Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Gość gość
kleik a soczki czy owoce to duza roznica. Dziecko bedace tylko na piersi nie powinno miec tak szybko rozszerzanej diety. Lepiej sie powstrzymac do 5 miesiaca przynajmniej. jeszcze zdąży pojesc roznych rzeczy w swoim zyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o te soczki to mam zalecenia od pediatry. Pierwszego syna mi prowadził od początku, mówił co kiedy wprowadzić. Pierwszy syn był na mm i pierwsze soki wprowadzaliśmy pod koniec 3 miesiąca. Teraz podobno są inne zalecenia. Ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** kiwoszka - ja sama kilkanaście miesięcy temu aboslutnie nie pomyslalabym o sobie jako mamie :) w głowie miałam tylko imprezowanie z chłopakiem i paczką, co weekend.. pracowałam też jednak i miałam zamiar od października iść na studia. Los okazał się mieć dla mnie inne plany :) Sporo ludzi nie wierzyło, że będę w stanie się zmienić, a tu niespodzianka.. priorytety się zmieniły i wcale nie żałujemy. *** monika_kwietniowka - moja Mała ma tak samo z piąsteczkami :) uwielbia sobie paluszki lizać, wkłada całe do buzi, ślini się przy tym niesamowicie. Wreszcie odkryła, że wogóle rączki ma i sa dla niej lepszą zabawką niż cokolwiek innego :D Mam nadzieję, że moje dziecko już ogarnęło tryb noc - dzień, bo kolejna nocka z rzędu przespana :) tym razem 8 godzin, ostatnio było 10, ale i tak nie ma co narzekać! Jestem przeszczęśliwa, że tak się wysypiamy :) oby tak dalej. Mam pytanie do mamusiek po cesarce. Czytałam na necie, że ćwiczyć tak konkretnie można dopiero po około pół roku.. Co Wy na to? Radziłyście się może swoich lekarzy? Ja do swojego gin. idę za ponad miesiąc po tabletki a chciałabym do tego czasu zacząć ćwiczyć, chociaż troszeczkę ale boję się :) chyba się wstrzymam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZYNY 🌼 pewnie juz zapomnialyscie o mnie :( mini93 witaj :) ogladalam zdjęcia, sliczna masz coreczke :) szkoda ze nie mialas doradcy lkatacyjnego ktory pomogl by co zawalczyc o pokarm, a skoro go mialas to pewnie by sie udalo, jestem przekonana o tym, mam nadzieje ze nadejda czasy kiedy w kazdym oddziale polozniczym bedzie taki doradca :) antonówka moj Maly tez sie strasznie chwilami slini,1/3 body mokre :D a co do szczepien to przypuszczam ze bardziej to my mamy przezywamy je :) ja tez sie stresowalam strasznie ;) zdjecie Madzi na brzuszku mnie urzeklo :* mama4363 wspolczuje takich przezyc :( naprawde :( a moze wez kogos bliskiego kto mieszka w poblizu jak bedziesz wychodzila na zakupy? moze umow sie z kims na wspolne zakupy zeby Ci ktos pomogl? gdyby mnie ktos poprosil to zgodzilabym sie, rozesmiana Alusia jest cudowna :D monika_kwietniowka widzisz a mi wszyscy mowia ze trzymam na rekach male odbicie meza :D nie martw sie, moj synek tez do spiochow nie nalezy ;) jaka piekna minke ma Olafuś na tym ostatnim zdjęciu :D Ancyk80 juz podajesz soczki? ja tylko herbatke koperkowa z Hippa... ale nie moge sie doczekac az Maly posmakuje marchewki, brokulka... powazny chlopak ten Antos z tego zdjecia :) kiwoszka Hania w tych okularkach wyglada czadowo :D u nas to imie sie ostatnio czesto przewija, bo Igus jakos tak krzyknal i zagurzyl ze wyszlo Hania! oboje z mezem tak zrouzmielismy i sie smiejemy ze juz o dziewczynach mysli :D Otulko z tych zdjec mam wrazenie ze Tymus to arcyspokojny dzieciaczek, taki mysliciel kochany :* Sekowa28 Bartus ma piekny komplecik, no i on sam jest tez uroczy :* zazdroszcze Ci ze tak spi na brzuszku a nas na brzuszku jest zaraz protest glosny, a pozatym na brzuszku to troche wyglada, a nawet kurcze bardzo wyglada jak moj synus kilka dni temu bo teraz to troszke przybral znowu :) pochwalisz mi sie gdzie taki cudowny komplecik kupilas? xxx wiecie co? dziecko daje mega kopa do życia :D no i sie