Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pewna dziewczyna.....

OKRES WYPOWIEDZENIOWY W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM

Polecane posty

Gość pewna dziewczyna.....

Witam Was wszystkich serdecznie, mam nadzieję, że ktoś z Was będzie tak miły i mi pomoże. Mianowicie mam możliwość podjęcia pracy w innym zakładzie. Problem pojawia się w wypowiedzeniu umowy o pracę. Jestem zatrudniona na czas nieokreślony i mam miesięczny okres wypowiedzeniowy. Czyli rozumiem to w ten sposób, że pracuje do końca miesiąca ( od dnia dzisiejszego-teoretycznie) i potem jestem na wypowiedzeniu. Natomiast jeśli chodzi o wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym to pracuje do końca miesiąca i mogę zacząc pracę w nowym miejscu? Czy może przykładowo kładę wypowiedzenie dzisiaj a jutro juz do pracy nie przychodzę.? Bardzo proszę o pomoc dziekuje z góry ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie macie wrażenia
Nie ma czegoś takie jak wypowiedzenie natychmiastowe. Pracownik może wypowiedzieć umowę pracodawcy bez okresu wypowiedzenia, gdy też w sposób rażący naruszył swoje obowiązki (np. nie wypłaca wynagrodzenia w terminie). Oczywiście pracodawca może zwolnić Cię z pracy w trakcie okresu wypowiedzenia, ale raczej nie spotkałam się z takim przypadkiem (przecież musi znaleźć kogoś na Twoje miejsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna dziewczyna.....
no dobrze, ale czy wobec tego nie mógłby mi skrócić okresu wypowiedzeniowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie macie wrażenia
Porozmawiaj o tym z pracodawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda821
skrocic okres wypowiedzenia mozesz jedynie po dogadaniu sie z pracodawca. no chyba, ze pracodawca np. spoznia ci sie z wyplata to wtedy rozwiazujesz umowe bez okresu wypowiedzenia, innego wyjscia nie ma! no chyba, ze cie zwolnia dyscyplinarnie, no ale wtedy musisza ci wykazac razace bledy w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna dziewczyna.....
nie chce palić za sobą mostów.. nie mam zamiaru robić niczego przeciwko pracodawcy więc pozostaje mi dogadać sie z pracodawcą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewq w pomarańczy
" Jestem zatrudniona na czas nieokreślony i mam miesięczny okres wypowiedzeniowy. Czyli rozumiem to w ten sposób, że pracuje do końca miesiąca ( od dnia dzisiejszego-teoretycznie) i potem jestem na wypowiedzeniu. Natomiast jeśli chodzi o wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym to pracuje do końca miesiąca i mogę zacząc pracę w nowym miejscu? " xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx nie musisz pracowac do końca miesiąca by potem liczyc miesiąc wypowiedzenia jak złożysz jutro wypowiedzenie to od jutra liczysz miesiąc ze skutkiem natychmiastowym też nie musisz pracowac do końca miesiąca ze skutkiem natychmiastowym to będzie rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - składasz pismo z prośbą o zgodę na takie wypowiedzenie i jeśli zgodzą się na to ..to w ciągu jednego dnia można to załatwic ..ja miałem taką sytuację - rozwiązanie umowy za por. stron na wniosek pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja bym chciała być chociaż w takiej sytuacji, że jestem na umowie O PRACĘ i to na czas nieokreślony, nie mówiąc już o tym, że mogłabym sobie pozwolić rezygnować z jednej pracy na rzecz innej echhh :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×