Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lu92

czemu muchy latają dookoła lampy pod sufitem

Polecane posty

nawet w dzień? rozumiem wieczorem przy zapalonym świetle, bo przyciąga je światło. ale w ciągu dnia? już cały dzień tak w kółko u mnie sobie latają. lampa wisi na środku pokoju pod sufitem, może ma coś z tym wspólnego ten środek pokoju? hmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha masara
pod lampami faknie sie lata i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale czemu? cholera ona lata i lata jak ta głupia w kółko. nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha masara
nie jesteś w stanie pojąć tego bo twój mózg jest niekompatybilny z naszymi mózgami, nie ten poziom maleńka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tr6uedtyhedyh5t
Oto jest pytanie:P u mnie, nawet jak lampa nie jest na środku sufitu, to i tak latają dookoła niej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wiem :D Często w ładną pogodę do mieszkania wlatują niewielkie muchy i krążą z uporem maniaka pod żyrandolem puki się nie ściemni na dworze. Otóż owady do orientacji potrzebują wyrazistego punktu orientacyjnego wyróżniającego się z otoczenia. Wokół takich punktów gromadzą się w celach kopulacyjnych. Często można zaobserwować owady krążące pod wystającymi gałęziami nad górkami, latarniami czy nawet głowami siedzących lub wolno idących ludzi. Owady spod naszych żyrandoli to muchy z gatunku zgniłówka pokojowa (Fannia canicularis) ponadto są to samce - traktują one lampy jako punkt obserwacyjny i bazę wypadową do lotów patrolowych, czyli właśnie tego charakterystycznego krążenia. Jeśli jakiś znajdzie samice wraca z nią pod żyrandol, aby tam odbyć lot godowy i ją zapłodnić (co charakteryzuje się bardzo krótkim z czepieniem się owadów podczas lotu, często z licznymi podejściami). Muchy upodobały sobie żyrandole jeszcze z jednego powodu. Ściany pokoju chronią ja przed atakiem ptaków, niestety są to tylko pozory bo owady nie biorą pod uwagę ludzi zirytowanych ich krążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×