Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asia_--_26:)

pielęgnacja noworodka - pytania niedoświadczonej mamy

Polecane posty

Gość Asia_--_26:)

witajcie drogie mamy :) Mam kilka pytań dotyczących pielęgnacji noworodka, mam nadzieję, że pomożecie, bo jestem kompletnie zielona w tym temacie :) 1. czy jak odpadnie kikut pępowiny to już z pępkiem się nic nie robi, myje się go jak resztę ciała normalnie, czy jeszcze się jakoś przemywa, zabezpiecza? 2. czy oczka przemywa się roztworem soli fizjologicznej codziennie czy tylko jak pojawi się ropa? Czy na codzień lepiej przemywać powieki wodą? 3. nosek też się czyści aspiratorem codziennie? 4. uszy czyści się takimi szerokimi patyczkami tylko z wierzchu? czy bardzo trzeba uważać by do uszu nie dostała się woda? 5. Kąpiel: nie chcę przesadzić z ilością kosmetyków więc poradźcie która opcja jest lepsza: a) do wody nalewam oilatum/oliwkę (co lepsze?) i potem nie smaruję niczym córki b) do wody nie dolewam nic, myję mydełkiem a po kąpieli smaruję kremem lub oliwką (lepszy krem czy oliwka)? 6. Główkę powinnam myć szamponem specjalnym czy normalnie jak resztę ciała? Doświadczone mamy pewnie będą rozbawione tymi pytaniami, ale bardzo proszę o porady :) Za wszelkie złośliwości z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość równo
Czy naprawdę nie stać Cię na jakiś porządny podręcznik o pielęgnacji niemowląt tylko pytasz na takim dennym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_Olusia
ODP 1. Delikatnie przemywa podczas kąpieli 2. Wodą podczas kąpieli 3. Co 2-3 dni, chyba że jest katarek to kilka razy w ciągu dnia 4. Najlepiej palcem z zewnątrz 5. Do kąpieli oilatum (nigdy oliwkę! wysusza) a po kapieli polecam Mleczko Intensywnie nawilżające z NIVEA BABY, szybko się wchłania, wspaniale nawilża, przyjemna konsystenca, nawet dla alergików i bardzo delikatnej skóry 6. Myj wodą z oilatum z kąpieli, nie ma potrzeby używania dużej ilości kosmetyku Jestem mamą 2 dzieci i tak postępowałam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_--_26:)
Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_Olusia
Proszę bardzo, jak masz więcej pytań to chętnie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaCóreczki
Autorko, jako mama 9 miesięcznej córki poradzę Ci z doświadczenia 1. Jak odpadnie kikut, trzeba patrzeć czy w pępku jeszcze nie ma takiej mazi, bo ją trzeba czyścić. Ale ogólnie już dbasz jak o swój pępek :) 2. JA przemywałam początkowo solą, jak kazali, ale potem wodą. I codziennie- jak sobie, też przecież codziennie myjesz oczy, nie?:) 3. Z noskiem to samo- czyścisz, jak jest potrzeba. Nie dmuchasz przecież drożnego nosa:) 4. Z uszkami miałam padakę, żeby nie zamoczyć, ale przecież dziecko 9 miesięcy pływało w wodach, często z niemowlakami zaraz chodzi się na basen itp, więc uszy są zalewane wodą. Jednak ja przez ten miesiąc noworodkowy bym uwazała jednak, a jak już naleje się woda, to starannie oczyścić i nie pozwolić, żeby przewiało gdzieś bobasa. Ja czyszczę tylko tutaj z wierzchu i zagłębienie, nie wkładam patyczków dalej nigdy. 5. Jeśli Twojemu dziecku będzie się mocno łuszczyła skóra polecam Oillatum. I tyle. Żadnych oliwek po kąpieli itp. Jeśli będzie mieć ładną nawilżoną skórkę po porodzie, to myj mydełkiem. I nie używaj oliwki, jeśli skóra nie jest przesuszona, bo po co? Możesz jedynie poblokować pory w ten sposób. I myj w mydełku Bambino- ja stosowałam długo żel 2w1 i dermatolog powiedziała, że to są gówniane rzeczy, uczulające, sprzyjające rozwojowi grzybów itp. 6. Z główką to róznie- jak będzie ciemienuszka, to możesz myć specjalnym szamponem do zwalczania ciemieniuszki. Jak nie, to możesz myć mydełkiem, w sumie tą wodą z kąpieli. Ja tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nsalnSOCJI
1. Jak kikut odpadł to myłam pepek tak jak resztę ciała. 2. ja przemywałam oczy codziennie na zmianę solą fizjologiczną oraz przegotowaną letnią wodą. 3.nosek czyściłam codziennie. Moj synuś miał dużo wydzieliny więc często nawet dwa, trzy razy wciągu dnia. 4. Tak uszy czyści sie tylko i wyłacznie zewnątrz. jak naleje sie trochę wody do uszka to po prostu przekręcasz dziecko na bok by woda wyleciała - tu bez paniki 5. My mieliśmy płyn do kąpieli z oliwką ale szybko przeszliśmy na osobno mydełko, osobno oliwka. Moje dziecko uwielbia być masowane, głaskane. zresztą poczytaj o zaletach masażu niemowlaka i sama zdecyduj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. czy jak odpadnie kikut pępowiny to już z pępkiem się nic nie robi, myje się go jak resztę ciała normalnie, czy jeszcze się jakoś przemywa, zabezpiecza? Jak odpadnie kikut to tylko dokładnie umyj wewnątrz pępek. A potem nie musisz się nim specjalnie zajmować. 2. czy oczka przemywa się roztworem soli fizjologicznej codziennie czy tylko jak pojawi się ropa? Czy na codzień lepiej przemywać powieki wodą? Jak mój był noworodkiem to jedynie gazikiem zwilżonym ciepłą woda przemywałam oczka. Żadną solą. Nic Mu nie było. 3. nosek też się czyści aspiratorem codziennie? Jak ma katar to kilka razy dziennie a jak nie to ze dwa razy w tygodniu starczy. 