Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawskaciekawa

USG dopochwowe a ciąża.

Polecane posty

Gość ciekawskaciekawa

Witam. Jestem tu pierwszy raz i mam do Was może trochę głupie pytanie. Czy jeśli kobieta jest powiedzmy w 5 albo 6 miesiącu ciąży i nie wie o tym ona, ani lekarz i lekarz zrobi jej usg, ale dopochwowe, to czy tą ciążę zauważy? Czy właśnie nie, bo już w tym czasie robi się usg przez powłoki brzuszne? nie wiem jak mam opisać to o co mi chodzi. chodzi mi o to, czy dziecko w tym miesiącu nie "zakryje" widoku na obrazie usg. tzn. jak się nie jest w ciąży to widać normalnie macicę pustą, a jak się jest już w tym miesiącu to jak to wygląda na usg, ale dopochwowym? Po prostu interesuje mnie co na USG dopochwowym widzi lekarz badając kobietę w 5 albo powiedzmy 6 miesiącu? Jeśli widzi normalnie dziecko to z jakiej perspektywy, co widzi jak, skoro dziecko już jest spore i może zakryć obraz czy coś. Wiem głupie pytanie, ale nurtuje mnie to, ponieważ niektóre kobiety dopiero w tym czasie odkrywają, że noszą w sobie dziecko i zastanawiam się jak w tym miesiącu widać dziecko na USG dopochwowym? I czy na przykład lekarz w tym miesiącu może przez USG dopochwowe badać jeszcze jajniki? Pozdrawiam Zaznaczam, że nie chodzi tu o to, że ja jestem w ciąży tylko o zwykłą ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhthvgkjlp
w 5 mc ciazy robi sie USG prze brzuch a dopochwowe robi sie jak chca sprawdzic czy ci sie szyjka nie skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno zobaczy powiększoną macicę a wtedy pewnie zrobi przez brzuch żeby się przyjrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaciekawa
tak, wiem, ale napisałam co jeśli kobieta ani lekarz nie wiedzą jeszcze o tak zaawansowanej ciąży, w jakiej ona jest i co widzi ginekolog robiąc wtedy normalnie usg dopochwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaciekawa
to w jaki sposób lekarz bada jajniki w tak zaawansowanej ciąży jak np. w 6 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhthvgkjlp
nie powiem ci co widzi lekarz bo ja usg dopochwowe mialam w 8 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaciekawa
No nie wiem, może jak coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×