Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Inn..n

Czy ósemki musi usuwać chirurg szczękowy, czy może normalny stomatolog?

Polecane posty

Gość gość
Pierwszy raz słyszę o środkach do eliminowania odruchu wymiotnego .Jestem ciekawa jakie to środki? Może coś więcej na tan temat napiszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponoć mocne znieczulenie niweluje ten odruch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikiiiiii
Ja usuwałam w Klinice Herckiej (to jest w Gliwicach). Zęba najprawdopodobniej będzie Ci usuwała dr Aleksandra Hercka-Mulas, więc nie masz się czego bać. Tak jak pisałam, nie trwa to długo, a to czy będziesz miała zakładane szwy to już zależy tylko i wyłącznie od tego, czy zajdzie taka konieczność. Sam zabieg mimo, że bezbolesny to nie jest przyjemny… słyszysz wiertło, smak krwi jednak ma się w ustach. Na szczęście nie trwa długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
złośliwe ósemki ! gdzie mam pójść z 2 zatrzymanymi ósemkami w Warszawie !! wolałbym nie być obiektem experymentów. Ktoś ma jakieś dobre doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi górne ósemki usuwali normalnie stomatolodzy, dolnych nie chcieli mi usunąć tylko odesłali do chirurga szczękowego. I dobrze, bo po to on jest, ma doświadczenie w tym zakresie i na pewno robi to sprawniej. A zatrzymane ósemki to tylko u chirurga szczękowego. Ale spokojnie teraz tak robią, że nic nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usuwałam ósemki w klinice Mediq w Legionowie u dr Sadowskiego i bardzo polecam - szybko i bezboleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milam wyrywana siodemke kiedys. MASAKRA. bite 30 minut podwazania rwania a nawet stukania. Kazdy korzen osobno (byly 3). Owszem nie bolało ale ktos kto cale zycie sie boi dentysty jak ja po tym zabiegu wygladal jak zombie.Blady spocony (caly fotel mokry po mnie) zryczany i zakrwawiony. Samo siedzenie i patrzenie jak ci grzebie w japie to horror. Mialam cala pokruszona i zdecydowalam usunac niz kanalowke robic (tymbardziej 7) ale dentystka powiedziala ze korzenie byly tak mocno osadzone ze sama sie nie spodziewala. Jakbym miala usuwac 8 to tylko pod narkoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie usuwano chirurgicznie w tym gabinecie www.addent.pl - ale wiadomo, moze u kazdego jest inaczej - tzn, zalezy indywidualnie od przypadku. nie wszystkie zeby musza byc usuwanie chirurgicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musi ale dobrze żeby to jednak robił. Ja miałem naprawde mocno osadzone ósemki, biegłem w z prześwietleniem do dentystki mimo że jest dobra ściągnęła chirurga. Było rwanie, wyciąganie resztek korzenia a potem szwy, nic przyjemnego ale nie wiem czy zwykły stomatolog by to ogarnął bez robienia rzezi. Jeśli jesteś z Wrocławia to polecę Ci Omnident dr. Szczombrowskiej, mają gabinety na Krzykach, jak nie to poszukaj gdzieś koło siebie, jest sporo dobrych chirurgów a jak to ósemka to lepiej do nich niż do normalnego stomatologa, co z tego że może jak się namęczysz. Mi na przykład ten gość wyrwał w ciągu 20 minut i to przy stanie zapalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Zabrzu na 3 Maja.Dr. Pelc, 5 minut, bezboleśnie. Chirurg, zna się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja usuwałam niedawno w Szczecinie, Medicus cztery ósemki, w tym dwie zatrzymane (leżące poziomo w dziąśle, jedna zachodziła na siódemkę). Polecam, bo nie było bólu, po zabiegu kilka dni w normie i zaczęłam normalnie jeść, zagoiło się bardzo szybko. A chirurg na początku powiedział, że jestem wyjątkowo skomplikowanym przypadkiem, bo korzenie są specyficznie ułożone. U stomatologa bym nie chciała usuwać, chirurdzy lepiej się znają akurat na tym. Nie ma co się bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba nie ma większego znaczenia. Grunt, żeby trafić po prostu na dobrego lekarza. Ja miałam wyrywaną ósemkę w http://www.stomatologiarodzinna.net/ w Częstochowie i wszystkoi poszło naprawdę bardzo gładko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam usuwaną tutaj http://artdenta.pl/. Najpierw zdjęcie, potem plan leczenia, wszystko szybko, sprawnie, bezboleśnie i w miłej atmosferze. Po 3 dniach już nie czułam dyskomfortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy kto chce usunąć ósemki powinien udać się do chirurga szczękowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z tym że z wyrywaniem ósemek powinno udać się do chirurga szczękowego. Jeżeli mieszkacie w Gdyni lub okolicy to mogę wam polecić http://chirurgszczekowygdynia.pl/ Jest to świetny chirurg szczękowy, który posiada spore doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

A znacie jakiegoś dobrego chirurga stomatologa w okolicach Gdańska? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Zdjęcie  to podstawa.  A jeśli trafi  się do dobrego stomatologa to nie jest  potrzebny chirurg  stomatolog.  Ja sama mam wyrwane  2 górne  8 i 1 dolna bez problemu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati

Jeżeli poszukujesz dobrego specjalisty to tylko Gdańskie Centrum Stomatologiczne, naprawdę warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×