Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ujkiujki

czym wyczyścić płytki w łazience. cilit bang nie pomaga

Polecane posty

Gość ujkiujki

Dajcie jakiś sposób na kamień na płytkach przy wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorka kosiarka
jak się czyści na bierząco to nie ma szans by się kamień osadził :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady nie jest tak źle
spróbuj octem ewentualnei jest taki preparat w spraju do czyszczenia kabin prysznicowych lub do czyszczenia łazienek, w Lidlu, sprej w żółtym opakowaniu czyszczę tym kabinę, umywalkę, wannę a jak zabraknie mi żelu wc to także spryskuje tym sedes idealnie czyści z kamienia i osadów, wybiela i nie śmierdzi jak większość środków, kosztuje chyba 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eyh6aj
a ja kupuje w auchan srodki czystości DIX- tansze niz te cility bangi a o niebo lepsze. dix pomaranczowy lub żółty.polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam panele i uwazam ze są
w lidlu jest W5 anty-kamien - idealnie czysci. wystarczy pocac i odczekac. jak o tym nie wiedziałam, to stosowałam byle jaki srodek + szczoteczka taka do paznokci, chwilka szorowania i tez schodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w lidlu jest W-5 w spray'u , wystarczy spryskac odczekac i gotowe. Ja stosuje nei tylko na kamien ale do calej lazienki bo nie trzeba szorowac tylko wytzrec sucha szmatka. Kosztuje 5zl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam panele i uwazam ze są
jagoda a jak on wygląda? byłam wczoraj w lidlu i szukałam tego zachwalanego płynu do kabin i nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
bo ten cilit bang to jest marnota, reklamują że taki skuteczny, a faktycznie moim zdaniem jest nieskuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulalalalalalalaaaaa
ale jest kilka rodzajów "cilit bang" jeśli usuwasz kamień cilitem, któy jest na tłuszcz, to nie dziwne że nie schodzi używam do kamienia cilitu 'normalnego' w żelu -dotąd nie znalazłam lepszego środka po myciu kabiny octem (chciałam być raz ekologiczna) to mało się nie udusiłam od smrodu, a później umyłam ją cilitem- ocet bardzo kiepsko zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna2222
do usuwania kamienia super nadaje sie Sucitesa Aquagen Forte http://www.clearstore.pl/sucitesa-aquagen-forte-srodek-usuwajacy-kamien-i-rdze-z-urzadzen-sanitarnych-1l-p3665.html, naprawdę mocny środek, skutecznie usuwa kamień. Ja czyściłam nim wannę na której były naloty z kamienia i den środek dał radę, po kamieniu nie zostało śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freelicence
Zwolennikom i ekspertom tych metod chciałbym zadać z ciekawości kilka pytań dotyczących np. właściwości czyszczących octu. Jaki jest zalecany ocet o stężeniu 6 czy 10 procentowym? Spirytusowy czy winny? Który lepiej działa na plamy, a który usuwa osad wapienny? Jaki kupić drzewny, balsamiczny, ryżowy, a może jabłkowy? Jak ocet sprawdza się jako odkamieniacz do płytek ceramicznych. Czy po jego długotrwałym działaniu na fugi zaczną one kruszeć, powoli odpadać lub zmieniać odcień na jaśniejszy? Czy oprócz właściwości czyszczących ocet posiada właściwości wybielające? Czy w długotrwałym zetknięciu z tkaninami osłabi ich włókna a może spowoduje przebarwienia? Ocet jest substancją spożywczą, nieszkodliwą w bardzo małych ilościach dla zdrowia. Czy w przypadku długotrwałego kontaktu ze skórą i jego przenikaniu do organizmu działa on negatywnie na nasz układ kostny? Czy zwykłe lateksowe lub winylowe rękawiczki ochronią nas, czy przeniknie swobodnie przez nie jak niektóre kwasy? Zanim ktokolwiek skorzysta z takich porad polecam przeczytać :http://jak-wyczyscic.pl/2013/03/internetowe-poradniki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam taki kłopot. I to wcale nieprawda, że jak się regularnie czyści płytki, to nie zajdą kamieniem. Systematycznie je czyściłam, ale osad się robi, choćby od wody, w której nie brakuje kamienia. No skoro cilit bang nie pomaga to rzeczywiście tragedia. Stosowałam domowe sposoby, ocet, wodę oczyszczoną i takie tam inne "babcine" sposoby, ale nic nie pomagało. W Internecie poczytałam o usłudze odkamieniającej C.T. Service. Ponoć usuwa wszelki osad i jest spokój na długi okres. Słyszałyście o tym? Stosowałyście? Bo mam dosyć stałego zastanawiania się co zrobić z płytkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup specjalny środek czyszczący do łazienek, a jak już doczyścić użyj impregnatu hydrofobowego. Zabezpieczy powierzchnię przed kamieniem, osadem, zaciekami i nie będzie musiała następnym razem tak się męczyć z pozbyciem się kamienia. Środki kupuję na stronie https://sklep.hadwao.net/ . Mają tam zarówno środki czyszczące jak i impreganty potrzebne do dbania o łazienkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin

Witam.Czyściłem cytryną,rozpuszczalnikiem,sodą z wodą utlenioną i nic.Pomógł natychmiast,bez szorowania KERANET LIQUIDO Z FIRMY MAPEI W CASTORAMIE ZA 15 zł 1L.Płytki i fuga pobielała od osadu budowlanego oraz kolor fugi wgryzł się w gres,już były do kucia - są znowu nowe.💪😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy do czyszczenia w łazience znajdziesz tutaj: https://sacar.pl/72-sanitariaty-toalety

Polecam Clinex M3 Acid - https://sacar.pl/doczyszczanie-koncentraty/221-clinex-m3-acid-1l-5907513273714.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mi się sprawdził do tego odkamieniacz z mysterill, kupiłam na Allegro. Trochę proszku, woda, 15 minut i po problemie. Po tych chemicznych środkach nie da się oddychać w łazience 🤢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cilita idz do sklepu z chemia z niemiec i kup ich wersje. Nie ma nawet porownania pomiedzy niemiecka a naszym szajsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Antikal. Dostałam od znajomej, która pracuje w Niemczech i bardzo sobie chwaliła. Jest super i można go kupić też przez Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z naturalnych sposobów dobrze działa nałożenie na zakamienioną powierzchnię pasty zrobionej z sody na wodzie i wyszorowanie po odczekaniu około 30 minut. Z produktów kupnych skuteczny jest odkamieniacz Meglio. To, że warto sprzątać na bieżąco - to wiadomo. Warto jednak również pamiętać, że o wygodzie w sprzątaniu można pomyśleć już na etapie planowania aranżacji/remontu wnętrza, np. wybierając gładkie nieporowate kafle na ścianę czy łatwe do utrzymania w czystości panele na podłogę (można takie namierzyć wpisując w wyszukiwarkę hasło "afirmax opinie").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji postawiłabym na coś mocniejszego i bardziej profesjonalnego niż tradycyjne środki do czyszczenia łazienki. Są na rynku marki, które sprzedają środki o wyższej skuteczności, takie jak Indavox. Do kupienia m.in. w Bricomarche, ale i w internecie. Mają moc, bo bez rękawiczek ani rusz, inaczej podrażni ręce. Ale dzięki temu nie ma potrzeby szorowania, bo brud szybko odpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×