uzaleznilam od mojego synka :D moje szczescie najwieksze :* tez sie pochwale nim Wam w koncu na poczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze cos dopisze... otoz moj maz w koncu zrobil sobie tatuaz o ktorym mowil juz mi przed moja ciaza tylko nie byl pewny co sobie zrobi... zgadnijcie jaki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, chociaz troche to nieaktualne bo tatuaz sobie zrobil w maju :D niewazne, Iguś też już jest na poczcie, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Wpadam na szybciocha pomiędzy obowiązkami domowymi i zawodowymi ;D W domu w końcu błoga cisza, wszyscy śpią (mąż zasnął w łóżku małej czytając jej bajkę na dobranoc ;) ). Skorzystam z okazji i napiszę coś zanim wezmę się do pracy. *KAROLOWA! No w końcu się pojawiłaś! :D I oczywiście, że o Tobie nie zapomniałyśmy. Nie dalej jak dziś się zastanawiałam nad tym, dlaczego tak długo Cię nie ma. Pojawiaj się częściej koniecznie. A Igorek cudny :) W końcu pozwoliłaś forumowym ciotkom go poznać :D *bożko ja systematycznie odkładam rzeczy Tymka, bo strasznie szybko z nich wyrasta. Dziś odłożyłam kolejnych kilka pajacyków i jakoś pusto się w jego szafce robi. Czas na zakupy :) Córci takie porządki przed latem też już zrobiłam. Kupujesz Paulince rzeczy na rozmiar 116 już? Pytam, bo nasze starszaki w identycznym wieku, ale moja dorasta dopiero do rozmiaru 110 powolutku. *Sekowa super, że udało Ci się ograniczyć mm tak bardzo :) Życzę dalszych sukcesów w tej dziedzinie. Laktację naprawdę można pobudzić ;) A ja sądzę, że warto to robić :) Ja się na tyle zawzięłam, że na każde moje wychodne czy wychodne grupowe ściągam swoje mleko. To mocno wzmocniło produkcję mleka w ostatnich dniach. MM całkiem przestało dla nas istnieć. Zaraz właśnie ściągnę butlę, bo z samego rana wybywam na fitness :D *olabia Tymon czasem też dość nerwowo próbuje swoich rączek. Powiedziałabym, że robi to zachłannie. *mini93 ja jestem po drugim cc. Od początku czuję się super po porodzie. A ćwiczenia, dość nawet intensywne zaczęłam jakiś czas temu. Stwierdziłam, że w domu z 3,5 latkiem i niemowlęciem nieraz mocniej się nagimnastykuję niż podczas ćwiczeń w klubie ;) Samo wnoszenie wózka z Tymonkiem daje mi niezły wycisk ;) A Twoja Liwcia jest urocza :) Księżniczka po prostu :) *antonówko super sprawa z takim odpoczynkiem u rodziców. Korzystaj ile możesz :) Mój synek daje się tak całkiem sprzedać tylko tatusiowi. Jak tylko go widzi cieszy się całą szerokością buziaka. Aż też mnie czasem igiełka zazdrości ukłuje ;) A z drugiej strony cieszę się z tego, bo mogę chłopaków zostawić samych i wymknąć się z domu na jakiś czas. Wczoraj wybyłam do pracy na 5 godzin prawie i super sobie poradzili ;) *mama4363 bardzo współczuję przejść :( Straszne, aż mną znowu wstrząsnęło jak sobie przypomniałam Twój wczorajszy post. Taka historia jak dla mnie to właśnie jeden z cieni macierzyństwa :( *monika tak mój syn to kawał chłopa już ;) Chociaż ostatnio już wolniej przybiera troszkę. Obecnie ma ponad 7 kg. I też już go samego niezabezpieczonego nie zostawiam, bo zbyt r***liwy i mobilny się robi ;) *Ancyk faktycznie dość szybko wprowadzasz rozszerzenie diety Antosiowi. Ale to Ty jesteś jego mamusią i wiesz, co dla niego dobre :) Pewna jestem jednego - krzywdy mu nie zrobisz. A schematy to tylko schematy. Ja z rozszerzaniem jeszcze poczekam, ale to dlatego, że nie odczuwam potrzeby, by coś poza piersią małemu wprowadzać. *kiwoszko buziaczki dla Hanusi z okazji tych 3 miesięcy :D Rany, jak ten czas zasuwa... A dopiero co się rozpakowywać zaczynałyśmy ;) *karolowa i pochwal się co to za tatuaż przyozdobił ciało Twego lubego ;) Ok, czas się brać do roboty, bo samo się nie zrobi, a mam czas do jutra, by się z kilkoma rzeczami wyrobić. Acha, i chciałam się pochwalić, że ostatnio coraz częściej zdarza