Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość depjne

Zaburzenia wzroku - kolorowe zygzaki

Polecane posty

Gość depjne

Właśnie to mam więc trudno mi się pisze. Czy ktoś miał coś takiego? Mi się pojawia co jakiś czas, powiedzmy raz na 2 miesiące. Zaczyna mi się nagle źle widzieć, potem oczy mi wariują (a właściwie mózg, bo z zamkniętymi oczami "widzę" to samo" - kolorowe drgające koła i zygzaki, raz na krawędzi oka (tzn przy zamkniętych oczach jest po prawej stronie, przy otwarciu któegokolwiek oka - to samo. Mega źle mi się wtedy widzi. Zygzaki wariują w oczach, przemieszczają się, trwa to kilkanaście minut i przechodzi. Badałąm wzrok - wszystko ok. Podobno to są objawy aury migrenowej - ale nie boli mnie potem głowa :(. Po kilkunastu minutach wszystko wraca do normy. Teraz wlasnie zaczyna mi powoli przechodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a byłaś u neurologa?
Mam podobnie - chociaż rzadko. U mnie to właśnie jest aura migrenowa i głowa wcale nie musi boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest aura migrenowa
dobrze ze nie żygasz przy tym albo ze cie nie boli głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysłałam,że tylko ja mam z tym problemy. Ale to co opisujecie jest identyczne do tego co ja mam. pojawia się różnie, czasem raz na pół roku , czasem co miesiąc , czasem częściej. Trwa różnie od półgodziny nawet do dwóch lub trzech. Pojawia się już od ponad 25 lat. Lekarze nie potrafią pomóc. tylko diagnoza ,że prawdopodobnie migrena. Może macie na to jakieś sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrekkkkk
Pisalem tu rok temu ze chyba to po odstawieniu kawy mi sie pojawilo ale to nie od tego, znow zaczalem pic a mam dalej to samo ale mialem 9 miesiecy przerwy. Ostatni raz pojawilo mi sie w lutym i teraz wrocilo w grudniu. Ktos pisal ze to od kregoslupa ja tez taka opinie slyszalem u okulistki ale w internecie pisza ze to jest zwiazane z mozgiem z naczyniami i nigdzie nie ma slowa o kregoslupie. Z tego co mozna przeczytac w internecie to niestety nie ma na to rady... gdzies czytalem ze byl przypadek gdzie osobie cierpiacej na te przypadlosc usunieto galki oczne z powodu wypadku czy choroby nie wiem i ona dalej widziala te zygzaki... wiec to siedzi tylko w mózgu. Ja sie zastanawiam czemu znow pojawilo mi sie to teraz w grudniu, w zeszlym roku mialem grudzien, styczen, luty, zobacze czy teraz tez od wiosny to zniknie. Próbuje to wiazac troche z trybem zycia (ruchem) gdyz teraz w okresie zimowym duzo mniej sie ruszam i duzo czasu spedzam przed komputerem a najczesciej pojawia mi sie to jak siedze przy komputerze czy tv, choc raz pojawilo sie tez na spacerze ale to byl jak narazie jeden wyjatek. Jestem tez swiezo po angio-rezonansie glowy ale jeszcze nie mam wynikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr0027
nie martwcie sie, mam to od ponad 20 lat czasem z przerwami do roku. W Polsce lekarze nie potrafili tego zdiagnozowac, przeszedlem wiele badan neurologicznych. Gdy wyjechalem do Stanow oczywiscie nie przeszlo :-) mialem takie napady nagle w roznych sytuacjach - sklep, auto, praca, rano, popoludnie, wieczor. Bez zwiazku. Zawsze objawy tak jak opisujecie. Zawsze! Gdy bylem mlodszy czasem bolala mnie glowa po, potem juz nie. Mieszkajac juz w Stanach poszedlem do lekarza i opisalem te drgajace zygzaki. I bingo! Postawil diagnoze w ciagu 10 minut. Oczywiscie mialem tez panel badan. Po polsku nazywa sie to iluzje fortyfikacyjne. Sa to jedne z objawow tzw aury migrenowej. Okolo 10℅ osob z migrena ma migrene z tzw aura, poczytajcie na Net! Teraz z tych 10 procent mniej niz 3 ℅ ma migrene bez bolu glowy!!!! i to wlasnie w przypadku tych osob mamy takie objawy!!!!. Wpiszcie sobie w google np. acephalgic migraine albo scintillating scotoma albo visual migraine. Glowa do gory zatem! Ja zyje juz z tym ponad 20 lat. Ostatnio nie mialem napadu przez blisko rok ale w ciagu ostatnich 2 tygodni po grypie mialem juz dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Piotrekkk no i co Ci wyszło w tym badaniu ? Jestem bardzo ciekawa, bo mam właśnie identyczne objawy i co ciekawe pojawiają się