Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatokowa

znacie jakies domowe sposoby na zatoki...

Polecane posty

Gość zatokowa

dzisiaj w nocy myslalam, ze skonam...tak strasznie bolala mnie glowa przy kazdym przekreceniu sie...prawie wogle nie spalam..wiem, ze to zatoki.. znacie moze jakies domowe sposoby na zatoki..tzn, zeby przeszedl ten bol. lekkow nie moge brac, bo jestes w 5 m-cu ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy----------kafeterianie
niestety,kazdy sie kiedys przekreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko loko
Wiem, że to zabrzmi śmiesznie...ale moja babcia kochana, gdy po prostu wyłam z bólu głowy przez zatoki, na patelni podgrzała, uprazyła sół... Potem zawinęła to w jakąś szmatkę i trzymałam taki okład. Nie pamiętam, czy pomogło, ale taki sposób znam.:) Zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paranoja jest moja
Okłady z gotowanego ziemniaka pomagają :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =========-=-=-=
ciepła woda z solą (łyżka na 0,5L) głowe na wanne w pozycji bocznej i wlewasz roztwór do górnej dziurki od nosa i tak kilka razy na każdej ze stron i masz czyste zatoki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mówi znane przysłowie „ leczony katar trwa tydzień, a nie leczony 7 dni, z czego wynika, że co byśmy nie robili to i tak przez jakiś czas musimy się z nim pomęczyć. Lecz co wtedy, gdy trwa on dłużej nawet niż tydzień? Wtedy zazwyczaj mamy do czynienia z zapaleniem zatok. Jednym ze sprawdzonych domowych sposobów na zatoki jest sól. Należy rozgrzać ją mocno na suchej patelni, następnie nasypać a na lnianą ściereczkę i zrobić sobie kompres na czoło. Sól rozgrzewa skórę do czerwoności, więc okład ten najlepiej zastosować wieczorem, kiedy już nigdzie nie będziemy wychodzić. Kolejnym domowym sposobem w walce z zatokami jest cebula. Trzeba pokroić ją w kostkę wsypać do kieliszka, a następnie wdychać ją na przemian raz jedną raz drugą dziurką. Wdechów tych należy zrobić nie mniej niż 10. Kurację najlepiej wykonywać z zamkniętymi oczami, by nadmiernie nie łzawić. Należy to powtarzać przez 3-4 dni po kilka razy dziennie. Korzystając z domowych sposobów, zatoki powinny już, choć przez pewien czas nie stwarzać nam problemu. Jednak, gdy infekcja nie znika, a ból i inne objawy nasilają się, wtedy to niezbędna jest wizyta u lekarza. O zdrowiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokowa
najgorsze jest to, ze wczoraj wszytsko bylo o.k..a dzisiaj w nocy myslalam, ze nie wtrzymam...poza tym strasznie mi niedobrze przez ten bol...i jeszcze nie moze zadnej tabletki wziasc...sprobuje kazdy z waszych sposobow, zaczynam od tej soli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokowa
aha i jeszcze jedno, czyli trzeba czolo rozgrzac?...a nie mozna robic takich okladow z cieplej wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie 2 termofory w pluszkach (mozna kupic w aptece male termofory w materialie np w formie jakiegosa pluszaka - sa mile w dotyku i nie parza). klade sie na bok, jeden pod glowa, drugi na glowie po 2ej stronie - po kilku minutach bulu nie czuc - czesto tak przesypiam cala noc - tylko ja mam problem z migrena ale kiedys mialam zapalenie zatok i tez pomagalo dobry tez jest amol - jesli nie chcesz pic to smaruj sobie zatoki, albo wlej troche do zagowanej wody i rob inhalacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz felczer
Njczesciej polecaja plukanie 10 procentowym roztworem soli.Znajdz w necie jak to robi sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokowa
dzisiaj juz troche mi przeszlo, nie mam uczucia jakby mi glowa eksplodowala...ale jeszcze do stanu dobrego dluga droga..zastanawialam skad u mnie tak nagle wzielo sie to zapalenie?..czy to moze byc od kataru, ktory tydzien temu sie skonczyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pointss