nam się pospać rano. Malutki póki co przestał wstawać o 4. Oby mu tak zostało. Dziś pospaliśmy z malutką przerwą do 9! No luksus synek mamie zapewnił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam sobie jeszcze raz na naszą pocztę. Tylko po to, by spojrzeć na te śliczne buziaki naszych maluchów :) Normalnie wizyty na naszej poczcie mi humor poprawiają. Śliczności nam się porodziły dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj ja nie moge się napatrzeć na te maleństwa;) słodziaki wsystkie bym wycałowala;) Błażej sie rownież slini, no i te piastki do buzi pcha. Mam pytanie do was. nie wiec czy to cos lego ale pojde do lekarza i tak. ja karmie malego piersia i raz dostaje butle po kapieli - bebiko1 - wypija ok 120 i ostatnio zauwazylam w jego upkach taki "śluz" a raczej glutowaty kisiel , raczej bezbarwny. jest tego nie wiele ale czy wasze maluchy tezz tak maja??? i te upi sa takie "żółciutkie" i rzadkie ok 2-3 razy dziennie. Tak sobie pomyslalam czy to to moze byc przez to mleko? moze trzeba inne??? dodam ze niejes uczulony na nic tzn. nie ma zadnej wysypki czy cos takiego. za tydzien mamy szczepienia mama4363 wiem co czulas moj starszak tez mial taka przygode. cale szczescie nic sie nie stalo. Oj upilnować te dzieciaki to ciezka praca. mam nadzieje ze cos mu w glowce pozostanie i bedzie ostrozniejszy - jezeli w ogole mozzna wymagac tego ok 2,5 latka. antonowka to sprytna jest ta wasza Madziulka;) moj probuje sie odbychac nozkami, d*pcie do gory podnosi ale ze z przodu ma cialka troche to nie daje rady nasz pulpecik;) jak narazie zlalazl swoje raczki i oglada sobie paluszki hehe a i dostalam dzis miesiaczke , troche boli brzuch .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cartoon
imie Hanka dobre dla wielbicielek seriali i forum;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cartonie nie wybrałam imienia ze względu na seriale. Lecz z zupełnie innych względów. Bardzo mi się podoba i tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Mój synuś jakiś śpiący dziś, obudził się o 6 pochodził ( na moich nogach) godzinkę i śpi:) a noc ładnie przespał od 22;) Mam pytanko: może chciałaby któraś z Was odkupić ode mnie pampersy 80szt.roz. 3-6kg? Bo mały już potrzebuje większych, a te się zmarnują? * o karolowa w końcu wróciłaś? Nie zapomnieliśmy o Tobie:) pochwal się co ten Twój mąż sobie namalował? :) A Iguś przystojny chłopiec:) * otulka Ciebie to chyba ciężko wyczerpać, 2 dzieci dom praca i jeszcze wieczorem masz czas na to, by odezwać się :) Tylko brać przykład. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa wlasnie bylam na poczcie . Jaki dorodny młody kawaler cudo:) widać ze najstarszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-- Mini93 śliczna ta Twoja córcia :) Ja mam siostrę w Twoim wieku i też raczej średnio odpowiedzialna jest. Ale ważne, że potrafiłaś się odnaleźć w nowej sytuacji i doskonale sobie radzisz :) 8-10 godzin snu w nocy luksus :D co do ćwiczeń ja osobiście rodziłam sn ale słyszałam i właściwie wszędzie podają takie informacje, że trzeba pół roku odczekać. Lecz wydaje mi się, że chodzi o mięśnie brzucha jakieś inne ćwiczenia pewnie można wprowadzać wcześniej. Chociaż przy większości brzuch jakoś pracuje. -- antonówkaa i jak Dady się sprawdzają? zadowolona jesteś? Jak piszesz o aktywności Madzi w ciągu dnia to jakbym o Bartku czytała. Jego spanie w ciągu dnia jest całkowicie nie do przewidzenia czasami śpi po 10-15 minut a czasami zaśnie na 3 godzinki. Na szczepieniu straszne jest patrzenie jak maluszek płacze i nie można mu pomóc. Pocieszające jest to, że bardzo szybko zapomina :) W starszym wieku już będzie problem jak będziemy zaprowadzać na szczepienia bo już będą wiedziały dzieciaczki co będzie grane ;) Mój ostatnio też przekręcił się z brzuszka na plecki rozbujał