Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość misiaagusia

wynik AMH

Polecane posty

Gość misiaagusia

prosze o pomoc mój wynik AMH 0,6 czy mam szanse na dziecko! satram sie od 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
"Normy poziomu AMH są następujące: powyżej 3,0 ng/ml wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników; powyżej 1,0 ng/ml poziom prawidłowy; poniżej 1,0 ng/ml niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
"Kobiety ze skrajnie niskim AMH mogą miesiączkować regularnie (a więc nie mają menopauzy) Pojedynczy wynik AMH nawet jeżeli jest poniżej normy daje nam dość dokładną informację o rezerwie jajnkowej ale tylko i wyłącznie w tym momencie. Nie wiemy czy AMH nie było niskie już wcześniej. Nie wiemy jaka będzie dynamika zmiany rezerwy jajnikowej w najbliższych latach. Możliwe jest, że AMH było niskie już dawno i kobieta przez całe swoje życie aż do menopauzy około 50 r. ż. będzie miała niskie AMH i również dzieci :). Kandydatki na dawczynie komórek jajowych w naszym ośrodku mają rutynowo wykonywane AMH. Zdarza się, że pomimo prawidłowej liczby pęcherzyków antralnych mają AMH poniżej normy (są to młode, niepalące kobiety które niedawno rodziły dzieci)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek2939393
Ja mam AMH 0,4. Lekarz jak zobaczył wynik od razu zaproponował in vitro (staralismy sie juz przeszlo rok, leki stymulujace i inseminacje). Obecnie jestem po drugiej nieudanej probie. Ale warto walczyc do konca. slyszalam, ze ludziom z takim AMH sie udaje, wiec jakas szansa jest. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaagusia
dodam ze mialam 3 poronienia w tym ciąże pozamaciczna po clo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaagusia
dzisiaj odebralam wynik AMH 0,6 nie wiem czy moge miec jeszcze dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaagusia
i choruje na niedoczynnosc tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubie nikogo:)
to takie niesprawiedliwie :( tyle tematów ' boję się, że wpadłam' , ' tyle nastolatek z brzuchem. Ile ja widzialam ciężarnych z fajka w ustach ... a niektóre z nas maja problemy z zajściem i utrzymaniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
misiaagusia, jeżeli 3 razy poroniłaś to raczej nie przez amh , wydaje mi sie że amh jak i fsh są odpowiedzialne za rezerwe jajnikową , jeżeli udało ci sie zajść w ciąże to znaczy że amh nie jest winne poronieniu, może ta niedoczynność tarczycy jest przyczyną poronień ? a byłaś u endokrynologa ? tsh , prolaktyne sobie zbadaj , one jak są wysokie mogą być przyczyną niepłodności i poronień, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz niedoczynność tarczycy, to może masz hiperprolaktynemię i to za wysoka prolaktyna jest powodem Twoich poronień, ale z drugiej strony nie wierzę, że lekarz nie kazał Ci badać prolaktyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaagusia
prolaktyne mam w normie i tsh tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaagusia
ale mam jeszcze szanse na dziecko skoro amh jest takie niskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
jasne że masz, hormony ulegają zmianom, a co z tarczycą / jakie masz tsh ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
ups, nie doczytałam, to jeśli w normie tsh to po czym masz stwierdzoną niedoczynność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaagusia
tsh mam w normie poniewaz biore euthyrox N 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja mam nadzieję, że uda się wam zajść w ciążę. Bardzo pomocne w takich przypadkach są dobre kliniki i specjaliści, którzy pomogą rozwiązać ten problem. Jeśli chodzi o wyniki, jak interpretować to warto zajrzeć tutaj http://czekajacnabobasa.blogspot.com/2013/02/amh-i-rezerwa-jajnikowa-odpowiadam-na.html#more i poczytać. Poza tym tam można znaleźć wiele innych ciekawych artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt z nas normalny nie jest
