Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

moniko kwietniówko, właśnie tego nie wiem. Na początku 26 tc miało 850 gramów (dziewczynka). Jutro może się dowiem a może dopiero 25.02. Myślę że może mieć około 1,5 kg teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko, wszystko będzie ok. Nic takiego złego się nie wydarzyło. Cukrzyca ciążowa to nie tragedia, naprawdę. Spróbuj tylko wyeliminować słodycze i białe pieczywo. W poradni powiedzą Ci co dalej, pozdrówki, trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancyk siostra kiedys zamiawiala bawelna naprawde dobrej jakosci i kolory swietne, takie zywe nawet po kilku praniach... Ja znalazlam swietna tylko oczywiscie zapomnialam jak nazywal sie sprzedawca... Ostatnio pamiec mam od drzwi do klamki... Wszystko musze zapisywac.. Dziekuje za rady:) bd wcielac w zycie... Jaki mam apetyt... Moglabym jesc i jesc... A boje sie bo mam w pon wizyte i znowu pewnie bd sie czepiac wagi... Kupilam proszek dla babelka a z praniem sie wstrzymam jeszcze... Chce etapami zeby na biezaco prasowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie bratowa przyniosła w zeszłym tygodniu cztery komplety ochraniaczy na łóżeczko. Trochę pościeli, tyle że same poszewki, kołderkę i poduszkę muszę kupić. Prześcieradełka, wanienkę na stojaku i przewijak po swoich dzieciach. Spodobał mi się w sumie jeden komplet ochraniaczy, jeden pościeli i wanienka. Resztę jednak kupię sama, ale zawsze to coś do przodu, a i parę złotych w kieszeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancyk, jeśli chodzi o sklepy w Krakowie to warto się przejechać do Smyka i w Bonarce i w Galerii Krakowskiej. Mają teraz resztki wyprzedaży ale udało mi się kupić 5szt body z długim rękawkiem za 25 zł! Bardzo dobre ceny za ładne i gatunkowo dobre ubranka. Jednocześnie witam wszystkie kwietniówki :) będę mamą córeczki 20.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anty hormony, witaj też będę mamą córeczki i też mam termin na 20.04. Z tymże mam też wskazanie do cesarki, więc raczej nie będziemy tyle czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj anty hormony, Monika kwietniowa i funiak, współczuję z tą cukrzycą, bo ja teraz tylko słodkie bym jadła, a po teście po 2 h cukier wyszedł 92. Moja mała w 30 t 3 d czyli 31 tydzień ważyła 1750, patrząc na tabelkę to cały czas idzie równo 50 centylem, więc bardzo dobrze. x Dziewczyny mam do was pytanie, chciałam robić znowu badania, ale zobaczyłam, że lekarz zapomniał mi wypisać co zrobić, zawsze robię morfologie i mocz, ale czy coś jeszcze macie zlecone między 32 a 35 tygodniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, u mnie snieg delikatnie proszy, a ja myslalam ze juz wiosna bedzie :) w 35 tygodniu bedzie wymaz z pochwy, bardzo wazne badanie przy porodzie, ale musi byc wykonywane w 35 tygodniu, ja ide w przyszlym tygodniu wlasnie na to, mam czas od pon-wt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_kwietniowka wlasnie nie pamietam nazwy tego wymazu, jakies 3 literki, mam zapisane, ale mi lekarz mowil ze robi sie go ciezarnym w 35 tygodniu, przed porodem, bo bedzie wynik bardzo wazny przy porodzie... dlatego ja musze go koniecznie wlasnie zrobic w przyszlym tygodniu, jej... jeszcze musze cudem dostac sie do ortopedy i okulisty... nie lubie tego biegania po lekarzach :( ciekawe jak teraz wazy Twoja dzidzia? Nasze Malenstwa tak szybko teraz rosna, Igus przedostatnio mial 1400g a ostatnio czyli w tym tygodniu juz 2300g :D taki juz duzy chlopaczek :) Twoj Maluszek ladnie rosnie w porownaniu z srednia z tabelki :) pewnie juz teraz ma duzo, duzo wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) karolowa wymaz, o którym mówisz to pewnie GBS, tak? Chodzi o sprawdzenie, czy mamy paciorkowca streptococcus agalactiae. To ważne, bo w razie czego trzeba podać antybiotyk, by maleństwo było bezpieczne. Te wymazy naprawdę są dość istotne i właśnie wykonywane po 35 tc, żeby było jak najbardziej aktualne. Jak tam plany weekendowe brzuchatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniówka mam w tym okresie mam zrobić kontrolnie mocz i morfologię tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka jestes wielka :) dokladnie o to chodzi :) maz w pracy, ja sie zaraz wezme za obiadzik, pozniej