Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama ze skazą

mamy z AZS (ewentualnie mężowie), czy Wasze dzieci to odziedziczyły?

Polecane posty

Gość mama ze skazą

mam azs od niemowlęctwa. pierwsza córka urodziła się bez żadnej alergii, jadłam wszystko i nie miała żadnych problemów, następnie przy wprowadzaniu jej pokarmów stałych wszystko gładko przebiegło...kolejne dziecko po 3latach i chyba niestety tym razem tak pięknie nie będzie. synkowi (1m-c) wyskoczyły na twarzy,klatce,karku krosty, w dodatku na brwiach,pod noskiem i uszach pojawiły się strupki, jest cały dzień niespokojny,mało sypia,płacze,wygina się, do tego dochodzą problemy z kupką,kolkami,ulewaniem...byliśmy u pediatry,mam przez 2 tyg wyłączyć nabiał i inne silne alergeny i go obserwować no i zobaczymy co dalej, ale nie liczę na cud...jak było z Waszymi dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ze skazą
u mnie oboje podobni do męża i tylko jedno odziedziczyło - chyba...ale sądzę, że tak, no bo wszystko na to wskazuje i już nawet pediatra widząc te zmiany skórne podjęła kroki...myszsza a jak sobie radzicie z tą chorobą? jakie środki na co dzień podejmujecie? dieta,emolienty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam AZS dzieciak nie ma nic . Teraz jestem w ciazy z 2 dzieckiem i ciekawe jak to będzie . Tez polecam szare mydło i zero słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakies 4-5
maz byl alergikiem jak byl maly wlasciwie do tej pory jest ale juz nie ma alergi pokarmowej. dziecko wlasciwie od 1 miesiaca tez, najpierw skaza bialkowa, pozniej diagnoza AZS. scisla diety, kilka nieudanych prob wprowadzania nabialu, alergia na pylki, lzawiace oczy, lejacy sie katar, okropne zmiany na ciele. teraz ma 2 lata, od ok pol roku po alergi nie ma sladu, pije, i je wszystko bez zadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakies 4-5
aha i nam slonce bardzo pomagalo, tragedia byla jak wychodzilysmy zima na spacer. mroz potegowal zmiany, ogrzewane powietrze w domu, suche. dieta- zero nabialu, nutramigen, pozniej pepti jak zmiany zlagodnialy, po roku co jakis czas poddejmowane proby, i w koncu sie udalo i po alergi ani sladu. do smarowania polecam cutibaza-rewelacja, diprobaza rowniez ale mocno tlusta. jeden raz dostala sterdydy jak zmiany byly praktycznie na calym ciele- cutivate. jedno posmarowanie i wsyztsko znikalo, a cutibaza pomagala utrzymac skore w dobrej kondycji. aha i u nas rewelacyjne bylo emolium. nie wlewalam do kapieli tylko corke tym smarowalam i zostawialam na skorze, pozniej splukiwalam, na mokre cialo smarowalam oliwka emolium i skora jak marzenie. teraz od dlugiego czasu myje ja szarym mydlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
ani ja, ani mąż nie mamy skazy i azs, a córka miała skazę od 3 tygodnia życia. nutramigen rozwiązał problemy z brzuszkiem, kosmetyki a-derma ze skórą. podawałam córce latopic, probiotyk przeznaczony dla dzieci ze skaza i azs, który ma zapobiegać marszowi alergicznemu. córka w sumie wyrosła ze skazy kiedy miała niecałe 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×