Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość radiosna

Mamy niemówiących dwulatków - łączmy się !

Polecane posty

Gość radiosna
Ja nie znam jeszcze problemu kontaktów z innymi, bo na razie moje dziecko jest małe, nie chodzi do przedszkola ani żłobka, nie natknęliśmy się jeszcze na brak akceptacji. Wszystko przed nami, nie wiem, na ile rozgada się, jak pójdzie do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj starszak jest pod opieka psychologa, psychiatry, laryngologa, neurologa, pedagoga i rehabilitanta, od wrzesnai idzie do integracyjnego przedszkola, bo ma orzeczony zespol aspergera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radiosna
To trochę masz przejść ze starszym synem,a co to jest właściwie ten zespół Aspergera ? Czym to się objawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zespol aspergera to przede wszystkim takie jakby wycofanie sie z relacji spolecznych no i ubytek mowy, ciagle jest rehabilitowany, mowa sie rozwija wiec nadzieja jest ale to idzie baaardzo wolno, stad tez te rehabilitacje ciagle badania itp.. to co wyroznia aspergerowca to wysoki iloraz inteligencji i szczegolne umiejetnosci w wybranej dziedzinie, ale to dluzszy temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze do kolekcji psychiatry barkuje :o :o Im wiecej specjalistow tym zapewne nowe teorie i przeciwstawne opinie.TIm dalej w las tym wiecej drzew i tyle sie dowiesz.Myszsza wez wybierz jednego konkretnego ( w twojej opini, z ktorymi najbardziej sie zgadzasz) i niech starszy uczeszcza na te wizyty,a nie jak królik doswiadczalny sie zapewne moze czuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Proponuję udać się do PPP, mówię tu o mamach, które się niepokoją. Mowa to nie wszystko, jest mnóstwo spraw, które specjalista może wyłapać, a które mogą świadczyć o ewentualnych zaburzeniach. ja jestem mamą 16 miesięcznego dziecka i jestem w trakcie diagnostyki w kierunku całościowych zaburzeń rozwojowych w spektrum autyzmu. Gdybym nie miała starszej córki to pewnie bym nie spostrzegła, że coś jest nie tak. Nie należy ufać w tej kwestii lekarzom pediatrom, bo po pierwsze - nie znają Waszych dzieci, a po drugie - niestety nie mają oa autyzmie pojęcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Myssza, kto dał Ci diagnozę Zespół Aspergera??????? Przecież Syndrom Aspergera różni się tym od autyzmu, że dziecko NIE MA OPÓŹNIONEJ MOWY (m.in oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radiosna " zespól asp. to pomieszanie adhd z autyzmem .Jedno z drugim sie łączy,w jednej chwili dziecko jest nadpobudliwe i trudno je wyciszyc a za jakis monet czy dzien pozniej calkowicie odizolowane i potrafi jednym przedmiotem (nawet guzikiem) sie zainteresowac bardzo dlugo,lub nawet patrzyc w tapete i kwtaki na niej podziwiac , i to nie symboliczne 2 min,lecz znacznie wiecej.Jest w stanie takiej hipnozy,i wyłaczenia sie Zazwyczaj dzieci z asp. mają wysoki iloraz inteligencji.Eintein mial Aspergera był wycofany,żyl swoim swiatem,oglalam ostatnio o nim program i mowili o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiczeroczkowa
dziewczyny, a ma ktoras taki problem, ze dziecko mowi, śpiewa ale do siebie?? W sensie nie ma zaburzen mowy tylko brakuje potrzeby werbalizacji swoich potrzeb? Mój synek pięknie mówi, powtarza całe zdania ale nie odpowiada na pytania, nie mowi czego potrzebuje- ma trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
A co robi, jak coś chce? np pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiczeroczkowa
jak chce pic to pokazuje kubek i mówi "skończyło się, nie ma wody". Pytam małego "chcesz pic?"- cisza. I tak mogę pytac przez 15minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asperger i autyzm to bardzo szerokei pojecia i poki co do tego worka mozna wrzucic wszystko, specjalisci sami neiw iedza co jest typowe a co nietypowe, ja sie z tym bujam juz rok i powoli mam dosc, im wiecej wiem tym bardziej jestem zagubiona, niemniej pocieszams ei ze to zachowanie satrszego jest typowo rodzinne, moj maz jest taki sam, i ajk sie przyjrzec to obecnie tez ma wiele objawow jak nadwrazliwosc dzwiekowa, skupienie na jednym temacie itd.. maz tez pozno zaczal mowic, wiec to jest pocieszajace, co do PPP to zalezy.. mozna roznie trafic, ja bylam ze starszym jzu dawno temu zglaszajac niepokojace objawy i mnie zbyto kazano czekac i delikatnie wysmiano, potem bylam u kogos innego i zupelnie inna rozmowa, teraz bylam z mlodszym i wydaje mi sie diagnoza na wyrost, ale posprawdzam rozne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
dlatego najlepiej udać się do ośrodka, który naprawdę ma o tym pojęcie. Jest świetny ośrodek Prodeste, który diagnozuje zgodnie z europejskimi standardami - wywiad oraz dwie obserwacje dziecka. Diagnozuje pedagog, psycholog i psychiatra. Niestety diagnoza jest płatna. Ale mam wielu znajomych, którzy mówią, że były to najlepiej wydane pieniądze w życiu. Sama wybieram się do Prodeste jak synek będzie nieco starszy - na diagnozę funkcjonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiczeroczkowa
a co to prodeste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam sporo osrodkow leczenia i diagnostyki autyzmu kolo siebie i korzystam, na szczescie mam wiekszosc terapii za darmow ramach wczesnego wspomagania rozwoju :) place tylko za terapie tomatisa, maly chodzi po 2x na tydzien na zajecia plus dodatkowo 2x w mcu, ma dostep do wszystkich specjalistow konsultacje itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za czasy
Wg pewnej starszej lekarki, kiedyś nie było tylu chorych dzieci, to były pojedyncze przypadki. Teraz jest takich niestety większość - czyli z różnymi zaburzeniami. Nie potrafiła odpowiedzieć z czego to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Prodeste jest w Opolu, to ośrodek diagnostyczno terapeutyczny. Ja korzystam z usług Synapsis, które diagnozuje takie maluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1 kiedys nie diagnozowano wielu zaburzen bo nie byly zunawane za chorobe :) po 2 obecnie cywilizacja narzuca wiele zaburzen i sklania do predyspozycji w kierunku wielu chorob, to moje wytlumaczenie dlaczego, moze sie myle :) ale ja sie urodzilam 30 lat temu z asymetria ciala i jedyne co kazali mojej mamie robic to polozyc kg cukru pod grzbiet :D dzis mam 2 synow co tez sie urodzili z asymetria ale w przypadku pierwszego pozno ale zaczelam rehabilitacje, a przy drugim od razu i obylo sie bez krzykow tylko kilka masazy, niby przypadlosc ta sama ale keidys na to nie zwracano uwagi, efekt dzis mnie kregoslup lupie mam go krzywy itd.. czy moje dzieic beda mialy podobnie? trudno powiedziec oby nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za czasy
Ona nie mówiła o diagnozowaniu, tylko o pacjentach, ma porównanie z dziećmi które przychodziły na badania kiedyś, a z tymi, które pojawiają się teraz. I mówiła właśnie o późnej mowie, że teraz jest coraz więcej takich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie zdaje ze niestety teraz na siłe szuka sie jakis ulomnosci dziecka,i gdy dziecko lekko od czegos odstaje juz wtedy jest mu dopczepiana łatka i stwierdzone jakies zaburzenie Czesto to wynika z niedoplinowania, czy bledow wychowawczych ,i mozna naprawde dziekco skrzywdzic diagnozując mu jakąś "ułomność" co w prawdzie to jest nadwyrost.Niestety slysze, i jestem wiele razy, naprawde wiele razy swiadkiem jak rodzic sam wystawia diagnoze wlasnemu dziecku, gdy np jest niegrzeczne,nie slucha sie(czesto z winy braku konsekwencji)gdy jest energiczne,to slysze ze ono ma adhd, pytam sie u jakiego specjalisty to zostało stwierdzone, wtedy dostaje odp ze ona jako matka wie najlepiej że ma adhd bo lubi na dworze ciagle biegac i nie usiedzi godziny na kanapie i sie jej nie slucha.Mam dwoje dzieci bardzo energiczne,napobudliwe, ale o adhd nie ma mowy. Albo zamaist przysiąść tą godzinke dzieckiem do ortografi, robic 2 razy w tyg dyktanda, sprawdzac pisownie to nad wyrost juz dysleksje mama diagnnozuje, a jak sie pytalam ile czasu z dzieckiem cwiczy poprawnosc pisowni, wtedy slysze ze ona nie ma czasu i po to jest szkoła :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo najlatwiej zrzucic wine na chorobe :/ widze to w przypadku mlodszego jak usiluja mu wmowic adhd :( ja sie nei znam ale mimo wszystko nie wydaje mi sie by to dziecko mialo adhd :/ poza tym test na umiejetnosci w weiku niespelna 2 lat jest co najmniej jakis dziwny, znam mnostwo dzieci ktore majac lat 4 czy 5 nie potrafi tego co PPP wymaga od 20mc dziecka :/ pomimo ze moje dziecko nie jest jakos nadwyraz rozwiniete to nie nazrekam na jego "madrosc" smaodzielnosci itp a wedlug tego teestu wyszloz e jest opozniony rozwojowo D::D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za czasy
A młodszy syn w żłobku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mlodszy chodzi do zlobka i wlasnei zlobek go zglosil na terapie psychologiczna i do diagnozy bo zaczynaja sie problemy z nim, jest nadaktywny, gryzie dzieci, nie sypia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za czasy
Czyli starszy ma zadatki na naukowca, a młodszy na sportowca. Może nie powinnaś się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahah no powiedzmy ze tak jest :) starszy ewidentnie lepiej radzi sobie glowa :> mlodszy poki co sila i cialem :D glowa niezbyt... razem tworzyliby dobry zespol :P wedlug tych testow kompetencji z PPP mlodszy ma ponad przecietna rozwiniete kompetencje spoleczne, za co starszy dostal zero punktow a pewno gdyby byly ujemne to by mu wpisali minus 1000 :) za to procentowo te testy zdali bardzo roznie bo starszy 99,9% a mlodszy 23% :/ oczywiscie test byl ten sam tylko inna skala pzreliczeniowa wzgledem wieku :) mimo wszystko polecam mamom przejsc sie do poradni i poprosic o taki test, to zawsze dobre doswiadczenie, z wielu umiejetnosci dziecka same nie zdajemy sobie sprawy, wygladaja nam naturalnie :) nie wiem jak jets z dziecmi ktore nie chodza do zlobka czy podlegaja pod darmowa PPP ale te chodzace do zlobka normalnie sa przyjmowane bez oplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×