się na boki i już plecki. Zdaje sobie sprawę, że był to przypadek ale jednak trzeba mieć już dziecko cały czas na oku bo coraz silniejsze są nasze skarby. -- mama4363 jak dobrze, że wszystko się tak skończyło. Wyobrażam sobie Twoje przerażenie i strach :( ja już cała w strachu jak mały wyda niepokojąc odgłos z łóżeczka a tutaj taka historia. I jeszcze ta opowieść o chłopcu, który zginął. Aż ciarki przechodzą :( -- PrzyszłaMM i jak prezent zakupiony? udało się coś wyszukać ? :) -- monika-kwietniówka super pewnie Ci słuchać, że mały taki do Ciebie podobny. Ciepło się robi na serduszku :) mi tak wiele osób powtarza ale ja tak średnio w to wierzę bo podobieństwa nie widzę ;) -- Ancyk80 i jak idzie podawanie soczku? Mały pewnie szczęśliwy, że nowe smaki poznaje :) ja muszę zacząć czytać o rozszerzaniu diety bo jestem "zielona" w tym temacie. No ale jeszcze mamy jakieś 2 miesiące czasu :) -- Kiwoszka mój wczoraj też obchodził swoje święto 2 miesiące kończył :D Miesiąc różnicy takich dzieciaczków to dużo. Mój to jeden z młodszych forumowych dzieciaczków. -- Karolowa to musicie się z Kiwoszką dogadać i zapoznać dzieciaczki jak on już Hanię woła :D Bartek na brzuszku dość rzadko śpi ale czasami uda się go podstępem ułożyć. Zazwyczaj jak tylko nie ma sił już głowy unosić to zaczyna się lament. Komplecik widoczny na zdjęciu to prezent ale wiem gdzie zakupiony:) W H&M. Jest żabka, stonoga i żyrafka do wyboru :) Tylko rozmiarówka inna bo to co ma na sobie to rozmiar 68 a jemu do 68 jeszcze daleko :) Ale śliczny Igorek jak malowany takie delikatne rysy ma :) a jaki Maż tatuaż sobie zafundował ??? pochwal się :) -- Otulka widzę, że z Ciebie nocny marek:) zawsze wieczorkiem piszesz a później do pracy jeszcze się zabierasz. Ja to już 22 do spania się szykuję :) u mnie przy ciągłym karmieniu piersią na laktator już pokarmu nie starcza niestety. Ale może jeszcze i to się uda. Skoro wychodzi mi całodniowe podawanie samej piersi to może i laktator się pojawi. -- agalesna śluz może być objawem alergii pokarmowej na jakiś składnik diety. Żółte kupy z tego co wiem są normalne. Mój robi żółte i rzadkie cały czas. Wczoraj ważyłam się z Bartkiem na domowej wadze wychodzi mi 5300 2 tygodnie temu na szczepieniu ważył 4900 więc by się zgadzało. Noce nadal ok wstaje pomiędzy 5 a 6:30. Zauważyłam tylko ostatnio wysypkę na policzkach (taka kaszka) i uszkach na płatkach uszu dokładnie schodząca skóra i krostki. Dzień wcześniej zjadłam 2 jajka i płatki na mleko zastanawiam się czy to nie od tego jedzenia. Muszę poobserwować chociaż wcześniej nie zauważyłam nic niepokojącego. Chociaż u takich dzieciaczków ciążko zauważyć przynajmniej u mnie bo co chwilę jakieś zaczerwienienie, krostka, łuszcząca się skóra, która się pojawia a za chwilę znika. Ja dziś u Rodziców Babcia zajmuje się małym więc mam znów chwilkę dla siebie. Za chwilę wybieram się na spacerek z koleżanką, która 3 tygodnie temu też urodziła więc dużo wspólnych tematów. Oby tylko nie padało bo za oknem tak nie ciekawie. Miłego dnia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie czy Waszym dzieciaczkom zmieniły się już oczka? Kiedy pojawia się ten właściwy kolor tęczówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekowa, moja córka 8-tygodniowa tez ma od dawna takie krostki na buźce, lekarka powiedziala, że to trądzik niemowlęcy i nic z tym nie robić. U nas troszkę znika pod wplywem swieżego powietrza i po spacerze, zwlaszcza na chlodnym powietrzu, jest o wiele lepiej. Niczym tego nie smaruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko,monika kwietniówka dziekuje kochane bo juz myslalam ze spotkam sie z postem "a ty to kto???" :D kiwoszko to juz naprawde duzy chlopak ten moj Iguś :D zaczyna sie zajmowac soba a dokladnie swoimi raczkami i nozkami na tyle ze przed chwila zrobilam