mamy zajecia w szkole rodzenia, dzis chyba w koncu zamowie wozek z fotelikem, i moze jeszcze to co potrzeba dokupie, a pozniej niewiem... moze do rodzicow wpadniemy :) tak propos dziewczyny, jak bedziecie chcialy zamawiac wozek z sklepu internetowego to w kazdym chyba czeka sie od tygodnia do nawet 3-4 tygodni za wozkiem ;) Otulko a co Ty dzis planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka jestes wielka :) dokladnie o to chodzi :) maz w pracy, ja sie zaraz wezme za obiadzik, pozniej mamy zajecia w szkole rodzenia, dzis chyba w koncu zamowie wozek z fotelikem, i moze jeszcze to co potrzeba dokupie, a pozniej niewiem... moze do rodzicow wpadniemy :) tak propos dziewczyny, jak bedziecie chcialy zamawiac wozek z sklepu internetowego to w kazdym chyba czeka sie od tygodnia do nawet 3-4 tygodni za wozkiem ;) Otulko a co Ty dzis planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś na spokojnie :) Obiadek zaczynam robić. Starszak kręci się gdzieś obok. Męża do prac remontowych udało się zagonić ;) A potem też chyba do rodziców wpadniemy. Lubię takie soboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi, do lekarza idę za 2 tygodnie i będzie to 35 tydzień, myślałam o zrobieniu HBS i WR, ale może zleci mi to po wizycie, sama nie wiem. A ten GBS wymaz to się dokładnie dowiem jak pójde na wizytę, ale czy ten wymaz robi mój lekarz czy sama muszę się dostać do innego i go zrobić? Jak to u Was jest? Karolowa, co do wózka, chciałam zamówić w internecie, ale byłam jeszcze w jednym sklepie i cena taka sama jak w internecie no i czeka się 3 dni tylko, a w razie reklamacji "twu,twu" będzie prościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do prac remontowych to się wkurzyłam na mojego bo poprosił malarza o pomalowanie na koniec marca, a jak mu powiedziałam, że jak się mała urodzi tak jak starsza czyli o 4 tygodnie wcześniej to wychodzi 17 marzec i dopiero się opamiętał, ale i tak się boje tego bałaganu i sprzątania w marcu, żeby nie przedobrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś z mężem jadę kupić wózek:) wymaz robi zazwyczaj lekarz prowadzący - przynajmniej tak jest u mnie. Ja mam wizytę u lekarza w środę i jestem ciekawa co tam u mojego maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, A ja jestem w szoku. Byłam dziś u ordynatora szpitala, w którym chce rodzić na wizycie. Przyjmuję w przychodni w mojej miejscowości. Chciałam porozmawiać o tej cesarce, wskazaniach do niej itp. Lekarz od razu powiedział, że jak tylko mała wytrzyma w brzuchu do 37 tygodnia to kroimy u nas, w innym razie będę rodzić w wojewódzkim szpitalu, bo tam jest II stopień referencyjności, czy coś. W każdym razie mam sporo dolegliwości, które mogą zagrozić porodem przedwczesnym a wcześniak musi mieć dobrą opiekę. Do tej wojewódzkiej poradni jadę w poniedziałek, żeby skontrolowali dietę i poziomy cukru. Może mnie zostawią na badania przez to CRP (ostatnio wynosiło 21) i nadciśnienie 😭 No ale co robić. Lepiej się położyć w szpitalu niż w domu płakać i siedzieć jak na szpilkach. No, ale w szoku jestem nie dlatego, bo o stanie swojego zdrowia wiem już od dawna. Chodzi o to, że moja mała ważyła w 26 tygodniu ledwo 850 gramów (w szpitalu mówili nawet że 200 gramów mniej!), a tu niespodzianka. Lekarz mówi, że 'będzie pod 2kg'. A to 31 tydzień. Ucieszyłam się i trochę zmartwiłam jednocześnie, bo wiadomo, że u kobiet z cukrzycą dzieci rosną duże choć nijak to się ma z ich rozwojem fizycznym itd. Ale gin mówi, że dziecko rozwija się swoim tempem i żeby nie martwić się i że na pewno w tej poradni we Wrocławiu będę miała kontrolne USG co jakiś czas :) Niestety, w razie gdyby coś się wcześniej zaczęło dziać, typu skoki ciśnienia, puchnięcie, skurcze mam od razu jechać na Wrocław, a nie do mojego szpitala. Kurcze do Wrocka mam z 40 km do tej kliniki. To gdzieś godzina drogi. Obyśmy z małą wytrzymały do 37 tygodnia. Jeśli chodzi o ułożenie dziecka, to nadal siedzi na pupie i chyba się jej tak podoba. Kupiłam w aptece rzeczy do szpitala dla siebie: podkłady, majtki, wkładki laktacyjne. Dla małej miałam kupić kosmetyki do pielęgnacji, ale ostatecznie zgłupiałam i nie wiedziałam które. Muszę jeszcze poczytać, co radzą dziewczyny, które są już mamami. Kupiłam za to kolejne 2 pary body, z krótkim i