Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MirkaKa

Kolka niemowlęca - wasze sprawdzone sposoby

Polecane posty

Powiem Wam że z własnego doświadczenia wlaki z ostrą kolką mogę polecić tylko 2 metody, które dawały dpozytywny efekt:
1) Dobrej jakości biały szum puszczany z przyzwoitych głośników, a nie z głosniczków telefonu (gzieś na necie jest nawet do kupienia takie CD "Biały Szum")
2) Metody polecane przez Harveya Karpa (tak zwane 5S)
Jeśli chodzi o kropelki typu Sab Simplex, Bobotic czy też homeopatię to nie zadziałały u nas wcale i mam wrażenie, że jest to kolejny sposób na nabijanie grubej kasy producentom tych specyfików.

Także polecam zacząć od metod naturalnych i mniej inwazyjnych które podałam powyżej. Powodzenia mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Zapisałam się jakiś czas temu na zajęcia  z osteopatii i bardzo mi pomagają w zmniejszeniu bólu przedmiesiączkowego. Mogę polecić bardzo fajne miejsce w Krakowie Rehaorthopedica w Krakowie  Nawet nie myslałam , ze tak dobrze te zajęcia wpłyną na mój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna S

Witam. W naszym przypadku espumisan-nestety nie pomogło ale nie wiem czy ktoś kojarzę, kupowalismy jakiś nowy produkt Baby Calm i to nam bardzo pomogło. Składniki są dobre, mowia że dopiero jest wprowadzony na rynek polski, ponieważ jest już od wielu lat w innych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

O co chodzi z ta suszarką? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

O co chodzi z ta suszarką? 🤔

Po pierwsze o szum - wiele dzieci uspokaja się słysząc go (moja obie córki tak reagowały).

 

Synek, który kończy właśnie 4 tydzień zaczyna chyba być kolkowy (?), Dmuchałam mu wczoraj ciepłym powietrzem na brzuszek i pomogło. 

 

Mój mały nie.ma typowych kółek z krzykiem przez parę godzin, ale ewidentnie ma dni, że brzuch go męczy. Podaje wtedy espumisan w kroplach, duuuuzo układam na brzuchu masuje brzuszek, ciepła kąpiel i generalnie dużo miłości... Najgorsze są oczywiście nocki jak dziś, kiedy nie śpi od 2-5 rano tylko kweka. A ja razem z nim heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My zrezygnowaliśmy z szumu. Córka znacznie lepiej zasypia w ciszy. U nas szumiś sie nie sprawdził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kolka, sposobu na nią nie ma. Możesz próbować, espumisan, Sab simplex, szumy, termofor z pestek itp itd. Ale jeśli to prawdziwa kolka, to trzeba to przetrwać. Tulić dziecko, nosić, i przeżyć.  Dużo miłości i cierpliwości. To jedyny sposób niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kolke nie pomaga nic. Nic. Ani masaze, ani kropelki, ani termoforki, ani lezenie na brzuszku. Pomaga tylko czas. Po 3-4 miesiacu sama minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×