres. To spora inwestycja więc szukamy sprzętu dobrej jakości a na rynku jest tyle propozycji, że głowa mała. Jakie macie propozycje? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio kupowałam porządny ekspres do kawy do firmy i trochę przeczesałam ten rynek (koszty mnie niespecjalnie ograniczały, to dodatkowy plus) zwracałam uwagę na takie sprawy: -ciśnienie min. 15 bar - duży pojemnik na wodę (min. 1 litr) - możliwość używania zarówno kawy mielonej jak i ziarnistej (młynek ceramiczny) - dysza do mleka na giętkiej długiej rurce - możliwość wybrania różnych rodzajów kawy "jednym przyciskiem" - dostępność filtrów, odkamieniaczy i tabletek czyszczących - wyglad oczywiście też wybrałam siemensa eq7 za niecałe 3 tys. jest w firmie od ok. 2 m-cy i bardzo dobrze się sprawdza, smak kawy - jak z włoskiej kawiarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawilżacz
Zazdroszczę. Chciałbym sam oszczędzić i kupić sobie solidny ekspres do kawki. Jakieś late i nie tylko. Żyć nie umierać. Na razie nie szukałem, więc ciężko jest mi powiedzieć jaki dokładnie. Może zorientuj się ile jaki ma funkcji i może lepiej,żeby np był na dwie szklanki pod spodem od razu. Jak szaleć to szaleć, po co 2 osoba ma czekać na swoją kolej. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia99
mnie sie bardzo podobaja te ekspresy dzwigniowe, wiecie o jakich mowie ? nie dosc, ze sa dobre to jeszcze super wygladaja na blacie w kuchni. ale sa cholernie drogie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko Jura
My mamy ekspres Jura kosztował 3000 z młynkiem ale opłacało się, naciskam jeden guzik i pyszna kawa robi się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odradzam te kapsułkowe, smak tej kawy z kapsułek nie ma nic wspólnego z prawdziwą kawą. Moi rodzice się o taki pokusili i teraz żałują, bo i tak wolą zwykłą parzoną niż z tego ich ekspresu. U mnie w biurze jest ekspres dźwigniowy i ten zdecydowanie polecam, bo robi najbardziej naturalna kawę, nie "zniekształca" smaku. Ponad to jest łatwy w obsłudze i ładnie wygląda. Mówię o czymś takim, gdyby ktoś nie wiedział jak to wygląda - http://www.inspiracjekawowe.pl/sklep/stradivari---ekspres-dzwigniowy,p,1,2,30,pr#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nabieraj się tylko na te kapsułkowe. Kawa (jeśli można to nazwać kawą) jest paskudna. Do tego sama chemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te kapsułkowe sa tańsze, ale wg mnie kawa jest mniej esencjonalna, jakas taka sztuczna poza tym kapsułki kosztuja więcej niż kawa ziarnista własnie piję sobie kawkę z siemensa ze spienionym mlekiem - pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE!!! Zwykły jogurt NIE,
Nie zgadzam się z wami. Kawa z kapsułek wcale nie jest niesmaczna, ani nie ma w niej chemii. Czytałyście chociaż skład? Widać, że ewidentnie nie! Ale jak ktoś jest przyzwyczajony do zalewajki to co ma napisać... :o Poza tym jest wygodna, bo nie trzeba nic przy niej robić. Wkładasz kapsułkę, parzysz, wyrzucasz, masz gotową kawę bez bałaganu. I nie jest prawdą, że zwykła kawa mielona lub ziarnista jest tańsza od kapsułek. Zależy od marki. Słabe kosztują rzeczywiście mniej, a lepsze są droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"te kapsułkowe sa tańsze, ale wg mnie kawa jest mniej esencjonalna, jakas taka sztuczna" Dokładnie. Szczerze mówiąc lepsze są jednorazowe z torebki 3 w jednym :) Czasem są degustacje w marketach, można spróbować przed zakupem. Ja na szczęście tak zrobiłam, bo bym się nieźle wkopała. Smak jest mdły. Było mi niedobrze po wypiciu. Nie czuć kawy w ogóle. Taki mleczny sztuczny koktajl, fu Skład też warto poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres ekspresem
ale najlepsza kawa dla mnie to ugotowana po turecku, ze spienionym gorącym mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widzę, żeby można było zastosować kawę mieloną, to raz i czy ta dysza do mleka jest giętka? bo tak jest łatwiej, stawiasz karton z mlekiem, rurkę do niego i ciągnie parzenie z guzika tylko espresso, ale w sumie ja nie korzystam z tych gotowych programów, tylko sama sobie dozuję ilość i moc kawy i ilość mleka ale ludzie róznie preferują, widzę, ze większość pracowników wybiera sobie gotową kawę - czy to macchiato czy latte czy espresso czy cappuccino (takie mamy do wyboru plus kompozycja własna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia99
tak kolezanka wyzej pisala wlasnie o takim dzwigniowym... widzicie, tak jak mowilam- ladny ale cena wysoka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Costa del Sol