długim rękawkiem i jeszcze jedną buteleczkę. Teraz zastanawiam się co robić z wózkiem i łóżeczkiem. Czy poczekać jeszcze tydzień lub dwa czy już zamawiać. Ale chyba poczekam do 32-33 tygodnia. Pozdrówki, Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli możecie to zostawcie informację na temat kosmetyków do pielęgnacji dla noworodka. Co potrzebne w pierwszej kolejności, tak żeby maluch miał tuż po narodzinach. Mam tylko patyczki do uszu, mydełko Nivea, chusteczki nawilżające i sporo próbek z oliwkami, szamponami itp. A wy co macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtrącę trzy grosze, bo też ma termin na kwietnia:-) kwietniowka - ja dostałam na morfologię, mocz, WZW i Hbs, właśnie zaczynam 31. tydzień. Funiak - ja polecam kosmetyki Hippa, mają fajny skład, duzo naturalnych składników, potencjalnie nieuczulających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa mój Olafek teraz waży 1800g;) ten wymaz z pochwy GBS miałam robiony, było OK, ale pewnie będzie powtórzony, bo to było w 26, wcześnie, jak byłam w szpitalu to pewnie lekarz chciał zobaczyć, czy z tym jest w porządku. Otulka ja właśnie od rodziców wróciłam, byłam cały dzień, poplotkowałam trochę:D a teraz poodpoczywamy z mężusiem:) Dowiedziałam się, że moja siostra jest w ciąży w 3 miesiącu:) Funiak to Ci się poplątało..trzymaj się, ja do swojego szpitala też mam daleko 40 km, jak zacznie się poród to mam nadzieję, że zdążę:) a co do środków dla maleństwa to mam z Nivea sensitive( w szpitalu polecali) szampon i płyn do kąpieli w 1, krem nawilżający, sudocrem, myślę, że to wystarczy na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie u mnie sie tez troszke poplątało :-( mążjest chory prawdopodobnie to rózyczka a ja jej nie przechodziłam :-( mam tylko nadzieje ze lekarz zle to zdiagnozował i bedzie w porzadku.We wtorek mam wizyte.Jak byłam w 27 tygodniu to maluszek ważył 1130 teraz juz pewnie będzie koło 2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik wspólczuję i mam nadzieję, że to nie różyczka, chociaż nawet nie wiem, jakie zagrożenia dla ciężarnej się z nią wiążą. Sama też jej nie przechodziłam i nie znam jej objawów, ale może to co innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do andzik84
Jako kilkunastoletnia dziewczynka zostalas zaszczepiona na rozyczke wiec mysle ze mozesz sie troche uspokoic:) ja jestem rocznik 80 i tez juz bylam szczepiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. Właśnie wskoczyłam w 33 tydzień :) Andzik, współczuję. Musisz się skontaktować z lekarzem, ale myślę, że byłaś szczepiona. Ja też bede używać kosmetyków nivea, dodatkowo w mojej przychodni dostałam z firmy femibion sporo materiałów o ciązy i pielęgnacji noworodka no i własnie kartę rabatową na 20% z Rossmana na kosmetyki nivea. Chętnie skorzystam :) Moja mała nadal w położeniu z twarzyczką do zewnątrz. Wczoraj się naczytałam o przebiegu takiego porodu w książkach medycznych i mam nadzieję, że się jeszcze obróci, bo jeżeli nie, a mój ginekolog nie zdecyduje o cesarce, to zmykam do prywatnej kliniki na cesarkę. Oj, nieciekawy byłby poród. Jeszcze się nie martwię, bo jest czas na obrót mojej małej tancerki. Jedynym plusem tego połozenia jest to, że maleństwo nie kopie mnie po żebrach tylko po brzuchu i normalnie czuje stópki i widzę małe górki na swoim brzuchu:) Ponownie zaczynaja mi sie śnić koszmary, że rodzę za wczesnie niewykształcone dziecko, ze moj mąz mnie zostawia sama przy porodzie i się wcale nami nie interesuje itd. Juz nie moge sie doczekać kiedy zobaczę swoją malutką. Za tydz startuje z odnawianiem mieszkanka i juz przygotuje je pod kątem dziecka. Narazie jedynym symbolem zmian jakie nadchodza jest moj brzuszek,nic więcej, ale juz wyraznie czuje potrzebe, żeby dostosowywac mieszkanie, bo nie wiadomo kiedy przyjdzie czas porodu, a juz czuje jakiś niepokój, że jestem nieprzygotowana. monika, nie martw się cukrzycą. Moja znajoma męczyła się z nią od 24 tc dodatkowo miała pesar i w 32tc przytyła tylko 3 kg oczywiście była to ciąża calkowiecie leżaca. Wstawala tylko jeść i do toalety przez tyle czasu. Na szczęscie wczoraj urodziła slicznego, zdrowego chlopczyka Ernesta :) Z Tobą i Funiakiem również tak będzie :)Juz króciótko zostało. Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×