Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mam pytania

Czy otruje rodzinę?

Polecane posty

Gość Mam pytania

23 maja zagotowałam w słoiki sos do ryżu W środku jest mięso i warzywa :zielony groszek kukurysza kapusta brokuł kalafior marchew. -Czy jak otworze ten słoik i podam na obiad to może to komuś zaszkodzić? Nigdy tego nie robiłam i mam zamiar wyrzucić, bo boję się to jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mundoso
a feee, wez to wyrzuc w pizdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
Zależy czy pasteryzowałaś prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rotary32
i w jednym słoiku sa te wszystkie skladniki? i to w ogole jadalne jest? sorry, ale wolalabym na obiad sucha kromke chleba niz takie cos:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze sama robie sos do ryzu i wlasnie robie go wiecej i pozniej przekladam do sloikow tylko,ze do srodka nie daje miesa.Sos przelewany do sloikow powinien byc goracy,jak juz wleje ten sos to zakrecam porzadnie i stawiam sloik do gory dnem.Taki sos w sloiki moze postac nawet kilka miesiecy i nic zlego nic sie z nim nie dzieje,oczywiscie nie moze stac w cieple ja trzymam je w spizarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfdndcndszm
skoro zagotowałaś i słoiki złapały nic nikomu nie zaszkodzi. po to sie robi weki:) i można wekować wszystko co sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytania
Do słoików powlewałam gorący i jeszcze gotowałam przez 30min w garnku z wodą. Potem wyjęłam i do góry dnem postawiłam. Tylko że mięso w środku jest:( No to teraz nie wiem... A sosik jest pyszny ma taki słodko-kwaśńy śmak Tylko że tego jeszcze nie otwierałam i boje się Chyba zaczekam aż dzieci na kolonię powyjeżdzają i wtedy sie go zje.../albo wyrzuci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytania
Do słoików powlewałam gorący i jeszcze gotowałam przez 30min w garnku z wodą. Potem wyjęłam i do góry dnem postawiłam. Tylko że mięso w środku jest:( No to teraz nie wiem... A sosik jest pyszny ma taki słodko-kwaśńy śmak Tylko że tego jeszcze nie otwierałam i boje się Chyba zaczekam aż dzieci na kolonię powyjeżdzają i wtedy sie go zje.../albo wyrzuci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys tylko w zawekowanych sloikach miesa sie przechowywalo i ludzie zyli :) Mysle ze wszystko jest dobre,otworz jeden sloik i poprostu sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytania
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfdndcndszm
spokojnie możesz jeść..:) Ja też nieraz wekuje mięsko wieprzowe na kanapki i jest pyszne...mięciutkie, w ogóle jeszcze nigdy tak dobrego mięsa nie jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona wariatka
witaj! autorko - możesz jeść, przecież te słoiczki dla dzieci też sa z miesem - a okres przydatności jest dłuuuugi. nic sie nie stanier, a na przyszłosc chyba bezpieczniej zawekować oddzielnie mieso i oddzielnie sosik:) dojfdndcndszm kochaNA PODAJ MI PRZEPIS NA TO MIESKO, pROSZE!!!!!!!!!!!!! zjfdndcndszmby nie zaśmiecac wątku autorki, pisz na gg:43013949 dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez bym sie bała. córka znajom
powachaj, jak nie smierszi, to bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×