Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiktoria2012.09

Ile wydajecie dziennie na jedzenie?

Polecane posty

Gość Wiktoria2012.09

Jw. Na ile osób, co jadacie na obiady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradze Ci a czemu nie
za dużo, zdecydowanie za dużo. chciłabym 800 na miesiac, mi to idzie na 2 tyg albo i nie. Ale to moja rozrzutność nic wiecej, ale...staram się i uczę się robić zakupy z listy n, chociaż i tak trafiają w koszyku wszystkie inne produkty:D ale się nauczę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja boję się liczyć. :D Często jest tak, że kupujemy wiele dodatkowych słodyczy albo rarytasy, a potem mam wyrzuty sumienia ustawiam nam tanie menu na cały tydzień. Ale potem wszystko wraca do normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia zosia kasia
50 zł dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakerska
Nie kupuję drogich rzeczy, nie jestem rozrzutna, robię podstawowe zakupy i na jedzenie łącznie z chemią typu proszek, płyny, pieluchy itp. 1300 zł na 3 osoby mi czasem nie starcza. Takie optimum to jest jakieś 1500 zł miesięcznie. Zastanawiam się, co Wy kupujecie, że wydajecie tylko 800 na miesiąc ? Mnie nie raz w 300 zł na tydzień ciężko się zamknąć, ale doliczam tu też chemię, nie tylko jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mówię o samej żywności, nie piszę o produktach chemicznych, dodatkach w postaci wyjść na kawę, lody, do restauracji, ubraniach itd. jakbym miała to podliczyć to wyszłoby zdecydowanie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakerska
Ale chemia w tym wszystkim to w sumie najmniejszy wydatek. Podejrzewam, ze więcej niż 250-300 zł na tę chemię nie wydaję. Głównie wszystko idzie na jedzenie, grubo ponad 1000 zł miesięcznie. Rozrywek czy wyjść do restauracji tu nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria2012.09
My wydajemy okolo 1200 - 1400 na dwie osoby i jestem przerazona, bo jeszcze rok temu szlo nam max 800. Do tego dochodza jakies 3-4 stowki na pampersy. A wcale nie jemy kawioru. :/ Owszem, obiady dosc dobre, wedlina z wyzszej polki, ale bez przesady co sie teraz dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakerska
Nie raz jakieś drobne zakupy to wydatek większy niż 50 zł, a nie mam w tej cenie zapewnionego pełnego wyżywienia na cały dzień, tylko jakieś dodatki, jakaś wędlina,jogurcik, jakieś picie czy owoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakerska
Mnie 300 zł tygodniowo na jedzenie nie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gotuję głównie ze składników sezonowych, używam bardzo mało pieczywa, mięsa. Dużo warzyw. Poza tym, marnuje mało jedzenia. Jeśli gotuję rosół, to potem robię np pierogi, paszteciki itd. Jak zostaje mi ziemniaków, to potem robię kluski śląskie itd. Absolutnie nie używam wszystkich pomysłów na, przepisów na, innych gotowców, bo one pochłaniają pieniadze a i tak trzeba do nich potem coś dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis rano policzylam rachunki z poprzedniego miesiaca za jakies 2-3 tygodnie zakupow, wyszlo niecale 600zl :O wydaje mi sie, że to jednak bedzie jakies 2 tyg. bo moim zdaniem duzo za duzo idzie na jedzenie, a najgorsze jest to, ze zadnych tam rarytasow nie kupujemy, jemy ogolnie dwa posilki dziennie, oboje nie jemy slodyczy, wiec wychodzi na to, ze jakies 800-1000 zl na jedzenie to na te zwykle podstawy :O tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię też przetwory np. leczo do słoików, przeciery pomidorowe (teraz płaciłam po 60 gr za pomidory), soki, pasty, dżemy i inne. Mrożę nadwyżki z działki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię Jabłka
u mnie na jedzenie idzie jakoś 100 za tydzień,więc ze 4 na miesiąc.Dużo rzeczy mamy swoich,ziemniaki,ogólnie warzywa(a tego idzie dużo do zup i obiadów),owoce typu jabłka,śliwki też swoje.Kupujemy takie rzeczy jak mąka,cukier,herbata,kawa,mleko,same takie podstawowe.Staram się sama swoje dania wymyślać,mięso mamy od teściów albo nieraz kupujemy.Ogólnie to dużo mamy swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersy serowe
pytanie było dziennie i na jedzenie... u mnie 40-50zł średnio na 4 osoby - 2 dorosłe i 2 dzieciaki. Oczywiście czasami wyjdzie więcej, a czasami jak zrobię zapasy większe czy obiad na 2 dni to wystarczy 20zł... Tak liczyłam ostatnio, że przejadamy około 1500zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkotka uk
