Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla zona Pieszczocha

slub lato 2013- pomozcie

Polecane posty

Gość przyszla zona Pieszczocha

czesc. planujemy slub na lato 2013 i ja kompletnie nie wiem od czego zaczac. moglybyscie mi Dziewczyny napisac po kolei co i jak i kedy powinno sie robic? jak Wy to robilyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla zona Pieszczocha
pytalam powaznie.... widze ze nie jest mi nikt w stanie opowiedziec co i jak po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palomaaa
Najpierw ustalcie datę w kościele, bo terminy mogą być już pozajmowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia_6789
Przede wszystkim: sala! Jak juz ja zrezerwujecie, to pedem do kosciola (juz robia zapisy na przyszly rok). W dalszej kolejnosci orkiestra, fotograf i kamerzysta, a potem juz na spokojnie: nauki przedmalzenskie, suknia, obraczki itd itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia_6789
W kosciele robia i 6 slubow w sobote (w sezonie). A w restauracji 6 wesel jednego dnia nie zrobia;p Takze najpierw sala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polalala45
1) wybierzcie miesiąc 2) poszukajcie sali i zarezerwujcie termin (wpłaććie zaliczke) 3) w kościele zarezerwować termin i dowiedzieć sie co i jak z frmalnościami 4) znajdzcie zespół, fotografa i uzgodnijcie termin. zamówcie zaproszenia i zacznijscie je dawać ok 3 miesiące przed ślubem 5) zacznijcie sie rozglądać za suknią garniturem i innymi dodtakami 6) pomyślcie o transporcie, strojeniu kościoła, muzyce na mszy 7) ustalcie menu z salą, ewentualnie wczesniej zamówcie ciasta i tort w cukierni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palomaaa
No u mnie 6 ślubów w kościele nie zrobią, a na lato terminy już pozajmowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla zona Pieszczocha
dziekuje za odpowiedzi. date jako taka mamy ustalona. jeszcze musimy to dokladnie obgadac...:) a moze ktoras z Was nie brala slubu w swojej parafii? ciekawa jestem jak to wszystko sie odbywa. trzeba wziac papiery z mojej parafii i zaniesc tam co chcemy wziac slub i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polalala45
my bralismy ślub nad morzem i parafia nie była naszą parafią. potrzebna jest licencja z twojej parafii albo parafii twojego narzeczonego. wpisz w google licencja ślub i pojawi cie sie krok po krosku jak nalezy to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polalala45
z doświadczenia powiem ci że nie jest to zawsze super prosty proces uzyskanie tej licencji. wszystko zalezy od ksiedza w towjej parafii, bo zdarza sie ze proboszczowie sa zli, ze omija ich ślub parafianki i oczywiscie ,,co łaska" za ten ślub. zdarza sie ze chcą tzw. ,,półślubka" czyli połowy opłaty za ślub w danym kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla zona Pieszczocha
ojej slub nad morzem- musialo byc u Was pieknie:) wlasnie z powodu ksiedza nie chcemy brac slubu w mojej parafii. dla niego tylko pieniadze sie licza wiec napewno nas niezle skasuje za ta licencje. podobno nasz ksiadz ma cos w rodzaju cennika. za to tyle a za tamto tyle. a no i jeszcze chyba organiscie sie placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polalala45
możecie ominąć wogóle twojego księdza i iść do parafii narzeczonego i równie dobrze załatwić to z jego proboszczem. No chyba że należycie do tewj samej aprafii, to pozamiatane. z twojej parafii bedziesz potrzebowała jedynie akt chrztu i zaświadczenie ze bylas u bierzmowania. no i potem ewentualnie zapowiedzi. a za to nie p0oliczy was tak jak za licencje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla zona Pieszczocha
na szczescie nie jestesmy z tej samej parafii a w narzeczonego parafii podobno jest spoko ksiadz to moze pojdzie gladko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polalala45
tak więc najpierw zaklepcie termin ślubu w kościele w którym chcecie go brać. najpoźniej 3 miesiące przed ślubem musicie spisać ( w parafii narzeczonego) protokół przedślubny i wtedy też musicie posiadać wszystkie dokumenty (akty chrztu, zaświadczenie o bierzmowaniu, zaświadczenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich i poradni małżeńskiej - wiekszosc dokumentów ważnych jest 3 miesiące także musicie uważąć na terminy. gdy spiszecie protokół dostaniecie zaświadczenia na spowiedź i ogłoszenie zapowiedzi w waszych parafiach. z tego co sie orientuje portokół przedślubny m,ożecie też spisać w parafii w której będziecie brali ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×