"możliwość używania zarówno kawy mielonej jak i ziarnistej (młynek ceramiczny)" lepiej wybrać młynek ze stalowymi żarnami - te ceramiczne szybciej się stępiają i są do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawilżacz
Stradivari raczej nie jest ekspresem do biur :) chyba że małych i koneserów kawowych.W biurach ludzie potrzebują mieć kawę robioną szybko, Stradivari rozgrzewa się każdorazowo 10-15 min., wymaga pewnego "otrzaskania" z kawą, nie jest na pewno ekspresem dla osób, które wcześniej piły rozpuszczalną (trzeba umieć ubić porcję kawy w kolbie, z odpowiednim wyczuciem przeprowadzić parzenie). Dźwignia jest najbardziej wymagającym ekspresem z oferty. Robiona kawa nie ma sobie równych, natomiast jednorazowo robiona jest dla 8 (0,8l) lub 16 osób (1,6l) maksymalnie, więc tym bardziej nie nadaje się do sali weselnej, gdzie jest czasem i ponad 100 osób do obsługi. Jest to głównie ekspres domowy. Jest również świetnym pomysłem na wyjątkowy prezent, dla osób znających się na kawie. Jest bardzo efektowny, nadaje się ewentualnie do ekskluzywnych kancelarii, gdzie dba się o indywidualnego klienta w luksusowy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam porządną kawkę :) szkoda tylko że mój mąż nie chce mi do łóżka przynosić... A sam to czasem by chciał żebym mu przyniosła. Może kiedyś sobie kupimy taki ekspres bo kawka musi być nieziemska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buba000
miałam okazję pić kawę z takiego expresu dzwigniowego i rzeczywiście jest różnica w smaku. zupełnie inaczej smakuje kawa, ale to trzeba samemu spróbować żeby się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunai
To prawda że z kafeterki kawa jest pyszna, tylko że z ekspresu jest szybko, ja kupiłam sobie parę tygodni temu fajny ekspres Krupsa, jestem zadowolona http://www.megamarket.com.pl/krups-ekspres-krups-xp5240,id-118478,ale jeśli lubicie taka kawę z kapsułek to polecam tę stronę http://www.mixmedia.pl/krups-ekspres-krups-kp-1000-dolce-gusto-piccolo,id-50805, ta kawa jest naprawdę dobra, piłam u koleżanki i w żaden sposób nie można jej porównać do kawy z saszetki(3w1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhbojhb
Ja bym nie kupiła ekspresu na kapsuły bo uważam że to taka pseudo kawa, a według mnie najlepsza jest czarna mocna kawa, zajrzyj na www.cafesklep.pl tam mają duży wybór ekspresów w przyzwoitych cenach, na dodatek możesz od razu kupić do niego kawę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merse
Kapsuły są niestety bardzo nieekologiczne, ich opakowanie w ogóle się nie rozkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsułki pachną sztucznością jeśli jest w nich mleko. Nigdy nie kupiłabym tych kapsułek. Kupuję tylko espresso a mleko dolewam świeże. Te ekspresy są tanie, mają super parametry (ciśnienie itp) i czasem designerskie. Ja używam teraz Nespresso bo mieli najmniejszy ekspres (mam mało miejsca w kuchni) ale gdybym tylko mogła to bym się przerzuciła na ekspres Tchibo bo mają dużo lepszą pyszną kawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kupuj ekspresu kapsułkowego - to jest straszny niewypał. Kup zwykły ekspres ciśnieniowy, nie wyrzucaj pieniędzy w błoto i nie kupuj takiego z mnóstwem funkcji tylko kup najzwyklejszy. Za to zainwestuj w dobrą kawę bo to ona jest najważniejsza. Ja kupuję kolumbijską z http://coffeetime.sklep.pl/ i myślę, że większości osób by ona przypadła do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michali
A co myślicie o delonghi ecam 23 640(?). Może pomyliłam się z oznaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę gorąco polecić wszelkie ekspresy saeco. Rewelacja. Mam taki w domu kupiony w http://flintespresso.eu i naprawdę jestem szczesliwa z tego powodu, kawa smakuje super :) zupelnie co innego niz zwykla rozpuszczalna zalewana wodą z czajnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry sprzęcik, ale ja to bym kupil coś pewniejszego. 90 zl to mało i nie wiem co tam sie kryje, trzeba poczytac o samym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry sprzęcik, ale ja to bym kupil coś pewniejszego. 90 zl to mało i nie wiem co tam sie kryje, trzeba poczytac o samym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Nie zawsze wysoka cena świadczy o jakości. Ja chcę kupić takie urządzenie do zaparzania kawy http://www.coffeedesk.pl/product/122/Aeropress kosztuje ok 120 zł i z tego co wiem świetnie się sprawdza. Wydobywa z kawy to co najlepsze i jest proste w obsłudze. Co sądzicie o aropressach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×