Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingaxyz

wyrobienie dowodu/paszportu w UK - poważny problem

Polecane posty

Gość Kingaxyz

witajcie. jestem jeszcze nieletnia (17 lat), kilka dni temu zaczęłam pracę ale potrzebny jest dowód bądź paszport na xero a się okazało że po prostu zgubiłam dowód osobisty a paszportu nigdy nie miałam.... słyszałam że jeżeli nie mam 18 lat to potrzebny podpis rodziców a problem w tym że moi rodzice są rozwiedzeni ojciec w PL ,a z mamą nie utrzymuję kontaktu, mieszkam sama, a potrzebuję pracy żeby się utrzymać...co mam zrobić w tym przypadku? i jeśli ktoś wie czy będę mogła ubiegać się o paszport bądź dowód w UK bez podpisu rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costamwiem
Dowod mozesz wyrobic jedynie w Polsce i to osobiscie. Musialabys tam pojechac i zglosic jego zaginiecie co i tak pewnie bedziesz musiala zrobic skoro swoj gdzies zawieruszylas. To jest dosc istotne bo jezeli twoj dowod dostal sie w niepowolane rece, moze ktos zaciagnac pozyczke w banku itp (sytuacja mojej kolezanki). Nie wiem jak z wyrobieniem paszportu w wieku 17 lat bez zgody rodzicow. Najlepiej przedzwon do polskiej ambasady np w Londynie lub w Edynburgu (gdzie masz blizej) i tam ci beda mogli doradzic i np wydac chociaz tymczasowy paszport lub zaswiadczenie zebys chociaz do Polski mogla poleciec bo nie masz zadnego innego dowodu tozsamosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartonowe pudelka na jajka
Jesli jestes niepelnoletnia to wg polskiego prawa o paszport musza zlozyc rodzice, badz jeden rodzic jesli wyrokiem sadu bedzie mozna ominac zgode drugiego rodzica. Natomiast w Twojej sytuacji to nie mam pojecia, najlepiej napisz maila do konsulatu,dokladnie przedstaw problem. Sprawdz ktory jest Twoim rejonie - czy Londyn czy Manchester. Odpisza szybko, bo z dodzwonieniem sie to juz gorzej bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×