Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DerekK

ogrzewanie domu?

Polecane posty

Cześć macie może domy? Jeśli tak to jak je ogrzewacie i ile wam za to wychodzi w okresie zimowym? Ja planuje montaż kominka np z Makrotermu. Chyba wyjdzie mi to taniej niż inne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
znowu czas na reklamę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana 11
a wiesz, że... drewno do kominka drożeje i generalnie drogo chyba,że masz darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o poważne odpowiedzi. W sumie trudno wyjść tanio z ogrzewaniem, ale to nie powód żeby sobie odmawiać fajnych rzeczy w domu jak np. kominek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kominkowa
kominek jako główne źródlo ciepła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ostre, polskie zimy tylko tradycyjne c.o. na wegiel/ekogroszek. Kominek jest dobry jako dodatkowe zrodlo ciepla. Jesli domek jest porzadnie ocieplony, okna nowe,szczelne to nie spali sie duzo, a cieplo zostanie zatrzymane w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ogrzewamy węglem i w tamtym roku poszło na ogrzanie domu 200 metrów aż 8 ton węgla, ale zima dość spora była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość targ na kole i pod warszawą
ja mam piec na ekogroszek, a pozatym koze ktora jest duzo praktyczniejszym rozwiazaniem od kominka, bo poza cieplem daje jeszcze mozliwosc ugotowania wody na swojej obudowie lub podgrzania posilku, dzieki czemu moge oszczedzic na energii elektrycznej nie uzywajac czajnika elektrycznego i kuchenki, ktora mam na prad. najlepsze kozy to te skandynawskie (np. jotul, morso itd.). nie wymagaja duzych prac wykonczeniowych (zadnych kafli, marmurow, tylkow, plyt) tylko kupuje sie od producenta specjalna szklana podstawe na podloge, ktora jest przezroczysta wiec nie szpeci i widac pod nia fakture podlogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość targ na kole i pod warszawą
tynkow *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze dobry kominek o duzej mocy b. wspomaga oc. Poza tym liczę na to, że zima nie będzie sroga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana 11
to zależy od wielkości domu, metrażu my duży dom ogrzewamy wyłącznie węglem niestety piec gazowy puścił nas z torbami pomimo okien pakiet 3-szybowy+ rolety zewnętrzne, ocieplenie kominek nie wyrobi na powierzchni ponad 200 m i przy mrozach minus 18 st. ale jeśli masz mały domek..możesz ogrzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odvnfvnl
dom-bliźniak 100m2, ogrzewany gazem. koszt zimą ok 800zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana 11
ale na m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos powyzej polecil koze. Podpisuje sie pod tym. Moja ciocia ma, taka nowoczesna, wyglada ladnie i daje wieeeeele ciepelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla222
przecież najtaniej wychodzi ogrzewaniem pelletem, pod warunkiem, że jest wysokokaloryczny (jak np. OLIMP czy LAVA) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam zwykly stary piec
w kuchni, w pokoju jest kaflowy (sa polaczone wiec pali sie w jednym) na zime wychodzi niecala tona wegla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> olla222 Możesz podać informacje - jakie właściwie są różnice w tych dwóch rodzajach pelletów? Masz może taką wiedzę? Bardzo by mi się ona na tę chwilę przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi88
Witam Mogę z czystym sumieniem polecić pellet OLIMP firmy STELMET. Ogrzewam nim swój dom i powiem wam że to czysta przyjemność. Kotłownia czyściutka zero brudu a nie tak jak do tej pory miałem przy węglu. Gorąco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi88
pierwsza strona i od razu wyliczenia i duże liczby które robią wrażenie. Są to realne liczby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeokadiaMazowieckie
wszystko zależy od tego tak naprawdę jak ciepłe masz mieszkanie, nie da się ot tak odpowiedzieć na Twoje pytanie jakie ogrzewanie masz sobie dobrać, skoro nie znamy wielu parametrów Twojego mieszkania ja np. mam bardo ciepłe mieszkanie i w jednym pomieszczeniu mam biokominek i mi on daje ciepło, choć są ludzie, którzy mają zimne mieszkania i biokominek nic im praktycznie nie da u mnie to się fajnie sprawdza, mam taki z Dekordii z 4 stówki i póki co działa bez zarzutu http://dekordia.pl/produkty/kategoria-kominki/?acc=kominki&searchadv=off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam domek 115 m. Piec 'smieciuch' 15kw i kominek. W taka pogode jak teraz grzeje kominkiem, przepale rano i wieczorem i jest cieplutko. W chlodniejsze noce zarzuce kominek do pelna , jara sie do 4-5 i rano jest fajnie. Gdy napale w piecu mam zwyczajnie za cieplo w sypialni. Koszt drzewa to 70-100 zl za m2. Za 70 zl kupilam takie podsuszone drzewo, a za 100 zl sezonowane 3 lata, wiec super. Mysle , ze koszt ogrzewania powinien sie zmiescic w 1200 zl za sezon grzewczy. Osobiscie wole grzanie kominkiem, bo zwyczajnie lepiej mi to wychodzi, nie musze pilnowac, nie przygasa. Smieciuch jest tez ok bo jest tanie drzewo kupuje drzewo, jest promocja na wegiel, kupuje wegiel, mam brykiet na rozpalke. W poprzednim domu byl piec na ekogroszek i uwazamy z mezem to za porazke. Bo owszem, wygodne, zarzucisz podajnik np 100 kg groszku i nie musisz tam schodzic przez 4 dni. W praktyce jednak i tak trzeba tego pilnowac , wpadnie jakas bryla, slimak sie zablokuje i koniec. No i koszt ogrzewania to ok 17 zl na dobe, bo ten worek przy takiej pogodzie idzie na dobe. No i taki piec glosniej chodzi , bo podajnik pracuje 24/dobe. Jednak gdybym chciala w chlodny wiosenny wieczor przepalic chate to kominek jest za mocny i bym sie ugotowala w salonie. W piecu masz ta alternatywe , ze mozesz skrecic grzejniki i masz tak cieplo jak chcesz. Gdy porownuje jednak ilosc opalu jaka zuzywam na palenie w piecu a palenie w kominku to oczywiscie kominek jara znacznie mniej, ale moj kominek ogrzewa mi tylko salon i te pomieszczenia gdzie sila grawitacji to cieplo sie jakos dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac, ze mam nowy ocieplony domek i szczelne okna. Moze dlatego wszystkim da sie go nagrzac;) no w zasadzie jest niewielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi88
No każdy domek jest inny i ma inne zapotrzebowanie na ciepło. Więc to już jakaś osoba z doświadczeniem w wyliczeniach mogłaby pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popołudniee
dom 290 ń miałem teraz 300 kg na miesiac.Ostra zima 1 tona m-c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi88
różnica ogromna. Więc koszty też. dom jakoś ocieplony czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_79
Ja mam dom ok 150m2 i własnie minął rok jak ogrzewam się gazem z sieci. Przy temperaturze w domu 22 stopnie - koszt za cały rok 4300zł ( ciepło, ciełpa woda i gotowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi88
A masz porównanie z czymś innym?? tzn czy ogrzewałaś dom czymś innym zanim przeszłaś na gaz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zocha 7777
Dom blizniak moja część ok 85m ogrzewany tylko kominkiem z rozprowadzeniem ciepła.Dodam że budynek stary ok 22 letni nieocieplony, kominek mam ponad 10 lat( wcześniej był stary piec węglowy)wystarcza i w domku cieplutko i tanio.Gazu nie mam wcale podłączonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×