Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

annette85

Budowa domu- jak zaczac? opinie osob ktore sie budowaly

Polecane posty

Mam zamiar wybudowac domek! Nie wielki ale taki jednorodzinny, do 140 m2. Dzialke juz mamy. Moglby mi ktos doradzic od czego powinnam zaczac? Co najpierw? Plan czy prace przygotowawcze na dzialce? Jak to u Was bylo? Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tylko baby
działka to najmniejszy problem. Przede wszystkim zobaczcie na co was stać i skąd weźmiecie na to środki. Potem do jakiegoś miejsca gdzie są projekty domów. Jeśli któryś się spodoba, kupić takowy, policzyć koszty i znaleźć ekipę sprawdzoną do budowy. Tyle na początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tylko baby
zapomniałam o najważniejszym - sprawdzić czy działka budowlana a nie rekreacyjna czy rolna i zobaczyć czy dostaniecie pozwolenie na budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didi 2345
moj brat jest w trakcie , najpierw kochana ok pol roku chodzenia po urzedach i zlatwiania, w tarkcie musisz miec juz wyparany i kupiony projekt domu, potem gazownia itp, a jak bedziesz miala na wszystko pozwolenia, przyjedzie geodeta wszystko dokladmnie wymierzy pod budowe domu i wtedy kochana moze juz wchodzic ekipa budowlana. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co zdaje sobie sprawe ze sa to ogromne koszty. Mamy zamiar wziasc pozyczke tak na jakies 100 tys. reszte chcemy dorobic. Co do dzialki to jest rolna ale jest przy drodze i nie sadze zeby byl problem z przeksztalceniem. Wieszkszy problem mam z tym ze nie wiem czy dam sobie rade z wyborem tej ekipy, wiemy ze z reguly ludzie nie zbytnio przykladaja sie do pracy bez nadzoru, a tego nie moge zapewnic na co dzien. Nie wiem jeszcze czy zdaje sobie sprawe z tego jakiego rzedu beda to koszty. Plan mamy upatrzony, ale dach jest kopertowy z czterema facjatkami (chyba tak to sie zwie, mam na mysli wykuszowe okna balkonowe) i zastanawiam sie ile taki dach by mogl kosztowac i czy sam ten dach nie pochlonie pozyczki :( Jak widac niewiele wiem na temat kosztow. Mam tylko wielkie samozaparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za rady i prosze o wiecej, moze w koncu sie odwaze i nie bede myslec ze to jest niewykonalne dla zwyklego zjadacza chleba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory ,ale 100 tys to stanowczo za mało , zwłaszcz jeśli bryła domu n ie j est zwarta a przez to dach rozbudowany . Najpierw zacznij od przekształcenia . co z mediami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest wykonalne ,w końcu nie tylko bogacze budują domy :) dasz radę :) mierz tylko siły na zamiary i tnij koszty a wszystko sie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze 100 tys to tylko mala czesc, ale tyle chcialabym na poczatek. troche mam tez uzbierane (jakies 40 tys) i wiem ze jak sie zawezme to drugie tyle uzbieram do wiosny. Dalej bede myslala. Mozecie mi powiedziec ile mniej wiecej potrzeba na wybudowanie fundamentow i murow? no i ile mniej wiecej bede musiala wydac na zalatwienie pozwolen i wszystkich papierow. odliczajac juz koszty projektu i kosztorysu. 10 000 starczyloby? Probuje jakos ogarnac to cenowo zebym wiedziala na czym choc mniej wiecej stoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam faceta, który postanowił sam, własnoręcznie wybudować dom bez niczyjej pomocy. I aż trudno w to uwierzyć, mury coraz wyższe, jeszcze pół roku i będzie pewnie po budowie. Moja rada: mieć wszystko dobrze zaplanowane, nie liczyć że "jakoś to będzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt rozsądny nie powie ic ile będzie kosztowało - cokolwiek . Bo wszystko jest uzależnione od tak wielu czynników , że pominięcie nawet jednego z nich może w konsekwencji spowodować zwiększenie - rzadko zmniejszenie ;) - kosztów nawet o połowę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didi 2345
Jak to jak zacząć? Kurwa. Od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o cenę zezwoleń najpewniej dowiesz isę w gminie czy starostwie - organie wydającym zezwolenia . Tak samo z przyłączami mediów - trzeba dzwonić , jeżdzić i pytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didi 2345
im bardziej wymysny dach tym drozszy a ty 2 spadowy z czyms tam jescze, ojj bedzie drogo, lepij jedno spadowy dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didi 2345
Jaki jednospadowy. Co za brednie wypisujesz podszywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'Nie, nie dach jednospadowy tylko kopertowy wiec jeszcze wieksze koszty :) No ja wiem ze nikt z Was nie powie mi ile mnie moja budowa wyniesie, ale moglby ktos napisac ile mniej wiecej Was to wynioslo? i jaki mniej wiecej dom budowaliscie? Pomoze mi to ewentualnie zdecydowac czy nie trzeba by bylo zmienic projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dymiąca studentkaa
185 m2 2 lata budowy 400tys zł. działkę miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisss
Najpierw sprawdź działkę , czy naprawdę da się ją szybko odrolnić ? Ja też mam przy drodze ale jest to '' zieleń nieurządzona '' i nic nie mogę z nią zrobić , ani tam nic wybudować dotąd dopóki nie wejdzie nowy plan zagospodarowania i ona będzie w nim ujęta. Moim zdaniem pierwsze kroki skieruj do urzędu gminy i tam popytaj o szczegóły bo może się okazać ze odrolnienie może potrwać kilka lat albo że jest zupełnie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto najpierw zadbać o zapewnienie obsługi geodezyjnej. Np. ja korzystałem z firmy mgeo http://www.mgeo.com.pl/ - druga sprawa to kosztorysant oraz ewentualny kierownik budowy. Ważna też jest ekipa, jeśli nie będziemy sami robić. Taką inwestycję trzeba dobrze zaplanować, aby nie było potem niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kierownik budowy i u nas, podczas naszej budowy domu sie sprawdził - jak dla mnie, osoby nieco niedoświadczonej była to duża pomoc. Współpracowaliśmy w tym zakresie z http://kierownikbudowyjozwik.pl/uslugi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przymierzam się do budowy domu. Od czego powinnam zacząć? Teść powiedział, że muszę przede wszystkim znaleźć geodetę, który zajmie się rozgraniczeniem działki, wytyczeniem i wszystkimi innymi technicznymi sprawami, o których trochę nie mam pojęcia. Znalazłam ofertę geodety w mojej okolicy tj Szamotuły - http://www.geo-projekt.com.pl/ czy ktoś może korzystał i będzie mi w stanie coś więcej powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×