4. uszy czyści się takimi szerokimi patyczkami tylko z wierzchu? czy bardzo trzeba uważać by do uszu nie dostała się woda? Uważaj by woda się nie dostała do środka. Grube patyczki możesz włożyć do środka ale nie głębiej niż ich budowa (patyczków) na to pozwala 5. Kąpiel: nie chcę przesadzić z ilością kosmetyków więc poradźcie która opcja jest lepsza: a) do wody nalewam oilatum/oliwkę (co lepsze?) i potem nie smaruję niczym córki b) do wody nie dolewam nic, myję mydełkiem a po kąpieli smaruję kremem lub oliwką (lepszy krem czy oliwka)? Do wody nie dolewałam nic, myłam mydłem dziecięcym, po kąpieli lepszy jest ponoć balsam. 6. Główkę powinnam myć szamponem specjalnym czy normalnie jak resztę ciała? Do mycia najlepiej użyć płynu 2w1: mydło do mycia plus szampon. Kupowałam taki w Rossmannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_Olusia
Nasze odpowiedzi są prawie takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkjhgfdsazz
jezeli uzywasz do kapieli oilatum/emolium, to nie musisz juz stosowac balsamu/oliwki po kpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_--_26:)
jeszcze raz bardzo dziękuję :) Sporo się dowiedziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może...
1. u nas kikut odpadł szybko i nic z nim nie robiłam, ale jak przyszła położna to mi zwróciła uwagę że on jeszcze ma tam małą rankę i kazała dalej przemywać Octaniseptem - także zwróć na to uwagę. Jak jest wygojony to już tylko myjesz wodą w kąpieli. 2.Mi kazali przemywać solą jak jest ropa a jak nie ma to tylko przegotowaną wodą. I pamiętaj - tylko jeden ruch ręką i wyrzucasz gazik. 3.Ja czyściłam codziennie bo ciągle mu coś zalegało po porodzie. 4.noworodkowi uszy czyściłam tylko gazikami, później już normalnie tymi dużymi patyczkami. Uszy moczyłam chyba jak skończył 3 miesiące, noworodek ma jeszcze nie zamknięte kanaliki słuchowe dlatego tak trzeba uważać. 5.do wody oilatum - najszybciej najwygodniej, niektóre mamy lubią oliwkę u nas wysuszała skórę 6. ja używam szamponu, pamiętaj też o czesaniu włosów, nawet jak jest ich tylko trzy - to taki masaż dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jeszcze raz uslysze o oila
tum do kapieli to mnie trafi. POlska jest smietnikiem zachodiej zuropy. wciskaja wam parafinedla dzieci, bo nigdzie indziej to swinstwo sie nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. przez pare dni jeszcze przemywałam. 2. wodą podczas kąpieli codziennie. 3.ja czyszcze codziennie 4.zawsze uważam żeby woda sie nie nalała do uszu,i delikatnie patyczkiem dla dzieci czyściłam 5.normalna woda,mydełko bambino i oliwka potem. Nie cuduje z oliatum itp 6. główke myłam szamponem bambino,teraz na zmiane hippem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki autorko za założony temat, i Wam dziewczyny za dobre rady :) właśnie spodziewam się maluszka i kompletuje potrzebne kosmetyki i gadżety jednocześnie zastanawiając się co i jak. Dzięki ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku doskonale sprawdził sie balsam La Roche-Posay Lipikar Lait. Jest rewelacyjny jesli chodzi o wrażliwą skórę naszych maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa8
Dzięki za te wszystkie rady. Ja też oczekuję swojego dziecka i obawiam się, że nie dam sobie rady. To moja pierwsza ciąża. Powiedzcie mi, warto kupić nawilżacz powietrza do pokoiku dziecka? Widziałam taki produkt w ofercie https://nodik.pl/pielegnacja-i-higiena-c-25.html , czytałam też pochlebne opinie na temat tego sprzętu no i już sama nie wiem, kupować czy nie? Wy korzystacie z takich akcesoriów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julcia30
Ja myślę, że warto. Ale jak już kupować to lepiej dołożyć trochę więcej i kupić oczyszczacz z funkcja nawilżania. Na oxyshop.pl masz takie urządzenia. Teraz jakość powietrza w naszym kraju jest bardzo zanieczyszczone i nawet lekarze zalecają oczyszczacze, więc jak już inwestować to ja bym jednak zdecydowała na takie 2w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdamag222
do kąpieli wystarczy emulsja (ja mam od dermedic z seri baby) i coś do delikatnego natłuszczenia skóry dziecka, np masło natłuszczajace (także mam z dermedic, to jest mój faworyt) ;) pamiętaj, że malucha nie trzeba myć każdego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy nawilzacz, ale nie zrobil zadnej roznicy, nawet kiedy nasze dziecko bylo przeziebione. Na codzien sie tego raczej nie uzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka

Nawilżacz powietrza nie jest najlepszym pomysłem, przynajmniej tak nam tłumaczyła położna i lekarz prowadzący. my mamy tylko te produkty, które są niezbędne. Do kąpieli odrobina elodermu, co zapewnia odpowiednie nawilżenie i brak podrażnień. Żadnych patyczków do uszu, pupka jest myta przegotowaną wodą, chusteczek używam tylko na spacerze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×