Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Inn..n

Czy ósemki musi usuwać chirurg szczękowy, czy może normalny stomatolog?

Polecane posty

Gość Inn..n

Jak w temacie. Przymierzam się do wyrwania dwóch dolnych ósemek, wyrosły w miarę prosto, nie są zatrzymane pod dziąsłem - czy normalny stomatolog też się tym zajmuje, czy koniecznie musi to być chirurg szczękowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zrobić zdjęcie . najlepiej żeby jednak to był chirurg ,bo ósemki to nie jest prosta sprawa . i może być potrzebne dłutowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lddkfldkfdd
nie wiem, mnie wysłali do jakiegoś co dobrze rwie, ale nie wiem czemu muszę zrobić panoramę, żałuję ze wcześniej nie wyrwałam ,mam cały poharatany policzek, bo mi rośnie w bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lddkfldkfdd
co to jest dłutowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajmują się, mają uprawnienia "normalni" lekarze stomatolodzy, ale radziłabym jednak znalezc specjalistę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inn..n
No mam zamiar jutro zrobic zdjęcie i w tygodniu isc do dentysty juz ze zdjeciem zeby nie tracic czasu, ale chcialam do "normalnego". Wydaje mi sie ze ząb który wyrosł w miare prosto nie bedzie jakimś wielkim wyzwaniem, ale chcialam sie dowiedziec czy ktos ma jakies doswiadczenia w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata Mariola
mnie dłutowała ząb zwykła stomatolog, trzy godziny siedziałam z rozdziawioną gębą:D nie bolało bo miałam znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dłutowanie to rozcięcie dziąsła i podważenie korzeni zęba . Korzenie ósemek mają tendencję do przybierania kształtu litery " C " to znaczy sam ząb jest prosty ale korzenie zakrzywiają sie rosnąc . Nie zawsze ale często - tak ich " uroda " :) Malo tego śa dość kruche i czasmi pękają na kilka częsci podczas wyciągania i robi sie tzw suchy zębodół . ale nie martw sie , jesli jednak to nie jest sprawa ilna i boląca poszukaj jednak specjalisty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inn..n
Zobacze co na tym zdjęciu wyjdzie. A zakładając że usunie mi to zwykły dentysta - jak długo się goi ta "rana" po usunięciu? (Zakładając że obejdzie się bez szwów itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy od cech indywidualnych ale zakładająć standart mniej więcje po tygodniu rana powinna być " sucha "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczka
wszystko zależy od tego co widać na zdjęciu, czy ósemki są całe na wierzchu, czy zbyt blisko korzeni nie przebiegaja nerwy (tak jest u mnie), które przy wyrywaniu można uszkodzić, czy ząb nie jest przyrośniety do kości i od wielu innych czynników. Ale tak właściwie czemu nie chcesz chirurga szczekowego? On ma wieksze doswiadczenie w rwaniu ósemek, zrobi to szybciej i spoarwniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inn..n
Bo zgubiłam kartę NFZu i chcę prywatnie, a szczękowy jest droższy niż normalny :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczka
a to potrzebna jest karta nfz? nie wystarczy rmua? i zorientuj się czy na pewno bedzie taniej bo może się okazać ze osemki u zwyklego są droższe niz u szczekowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inn..n
Na Śląsku są karty do NFZ, bez karty nie da rady ;D Zrobie zdjecie i pójdę do zwykłego, zobaczę co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikli
Hej. Ósemkę jest w stanie usunąć normalny stomatolog - oczywiście DOBRY stomatolog. Obecnie mieszkam na pomorzu, ale pochodzę ze śląska, gdzie mam swojego stomatologa od lat. Będąc na pomorzu rozbolała mnie ósemka, zrobiłam RTG panoramę i okazało się, że do usunięcia. Była położona prawidłowo, ale psuła się w korzeniu. Żaden stomatolog nie chciał mi jej usunąć, wszyscy wysyłali do chirurga, gdzie kolejki są 2 miesiące do przodu, a ja byłam z bólem. Skończyło się na antybiotyku i złagodzeniu bólu, a za jakieś dwa tygodnie jak dostałam urlop to pojechałam do mojej stomatolog na śląsk i ona mi tego zęba normalnie usunęła. Zabieg był w normalnym znieczuleniu i trwał około 20-30 min, czyli jak normalnie usunięcie. Szwy nie były konieczne. I nawet nie bolało tak bardzo ;) Nie chce tutaj robić reklamy, ale jakby ktoś chciał, to mogę podać namiary do tej mojej pani doktor stomatolog która usuwa ósemki na śląsku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Kipiewicz
To zależy od ósemki :) ja miałam np. usuwaną przez bardzo dobrego lekarza - dr Marka Woźniackiego, mimo że mój przypadek był dośc problematyczny, ale zdarząją się też ósemki leżace, do wyrwania których jest potrzebna interwencja chirurga szczekowego, to tzw. ekstrakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy można ósemek w ogóle nie usuwać? Jakoś bardzo mi nie przeszkadzają, a trochę boję się tego zabiegu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zepsutą jedną ósemkę, a dentystka jakaś młodzuteńka powiedziała żeby ją od razu uusunąc, pójdę jeszcze do swojej stałej. Jakoś mi się to nie widzi :O Trzeba mieć skierowanie do chirurga szczekowego, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda usuwac kazdego zęba, próbuj go leczyc, usuwanie to ostatecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ósemka jest wyrżnięta i ma proste korzenie może ją usunąć zwykły stomatolog, choć ja, osobiście wolałabym to zrobić u chirurga stomatologicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ósemki usuwa się tylko wtedy, gdy istnieją ku temu przesłanki (np.tłoczą zęby, psują się, występują stany zapalne,nie mogą się wyrżnąć do końca, rosną na bok,poziomo,itp.). Jeśli rosną prawidłowo nie trzeba usuwać! Warto o nie dbać choć to trudne, bo daleko siedzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ach, no to mnie zmartwiłaś… moje ósemki to jakieś mutanty. Niby wyrosły, ale nie do końca. Na szczęście mam tylko dwie. Niby jakoś strasznie nie bolą, ale Ktoś tu pisał, że usuwał u stomatologa na Śląsku. Mogę prosić o namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te na dole powinien chirurg bo to miejsce w ktorym latwo uszkodzic zawias sszczekowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam nie polecam usuwać przez stomatologa. Jedną mi usuwał, zrobił zdjęcie i jak sam mówił, myślał, że pójdzie mu wszystko łatwiej. On się namęczył, ja z godzinę chyba siedziałam na fotelu. Potem długo się goi i zostaje dziura w dziąśle, a tak chirurg założyłby szew i byłoby to mniej uciązliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchajcie a co zrobić jak trzeba usunąć ósemki a człwiek ma odruch wymiotny jak tylko otworzy szeroko buzię. Ja tak mam właśnie niemiłosiernie mną rzuca co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wlasnie tez problem. Bylam u normalnego stolatologa ktory mnie od razu przekierowal do szczekowego. Tam zrobili mi zdjecie tomografem iokazalo sie , ze czeka mnie wyrwanie pod narkoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tym odruchu wymiotnym poinformuj chirurga. Mają środki, żeby to wyeliminować.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pod narkozą to już zupełny luz...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×