pavlowa :) zagaduje :D rosna te nasze pociechy niesamowicie :D Sekowa28 tak myslalam ze to z h&m, w ogole to uwielbiam ciuszki stamtad :) nie widac zeby byl dla Bartusia za duzy, ja juz zaczynam wyciagac 68 teraz akurat ma polspiochy z h&m na sobie 68 i sa akurat :) co do tej wysypki to masz racje, co chwila cos tam, u nas tez ostatnio jakies czerwone krostki byly ale zanikly, nie wiadomo skad... oczka podobno do roku moga sie zmieniac, ja zauwazylam ostatnio ze delikatnie przy zrenicy otoczka zmienila kolor ale co z tego wyjdzie to nie mam pojecia, chcialabym zeby mial moje oczka... i my z Igusiem zyczymy Wam milego dnia i przyjmnego spacerku :) xxx a jednak zaciekawilam Was tatoo :) to zapraszam na poczte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze na poczcie nie bylam obstawiam ze to tatooo to dzidzia:) hehe karolowa jak woła Hanię to może trzymaj go będzie mężuś dla Haneczki:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa 2 miesiące to już też wiek:) zaraz bedziemy roczki wyprawiac mam nadzieje ze forum nasze przetrwa i bedziemy sie nadal wymieniac doświadczeniami :) no i fotkami maluchów:) wszystkie są cudowne i do schrupania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka z tatoo wycelowalas blisko ;) wiesz ja chcialabym czasami zeby sie czas zatrzymal, ciesze sie ze pociechy nam rosna wszystkim i w ogole jakichs wiekszych problemow nie mamy, ale to jest taka slodycz ze chcialabym czasami zegar zatrzymac... :) Hania jest czesto u nas wywolywana bo maz sie nawet smieje ze mama sie stala o Haneczke Igusia zazdrosna :D chyba odkopie tabelke, bo nie pamietam dokladnie ile ktory brzdac ma tygodni... a Hanusia w ktorym teraz jest tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa Hanka wczoraj skończyła 3 miesiące :) ja własnie odkopałam swój pierwszy wpis na forum z sierpnia na 16 stronie hehe ale fajnie się to czyta teraz będąc już po wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D witaj karolowa ;D Iguś fajny facet ;D a jaki elegancki był na chrzcinach ;D ja wczoraj swojemu kupiłam koszulę i trampki, chyba mu jeansy założę bo patrzyłam na pogodę i ma niby padać:/ mini- śliczna ta twoja Liwia ;D mama- współczuje..aż ciarki przechodzą jak się czyta... dobrze że skończyło się tylko obdartymi kolanami... Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na trad i krem z spf potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* sekowa28 no tak to mówi moja mama, że mały do mnie podobny:) Ja uważam inaczej:) a ogólne zdania są podzielone, jedni tak, drudzy tak:) A oczka to ma jaśniejsze niż na początku, takie niebieskie. A na krostki dostałam maść cholesterolową. * karolowa byłam na poczcie, ale nie zdradzę co to jest:) Niech każdy sam zobaczy:) Interesujący tatuaż, mój mąż jest przeciwny tatuażom, więc na pewno by sobie takiego nie zrobił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia :)
Witam :) ostatnio rzadko zaglądam, ale wysłałam na pocztę pare zdjęć Filipka ... Jak tam dzieciaczki zdrowe?? Karmicie piersią? Mój Fifi ma 3 miesiące i karmie piersią a waży 5kg 300g a jak wasze pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa - fajny ;D ja sama mam dwa i zastanawiałam się czy nie dorobić czegoś z Samim... a jaką fajną fryzurkę ma Filipek ;D Sami ma krótkie włosy, długie zostały mu tylko z tyłu głowy ;D Rzeczywiście...prawie rok temu dopiero pisałayśmy a tu już dzieciaczki takie duże, w niedzielę u nas stuknie 2 miesiące...ale to leci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia :)
dagaa- Mojemu Filipowi wogóle się nie wycierają włoski :D a taki śmieszek z niego że szok ... i juz gaworzy po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audi a4
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko.Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×