Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość burzula

tablet czy czytnik ebookow?co wybrac

Polecane posty

Gość burzula

chce kupic mezowi cos z wyzej wymienionych urzadzen-pytanie co waszym zdaniem lepsze -chodzi mi glownie o czytanie czy jakos jest lepsza na tablecie czy czytniku......prosze o udzielenie rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kindla i jestem zadowolona. Tyle ze ja chcialam cos tylko do ebookow. Jest malutki, lekki i czyta sie prawie jak druk. Prawie. Tableta do czytania nie probowalam, wiec nie mam porownania. Ale szczerze to sie zastanawialam kilka razy, czemu nie kupilam iPada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhajdh
Ja też mam kindla i jeśli chcesz mu kupić do czytania to na pewno jest lepszy niż tablet. Kilndle ma technologię taką, że czyta się niemal jak z papieru. Oczy się tak nie męczą. Ja polecam czytnik-jeśli tylko do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burzula
a ile calowy najlepszy "7" czy oze lepiej"10"?jaka pojemnosc bateri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej- ja mam Ipada- i generalnie uzywam go do czytania ebookow- i fajne jest to ze ma wiekszy ekran niz kindle (bo ja z tych niedowidzacych raczej :)) i zaleta nr 2- na kindle musisz kupowac ksiazki- a na ipada mozesz sciagac pdf z chomikuj np- ZA DARMO :) plus to- ze masz tez w nim neta i milion innych funkcji- wiec to jest fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burzula
a co to jest ten kindla?kompletnie sie na tym nie znam i dlaczego np nie mozna na nie sciagac np z chomika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kindle- to wlasnie ten czytnik ksiazek z tego co wiem (a ze nie mam to nie za duzo mi wiadomo- to kindle nie obsluguje pdf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta Tableta bardziej się wykosztujesz niż na czytnik. Poza tym tablet na systemie Android to jest nieporozumienie. To oprogramowanie wymyslono na komórki a pakują to badziewie do tabletów. Najlepiej wybrać nowsze oprogramowanie (teraz nie pamiętam nazwy) albo IPad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubię ebooki
Jeśli szukasz urządzenia tylko do czytania ebooków to myślę, że czytnik ebooków będzie lepszym wyborem, bo dzięki technologi e-papieru nie męczy oczu. Duży wybór czytników ebooków możesz znaleźć tutaj: http://czytniki-ebookow.kepo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem użytkowniczką czytnika Kindle od ponad pół roku. Do tego czytnika zamawia się ksiązki w formacie MOBI. Przerobić na mobi można pdf, worda w programie Calibra. Bardzo proste. Jeżeli ktoś chce urzadzenie głównie do czytania to polecam. Bateria wytrzymuje bardzo długo, oczy przy czytaniu nie bolą ekran jest matowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bookarnia
Polecam Czytnik Onyx Boox X61E z e-papierem za 399 PLN + transport. Strona edycji limitowanej: http://czytniki.nexto.pl/?partner=143524 Nexto, lider na rynku e-booków, po wprowadzeniu pionierskiego rozwiązania płatności 1-kliknięciem, udostępniania trzech formatów przy jednym zakupie oraz wdrożeniu aplikacji mobilnych na Androida i iOSa, znów przygotowało coś wyjątkowego. Właśnie ruszyła wyprzedaż czytników z e-papierem w najlepszej cenie na rynku. Onyx Boox X61E to jeden z najlepszych modeli na rynku wykorzystujących technologię E Ink, zwanej także elektronicznym papierem. Jest to rewolucyjne rozwiązanie dedykowane specjalnie pod czytanie ebooków, dzięki któremu ekran czytnika wygląda tak samo jak strona w książce i nie męczy oczu jak wyświetlacze LCD. Cena czytnika w ofercie Nexto to zaledwie 399zł, co oznacza obniżkę o 200zł od ceny detalicznej, bez żadnych kosztów ukrytych -- dostawa kurierem jest darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim należy się kierować wytrzymałością, pojemnością, oprogramowaniem, grafiką.. Ja swój dobry tablet kupiłam na allinside.pl za niską cenę, a bardzo dobry sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam kindla - nie wyobrazam sobie czytac ksiazek na tablecie bo za bardzo meczy oczy, ale to cozywicie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kindl to jak Ipad wsrod czytnikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka44
Tablet jest lepszy bo jest po prostu bardziej funkcjonalny. Sama zrobilam taki prezent męzowi i byl bardzo zadowolony. Sprawdz sobie oferte bestcena.pl bo oni czesto maja tansze urzadzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tablet lepszy w 100%. Kiedyś kupilam czytnik za 300 zł i to była porażka jakas, wolno się strony przestawiały, a jak otworzyło się pdfa to wszystko na stronie było poprzestawiane, koszmar jakis. W tej samej cenie wymienili mi na tablet i jest idealny,szybko chodzi, PDF ładnie otwiera, nic się na stronach nie przestawia, a do tego w tablecie masz wiele innych funkcji, bo i filmy oglądać możesz i Neta przeglądać. Tak wiec czytnik to naprawdę szajs, chyba ze jakiś drogi za 1000 zł może jest dobry ale takiego nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek

Inkbooki to klasa sama w sobie. Mam Inkbooka Prime HD i wszystko działa jak należy, a w dodatku ma polskie menu co jest dużym ułatwieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel89

też mam Inkbooka, uważam, ze tablet jest bez sensu, każdy ma smartfona, jak cos chce poszukac w internecie to w każdej chwili to robi na smartfonie, czytniki mają w sobie to coś , warto kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tab
Dnia 9.07.2012 o 22:44, Gość burzula napisał:

chce kupic mezowi cos z wyzej wymienionych urzadzen-pytanie co waszym zdaniem lepsze -chodzi mi glownie o czytanie czy jakos jest lepsza na tablecie czy czytniku......prosze o udzielenie rad

Ebook 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radek
Dnia 24.05.2019 o 10:21, Gość Daniel89 napisał:

też mam Inkbooka, uważam, ze tablet jest bez sensu, każdy ma smartfona, jak cos chce poszukac w internecie to w każdej chwili to robi na smartfonie, czytniki mają w sobie to coś , warto kupic

Tablet jest przydatny czasami, tak samo jak smartfon, laptop, aczkolwiek uważam, że czytnik i czytanie na nim ebooków to coś oryginalnego. Ja mam Inkbooka Prime HD i każdy kto go posiada myślę, że wie o czym mówię 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Ja mam akurat porównanie czytnik woldera i ipada. Na obydwu czyta się jednakowo i akurat na obydwu mam możliwośc wrzucenia różnych formatów. Wiem że nie wszystkie te urządzania przyjmują wszystkie formaty książek, niektóre tylko ebooki. Warto sprawdzić przed kupnem. Cześć urządzeń ma dostęp do biblioteki z której darmowo możesz ściągać książki. Wg mnie oba urządzenia są ok jedyny minus dla woldera to przewracanie stron... nie przewróci się sama tylko trzeba guzikiem. Niby nic trudnego ale Jestem przyzwyczajona do iphone i maziania paluchem po ekranie albo ze sama sie strona przewraca.  Ipad tez ma te funkcje i pod tym wzgl pasuje mi bardziej. Woldera muszę wciskać strzałkę po każdej stronie 😅

a i woldera muszę zaznaczyć stronę gdzie czytałam w iPadzie jak otwieram automatycznie się otwiera tu gdzie skonczylam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk

Ja też mam wiele porównań i do tej pory najbardziej przypadł mi do gustu Inkbook, solidnie skonstruowany czytnik, naprawdę polecam, wygodny, mozna wszędzie go zabrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×