a wiecie ze czesto czytalam takie tematy odnosnie wydawania pieniedzy na tydzien czy na miesiac i ja jeszcze nigdy tego nie policzylam. Jakos nigdy nie musialam przyciskac pasa i nie musialam kontrolowac swoich wydatkow. Ale to moze dlatego, ze mama nauczyla mnie jak oszczednie gospodarowac i nie wydajac za wiele gotowac smacznie i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziennie średnio wychodzi jakieś 30 zł. Wiadomo ciężko to ocenić, bo wiele rzeczy kupuję w zapasie, raz na miesiąc. Np. mleko, mąkę i inne więc wtedy płacę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja policzylam i staram sie mieścic w 500zl miesiecznie na 2 dorosle osoby i 1 dziecko. Wystarcza, i wszyscy jemy po 5 posilkow dziennie a nie taj jak nietóre gwiazdy kafe 2 buleczki z serkiem popite litrem coli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezej mi jest policzyc ile dziennie, bo nie kazdego dnia cos kupuje :O czasami kupi sie cos na dwa-trzy dni, czaasami dwa albo 3 dni pod rzad stracisz 100 :O bardziej obrazowo idzie na miesiac niz dziennie ;) ja mialabym miejsce ghdzie swoj warzywnik urzadzic, ale kompletnie mi sie nie chce, pracuje od 7 rano do 16, wracam tak zmeczona, ze czesto nawet zupy mi sie nie chce gotowac, nie wyobrazam sobie, ze mialabym jeszcze pielic, kopac, siac itp itd :D ja dostaje jeszcze zakladowe bony zywnosciowe, nie jest to jakas wielka kwota ale tak tygodniowo cos sie zawsze uzbiera i place na weekend wlasnie nimi a i tak za duzo na zwykle jedzenie idzie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 800 zl miesiecznie
800 zl miesiecznie na 3 osoby??????ty widziałas sok ? ,jesz cos oprócz plackow ziemniaczanych ???800 zł dzielone na 30 dni to 26 zł i te 26 dzielone na 3 osoby daje 8 zł dziennie Na sniadanie ,obiad ,kolacje .Ja pier........................e za samego łososia na obiad płace dla jednej osoby około 12 zł ,dzie surówka sok ,sniadanie kolacja .A ,póxniej takie dziady daje foty na klase z Egiptu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia nedzna pijaczyno
ile wy na te chemie wydajecie???????????CHEMIA CHEMIA CHEMIA co za chemia? codziennie plyn do kapieli, szampon, mydlo, krem, proszek do prania kupujecie czy co???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMania
wystarczy rano pójść do sklepu. wędlina 4zł, ser 4zł, picie dla dziecka 3 dla nas 4 jajka 4 pomidor jakis 4 cytryna do herbaty 2 i mleko do kawy 3 i już się robi 30zł nie kupując nic.... nie wyobrażam sobie żyć za 500zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjvvb
ja to mam dobrze bo mam meza kucharza ktory przynosi jedzenie z pracy, to co im po całym dniu zosateje to ma ladowac w koszu a takto maz bierze do domu i odchodzi nam duuuzo kasy:) 2+1 miwscimy sie w 400zł maxxx bo liczac tylko sniadania i jakies tam słodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakerska
Sorry, ale jak wyglądają Twoje posiłki, skoro wydajesz 500 zł na miesiąc na 3 osoby ???? Sorry, ale to raczej niemożliwe.No chyba że cześć produktów spożywczych dostajecie od kogoś za darmo, bo nawet jak kupujesz same pieczywo, mleko i sezonowe warzywa,plus mięso, to 500 zł nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 800 zl miesiecznie
Normalna stawka dzienna dla 3 osób to około 30-40 zł dziennie. Sniadanie około 8 zł Obiad-22 zł kolacja 10 zł sniadanie sok ze swiezych owoców ,warzyw ,szklanaka kawy, herbaty Musli ,kanapka z chleba bułki ,wedlina ,warzywa ,bialy ser Cizko za 8 zlwybrac obiad-losos warzywa ,sok ,zamiennie mieso kolacja -warzywna ,miesna, rybna Trudno sie zmiescic w normalym jedzeniu w tej kwocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko zmieścić się w sumie 200,250 zł tygodniowo dla 4 osobowej rodziny.Nigdy mi się to nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Was podziwiam- też się czasem zastanawiam, gdzie jest moja pensja :) - głupi pasztecik dla kota kosztuje 3-4 zł, dziennie zjadają jakieś 3, a mam dwa koty! I na przyjemnostki też w chorobę- jakiś gin na wieczór itp. Nooszszsz już chyba z rok próbuję kontrolować rozwalanie kaski na prawo i lewo ale coś mi nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 800 zl miesiecznie
oczywiscie te 30-40 zł na jedna osobe . Bo,nie mozna sie zmiescic w kwocie 250zł na 4 osoby na tydzien . chyba ,ze jesz tylko kanapki dzem,pasztet .Obiad placki, frytki,nalesniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakerska
a poza tym na wszystko żyłować, liczyć, uważać, co to za życie ? Owszem, nie, żeby być rozrzutnym,ale w końcu jedzenie to przyjemność, dlaczego człowiek ma dzień w dzień na wszystkim żyłować ? A co do kosztu 500 zł na miesiąc, to ja 8 lat temu na 2 osoby dorosłe wydawałam 600 zł, ale 8 lat temu !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×