Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość buciki nowe mam x2

Zwrot nowych butów - problem - kto ma rację?

Polecane posty

Gość buciki nowe mam x2

Kupiłam dziś 2 pary butów w sklepie obuwniczym. Nowe, nieprzecenione. Jedna para dla mnie druga dla siostry. Niestety doszłam do auta gdzie siedziała siostra i oznajmiła mi,że już nie chce butów które dla niej kupiłam bo kupiła sobie inne. Więc wróciłam do sklepu je zwrócić. A ekspedientka mówi mi,że nie mogę. Że nie przyjmują zwrotów. Od zakupu minęło dosłownie 10 minut. Czy ekspedientka mogła tak zrobić? Kiedyś czytałam że kupujący zawsze ma prawo zwrócić zakupiony towar do 7 dni od kupna, z paragonem. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trollo
Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zakupionego towaru jeżeli ten nie jest wadliwy. Oczywiście są sklepy, które zwroty przyjmują, ale to jest ich dobra wola i polityka firmy. A co do zwrotu w terminie; to aktualnie jest to 10 dni, ale dotyczy tylko przypadków sprzedaży poza miejscem prowadzenia działalności (internet, telesprzedaż)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trollo
miało być poza sklepem stacjonarnym, bo oczywiście miejsce prowadzenia działalności może być w zupełnie innym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buciki nowe mam x2
A jak zajdę za 2 dni i powiem,że np. jeden but mnie uwiera? Albo,że przemakają? No kurczę po co mi 2 pary butow takich samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślisz że takie rzeczy się
wiem że niektóre sklepy nie przyjmują zwrotów, co najwyżej wymieniają na inne. Ale informacja o tym wisi w kasie. Jeśli takiej nie ma wezwij szefa tego sklepu i zażadaj pokazania takiego postępowania na piśmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego nie....
Dlatgeo nie kupuję butów w g..ych prowincjonalnych sklepach,bo tylko w takich mają problem ze zwrotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szajbniętapalemka
Więc tą parę, której nie potrzebujesz sprzedaj na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buciki nowe mam x2
Nie było informacji przy kasie,że zwrotów nie przyjmują. Babka powiedziała mi,że mogę wymienić ewentualnie na inne w tej samej cenie. Niestety do wybory były takie które albo nie miały mojego rozmiaru albo były brzydkie. Pozostaje mi chyba tylko wybrać takie same a w innym kolorze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trollo
informacja o NIEPRZYJMOWANIU nie musi być wywieszona na kasie, otrząśnij się!!! A to że buty uwierają nie jest powodem do ich zwrotu. Po to je mierzysz, żeby to sprawdzić. Produkt wadliwy to na przykład taki z odklejającą się podeszwą a nie niewygodne buty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buciki nowe mam x2
Ciężko jest sprzedać bytu na allegro - wiem bo już próbowałam. Raz mi się zdarzyło kupić buty gdzie w domu okazało się,że mimo,że były wygodne robią mi pęcherze. Chiałam sprzedać - 3 razy nałożone, niezniszczone i stoją w szafie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buciki nowe mam x2
trollo To ja odkleję zaraz podeszwę:D Żartuję. Tylko zła jestem,że wydałam kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jaki rozmiar
moze ja kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klgplg
a jaki to numer? ile za nie dałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buciki nowe mam x2
139,99 numer 36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buciki nowe mam x2
Dziewczyny będę koło 17. Jak coś to piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esiak
Możesz spróbować wystawić na szafa.pl... Tam są same buty, ciuchy i bizuteria do sprzedania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Ustawą o prawach konsumentów każdy klient ma prawo do zwrotu zakupionego towaru w ciągu 14 dni od daty zakupu. Pod warunkiem, że towar nie został w jakiś sposób uszkodzony. Więcej informacji o prawach konsumentów i procedurze zwrotu towarów do sklepu znajdziesz w tym artykule https://szybkagotowka.pl/Finanse/zwrot-towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×