Ja bym zwrócił uwagę na urządzenie Pro Sanity. Działa profesjonalnie, łatwo się składa – rozkłada, czyści i przechowuje wygodnie w schowku. Jak na razie jakiś minusów czy wad nie zauważyłem, ale inhalator w domu mamy dopiero od paru tygodni więc jeszcze różne rzeczy mogą się dziać. Napiszę może za jakiś czas jeśli coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirianda6
Trochę zawahania miałam przy kupowaniu inhalatora ale wybrałam Sanity Simple. I muszę powiedzieć że jestem z tego modelu zadowolona. Instrukcja po polsku bo zresztą firma jest też polska, gwarancja na 3 lata, długi przewód zasilający, no i samo tempo wytwarzania aerozolu jest bardzo fajne, optymalne dla samego użytkownika. Można tutaj różnego typu leki stosować, także pod tym względem też nie ma jakiś ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirea566
Skupiłbym się raczej na inhalatorach za mniej niż dwieście złotych. Jest tutaj wybór bardzo szeroki, a nie ma sensu moim zdaniem płacić więcej. Sama używam Sanity Simple i zdecydowanie wystarcza jak na nasze potrzeby. Korzystam ja, dzieci, mąż też czasami. Fajna sprawa, bo można przy zwykłym nawilżaniu śluzówki używać, ale też przy poważnych chorobach płuc czy w ogóle dróg oddechowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arla88
Inhalatorów jest mnóstwo teraz w sprzedaży, trudno się połapać. My korzystamy z Alergia STOP i jest w porządku, dość cichy i w miarę szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super jestem zadowolona z inhalacji urządzeniem Baby, nie ma jakiś zacinek, córa jest sobie w stanie dopasować oddech do pracy inhalatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaxx
Nie mamy problemów z modelem Baby szybko się rozkłada, szybko się czyści, polska instrukcja bardzo pomaga zwłaszcza przy pierwszej sesji z aerozolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farro
Dobrze dostosowany pod kątem maluszków jest Baby, nawet smoczek ma zestawie specjalnie atestowany już dla kilku miesięcznych bobasów, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz sobie na inhalator Silent Mesh – używam go dopiero od 2 tyg – ale naprawdę spełnia moje oczekiwania w 100% - dodatkowo jest jeszcze razem w zestawie z termometrem bezdotykowym jakby ktos chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieźle sobie idzie poradzić z pobraniem aerozolu na aparacie Baby, mamy go już prawie rok i cały czas pracuje tak samo wydajnie, nie zdziadział gdzieś w międzyczasie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo zastosowań ma mój Baby, u synka używamy w związku z jego problemami infekcyjnymi i są efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sanity ma bardzo fajny model Baby w ofercie, on jest atestowany pod kątem używania przez dzieci i to nawet przez niemowlaków kilku miesięcznych, u naszego dziecka korzystamy ze smoczka który jest w komplecie i naprawdę łatwo mu to idzie, smoczek jest też certyfikowany bezpieczny dla bobasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JAK DŁUGO MASZ INTERNET?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy i chwalimy sobie Baby, zwłaszcza dla mnie jest ważne że synek nie ma problemu z wdechem aerozolu, radzi sobie nawet lepiej ode mnie z całą tą operacją ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komfortowy mankiet ma SmartCardio to pierwszy ciśnieniomierz jakiego używam gdzie nie mam problemu z szybkim zapięciem paska na ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zamówić Baby jeśli chodzi o małe dzieci i ich inhalację, sprzęt jest atestowany bezpieczny i poza dziećmi mogą go też osoby dorosłe stosować co zresztą często z mężem robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę przemaglowałam internet szukając inhalatora i ostatecznie kupiłam Baby. Działa bezproblemowo, szybko, nie mam uwag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baby jest dobrym wyborem, rodzinny model i dla maluszka i dla dorosłego, można się leczyć całą rodzinką ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×