w którym dniu cyklu wykonuje się to badanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt z nas normalny nie jest
i jaki jest koszt badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramoneska
ja robiłam badanie 3 tygodnie temu i płaciłam 180zł, ale śledząc strony klinik niektóre oferuję cenę 150zł. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramoneska
zapomniałam dodać...;) Pani dr poleciła zrobić badanie w dowolnym dniu cyklu. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkleje Ci co dzisiaj napisalam na innym topiku o AMH: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5477073 Dziewczyny, skoro juz piszecie o AMH to warto wiedziec, ze AMH jedynie wyznacza ilosc komorek jajowych, ktore Wam zostaly. Nie mowi natomiast NIC na temat ich jakosci. Niskie AMH nie znaczy, ze nie mozecie zajsc w ciaze tylko ze macie malo czasu na proby. x Dziewczynka juz w lonie matki ma okreslona rezerwe jajnikowa na zycie. Pomiar AMH wykazuje wylacznie ILE z tej rezerwy jeszcze nam zostalo do wykorzystania. Na JAKOSC komorek, ktore produjemy maja natomiast wplyw najrozniejsze inne czynniki jak tarczyca, wogole hormony, wiek matki i palenie. x Dla przykladu, dziewczyna, ktora ma AMH 0.2 ale 23 lata ma o wiele wieksze szanse na ciaze niz ktos kto ma 43 lata i AMH 0.4. Po prostu w mlodym wieku, bez wzgledu na to ILE ci komorek zostalo, produkujesz je ZDROWSZE. Z wiekiem kobiety, bez wzgledu na to czy masz AMH 0.4 czy 40, Twoje komorki wykazuja coraz wiecej spontanicznych anomalii chromosomowych i nie dochodzi do ciazy. Wszytko zalezy od JAKOSCI komorek i spermy a nie od ilosci rezerwy jajnikowej. Obnizona rezerwa po prostu wskazuje na to, ze nie masz czasu zeby sie bawic w starania naturalne czy inseminacje bo Twoja rezerwa zbliza sie ku koncowi. x Co z tego, ze ktos wyprodukuje tylo jedna komorke jezeli ona jest dobrej jakosci i ma zdrowe chromosomy? Wtedy szansa na ciaze jest bardzo duza. Druga wyprodukuje 15 komorek ale zlej jakosci i ciazy nie bedzie. To tak jakby miec w jajka w dwoch zamknietych koszykach. Na podstawie AMH wiemy jedynie, ze w jednym koszyku sa 3 a drugim 20. Ale moze te 3 sa akurat piekne, swieze i pachnaca a tych 30 albo jest puste albo ma popekane skorupki . x W moim koszyku tez sa tylko 3 ale na dodatek wlasnie troche nadgryzione zebem czasu :-D x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endo89
Czy któaś miała AMH ponad normę? ja mam 24 lata, AMH 4,44, endometriozę, cystę endometrialną i cystę prostą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misj000
Hej :) Ja mam o.29 czy mam jeszcze szans na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam amh 5,20, dobry wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam 6 z hakiem ale co z tego maz ma slabe nasienie ja okaz zdrowia kazdy ma jakies problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Jestem tu nowa ale jak czytam o naszych kobiecych problemach to czuje ze znamy sie od dawna. Ostatnio odebralam wyniki badan. AMH 10.9 nie wiem jakie to rokuje szanse na ciaze? Nie stwierdzono u mnie PCOS ale lecze sie na hiperprolaktynemie czynnosciowa. Tarczyca w normie, HSG obustronnie drozne. Staramy sie z partnerem od 2 lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsrem
Hej ja mam AMH 3,77 ale słyszałam ze po lipcu 2013 trzeba dzielic przez 2 czy to prawda?? czy moje AMH jest dobre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam 26 lat i robiłam amh i wyszło 2,28ng/ml. Czy to dobry wynik? Proszę o odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×