Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nikisara

co z nazwiskiem po rozwodzie

Polecane posty

Gość nikisara

witam czy po rozwodzie nadal mam nazwisko meza czy swoje panieniskie.... w sadzie nie bylo wogule mowy o nazwisko. wiec teraz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zostajesz przy nazwisku męża chyba że chcesz wrócić do swojego panieńskiego, na to masz tylko 3 miesiące później już tego nie zmieniszchyba że ponownie wyjdziesz za mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest prawdą to co napisała milianna. Zawsze, nawet po latach możesz wrócić do swojego, panieńskiego nazwiska. Wystarczy w USC złożyć podanie z uzasadnieniem, wnieść groszową opłatę (30 czy 40 zł) poczekać 3 tygodnie na decyzje i już masz swoje nazwisko. Brobiazg :) sama wróciłam do panieńskiego nazwiska kilka lat po rozwodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikisara
tp teraz tez moge isc do USC i zlozyc taki wniosek i bede mies swoje nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukuję pilnie i na gwałt
zawsze mozna zmienic nazwisko na panieńskie po rozwodzie. Wystarczy pojsc do urzedu i sie dowiedziec, nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikisara
dziekuje wam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liwiana nie ma przeszkód, aby zmienić nazwisko męża i wrócić do swojego nazwiska panieńskiego. Zmiana nazwiska polega na rezygnacji z nazwiska męża i powrocie do nazwiska panieńskiego.Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich terminów. Na zmianę nazwiska przewidziano okres 3 miesięcy od chwili uprawomocnienia się orzeczenia rozwodu. Po przekroczeniu tego okresu zmiana nie będzie możliwa. Jest to POWRÓT DO swojego PANIEŃSKIEGO NAZWISKA. natomiast po upływie 3 miesięcy zmiana owszem jest możliwa ale tylko na podstawie ustawy o zmianie imion i nazwisk (Ustawa z dnia 15 listopada 1956 r. o zmianie imion i nazwisk Dz. U. z 2005 roku nr 233 poz. 1992). Trzeba wówczas złożyć oświadczenie przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, że chce Pani powrócić do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa. Poczekać na decyzję i to jest ZMIANA NAZWISKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUSTAWOLIMA
milianna, o kurwa ale mozna chyba nie?!?!?! wiec po chuj wypisujesz jakies pierdoly, dziewczyna chciala sie dowiedziec czy moze w jakikolwiek sposob wrocic do poprzedniego nazwiska a ty sie czepiasz szczegolow jak jakis debil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czepiam sie tylko miała czas 3 miesięcy na powrót do nazwiska panieńskiego teraz to niestety jest już zmiana na "inne" i jak się urzedas uprze napisze że sie nie zgadza bo za słabe będzie mieć uzasadnienie ;P to urząd tam żadko pracuje człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wierzę...
o kurwa milianna żadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JajaJakPrawdziwe
A męża odczepiłaś? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyno
A ja nazwiska nie zmieniam.Za długo na nie pracowałam.Nazwisko nie jest mi nic winne i jest dla mnie bardzo drogie.Zresztą dziecko ma takie samo.Więc po co robić sobie kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×