Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DerekK

jak ogrzewać tanio dom?

Polecane posty

Gość AndrzejWysocki
A nie interesowało by pana ogrzewanie pelletem? Pellety są bardzo kalorycznym i ekologicznym paliwem. Nasze pellety, LAVA i OLIMP wytwarzają tyle CO2 co roślina pobiera w czasie wzrostu a z 1 tony pelletu pozostaje 2,4kg popiołu który w dodatku można wykorzystać jako naturalny nawóz. Dla przykładu z tony węgla zostaje 40kg popiołu. Tak więc bardziej ekologiczny ale i również nie brudzi i nie wytwarza brzydkich zapachów. Jest bardzo kaloryczny a dowodem jest certyfikat DIN 51731. W razie dalszych informacji jestem do usług. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alleluja
tylko pompa ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam domek 4 pokojowy
+ kuchnia, dwa pokoje na gorze (w tym sypialnia), ale na dole mam szybko nagrzewajacy sie piec ktory ogrzewa dwa pokoje (w tym kuchnie) wiec na zime przenosze lzoko do pokoju na dole; spalamy niecala tone wegla na cala zime a wegiel mamy od mojej matki, wiec wychodzi na to ogrzewamy dom za friko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ammellia
ja od niedawna ogrzewam dom pelletem i jestem zadowolona..na gazie to niedługo bym zbankrutowała..w zeszłym roku kupiłam hurtową ilość od firmy biogroup.eu i na tą zimę mi jeszcze starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annuśka
ja kupuję pellet ze słomy też od tego producenta i jak najbardziej jestem za..nie śmierdzi, nie brudzi i jest dość ekonomiczny a przede wszystkim ekologiczny..a ja lubię wszystko co ekologiczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIBARO
Szanowni Państwo, w okresie jesienno-zimowym rachunki za ogrzewanie znacznie wzrastają. W walce z utratą energii, a co za tym idzie wysokimi kosztami, coraz częściej pomagają nam nowoczesne technologie w tym rozwiązania inteligencji budynkowej. Dzięki zamontowaniu takiego systemu możemy nie tylko faktycznie zmniejszyć zużycie energii cieplnej, ale też swobodnie zarządzać instalacją grzewczą z każdego miejsca na świecie za pomocą aplikacji na smartfona lub tablet. W ramach oszczędności można zamontować na oknie specjalny zbliżeniowy czujnik otwarcia, który przekazuje informacje do centralki, a ta na ich podstawie podejmuje określone działania, na przykład wyłącza grzejniki w pokoju, w którym zostało otwarte okno. Wpływać na poziom temperatury możemy też za pomocą wykorzystania naturalnej energii słonecznej. Jeżeli skoordynujemy pracę rolet lub żaluzji z inteligentnym systemem za pomocą odpowiedniego modułu, to nasz dom będzie je automatycznie podnosił, aby wpuścić do pokoju promienie słoneczne i w ten sposób dogrzać pomieszczenie, a w momencie, gdy słońce zmieni położenie, rolety i żaluzje zostaną ponownie opuszczone, co pozwoli zatrzymać w domu więcej ciepła. FIBARO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedlug mnie jednym z tanszych i zarazem ekologicznych rozwiązan jest pompa ciepła. Ja juz jakiś czas temu instalowalam taką z firmy http://ekowent-wentylacja.com.pl/ i uwazam,ze to naprawde dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha jakie sprytne reklamy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie widze nic złego w dzieleniu się informacjami, właszcza,że sa rózne opinie na ten temat, ale lepiej mieć porównanie. Sami z mężem zastanawiamy się nad instalacją pompy ciepła,ale póki co zbieramy właśnie informacje jeszcze. Tu można też sporo o jej funkcjonowaniu przeczytać - www.soldach.pl/energia-odnawialna/pompy-ciepla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koza na węgiel stojąca w rogu pokoju. Ciepełko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja słyszałam własnie,ze pompy ciepła sa teraz ponoć takie ekologiczne i ekonomiczne. Sasiedzi robia właśnie z pomocą geotechników z www.geosaturn.pl/2-oferta.html odwierty u siebie na działce, może ktoś mógłby podpowiedziec, jak to działa w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odwierty i pompy ciepła są bardzo drogie i właściwie nigdy się nie spłacają. Bo jak już prawie-prawie sie zamortyzuje cała inwestycja - to pompa sie popsuje. I Znów kilkanaście tysięcy trzeba wydać. No ale ktoś na tym zarabia. I ma ciepło w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
jak ma byc tanio to tylko drewno z wlasnego lasu . .Taniej sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podłączè siè pod wątek- wybacz autorze... Chcielibysmy kupic 2pokojowe mieszkanie w kamienicy, srodkowe, na drugim (ostatnim) piètrze. Metraz ok.55 m2, wys. mieszkania ok.2,50 cm. Tam jest ogrzewanie etazowe, piec w kuchni. Myslimy, by załozyc gazowe, a to istniejące zostawic na trójnik. Wiadomo, obecne jest oszczèdne, ale trochè kłopotliwe. Kto z Was ma gazowe w kamienicy, ile tak naprawdè płacicie zimą za ciepełko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja palę zużytymi oponami, które mam za darmo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zastanawiam się nad zamontowaniem u siebie w domu pompy ciepła. Wydaje mi sie, ze to całkiem dobry pomysł, skoro jej instalacja w ogrodzie wymaga tylko użycia wiertnicy pionowej (http://wamet.pl/). Wydaje mi sie, że pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych będze coraz popularniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. Pompy ciepła to obecnie najlepsze rozwiązanie. Ciekawy opis, korzyści są dostępne między innymi na http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ - lidera systemów grzewczych i wentylacyjnych na dolnym śląsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystam z instalacji zakupionej w salonie INSIDE w Poznaniu. Jestem bardzo zadowolona bo wychodzi ekologicznie i oszczednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O podobne kwestie najlepiej pytać fachowców. U mnie dobrze sprawdza się ogrzewanie gazowe, które zainstalowała mi firma http://www.telka.com.pl/ . Zrobili to niedrogo i terminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że kontakt z profesjonalną firmą, która się tym zajmuje powinien być najlepszym wyborem. Oni dokładnie Ci powiedzą jakie ogrzewanie sprawdzi się u Ciebie najlepiej. U mnie ogrzewanie montowała firma http://kes.net.pl/ i jestem zadowolony z tego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź sobie wyceń za darmo instalację ogrzewania na podczerwień u bezpośredniego producenta www.infrapanel.pl To jeden z niewielu producentów, który przedstawia realne wyliczenia i jeszcze pomaga ustawić grzejniki tak, abyś nie tracił pieniędzy. Projekt, montaż, serwis masz w jednym miejscu. Mam w kamienicy od nich grzejnik elektryczny, który emituje promieniowanie podczerwone. Skończył się problem powracającej pleśni, odżyłem, znacznie lepiej śpię. Kurzu też jakby mniej, nie unosi się w powietrzu. Bardzo zdrowe dla człowieka ogrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×