te zygzaki świetliste właściwie kiedy patrzę na wyświetlacz w telefonie albo może monitor w komputerze a tak to raczej nie. ..miewam migreny, ale to takie klasyczne z bólem głowy po jednej stronie, nie wiem czy możliwe bym miała również takie oczne bezbolowe. ? Raczej nie jest to aura zwiastujaca bo po ataku ból nie następuje. .Boję się , że to są objawy padaczkowe tzw napady częściowe ,które często wyzwalane są przez migające światło w telefonie czy komputerze. .boję się , że to od jakiegoś guza w mózgu. ..okulista stwierdził , że wszystko dobrze, polecił iść do neurologa i ten stwierdził migrenę oczna ale boję się , że to jednak jest padaczka albo SM :( ja mam identycznie jak wszyscy tu opisują. .zygzak świecący jak żarnik w żarowce, najpierw mały, potem się powiększa w polu widzenia a na końcu jakby "wypływa" z tego pola tak powoli jakby wychodził mi z oka ten zygzak i trwa to ok 20 /30 minut. Mam w obu oczach go a wokół niego obraz się jakby przyciemnia, słabo wtedy widzę, nie mogę czytać liter, ostatnio wokół zygzaku była gęsta biała mgła. Czy Ktoś Miał podobnie ? Co to może być ? Co Wam powychodzilo w badaniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podgrzybek brunatny
Mozesz byc spokojna, mialam to samo. Migoczace zygzaki, po ktorych nie nastepowal żaden ból. Tomograf oraz rezonans czysty. Istnieje cos takiego jak aura bez bolu glowy, wiec moze tow jest odpowiedzia. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zauważyłam, że u mnie pojawiają się często gdy gwałtownie wstanę, albo rano, gdy szybko wstaję z łózka.Może to ma związek z nagłym wzrostem ciśnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrekkkkkkkk
No rezonans mam w porządku. Neurolog wysłał mnie na eeg gdzie wyszły jakieś zmiany w lewym płacie skroniowym (liczne fale theta), ale jak wyczytałem w internecie aury migrenowej nie da się "zbadać" za pomocą tego urządzenia. Pisało że nawet jeśli w trakcie badania pojawiła by się aura to nie była by ona w żaden sposób rejestrowana przez eeg. Więc te zmiany to od czegoś innego. A sama aura chyba mi się nasila. Ostatnio obudziłem się o 2 w nocy z już dość mocno "rozwiniętym" zygzakiem. Z kolei 11 sierpnia miałem dwa zygzaki jednego dnia, o 8 rano i potem o 15. To też dla mnie nowość bo przeważnie między aurą mijały przynajmniej pełne 24h. Ja związku ze zmianą pozycji ciała nie zauważyłem. Neurolog chce mi dać jakieś leki ale ja mam zamiar się wstrzymać. Bo leki to zawsze leki - skutki uboczne. Poza tym na zagranicznych stronach wyczytałem że można rozważyć przyjmowanie leków jak atak występuje raz na tydzień lub częściej i w sumie zbliżam się do tego poziomu bo w tym roku spotkało mnie to już 22 razy i w sumie da się to jeszcze wytrzymać. A jak jest u was z częstotliwością? Wyczytałem też że liczbę ataków może zmniejszyć zażywanie magnezu i ryboflawiny (witamina B2) - nie testowałem jeszcze na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piotrze, czy słyszałeś o metodzie prowadzenie dzienniczka migrenowego tak aby odkryć "wyzwalacze", które wywolują u Ciebie napady? Metoda ta jest rozpisana na abcmigrena.pl, wiem, że niedługo będzie też aplikacja mobilna, ale już teraz dobrze zbierać obserwację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa26
Wzrok dobry to podstawa, a zaburzenia wzroku moga byc oznaka różnych chorób m.in.nerwu wzrokowego bądź oka. Dlatego jak pojawiają sie zygzaki bądź inne pojawiające sie dolegliwości to trzeba wybrać sie do specjalisty. Ja trafiłam do świetnego specjalisty w klinice Spektrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba3104
Kolorowe zygzaki moga objawiać sie jakaś choroba oczu. Należy wykonać rożne badania a przede wszystkim udać sie do specjalisty. Śmiało mozna sie udać do Spektrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo.Właśnie przed chwilą powtórzyło mi się to po raz drugi w zyciu,wczesniej kilka lat temu.Trwało ok. 30 min,byłam spanikowana.Kolorowe półkola,zygzaki,straciłam połowę pola widzenia i tylko po lewej stronie.Jak zamykam oczy widzę to samo.Wyszłam na balkon i dłuższą chwilę patrzyłam w dal,na las,zielone drzewa,pomogło.Powoli zniknęło,ale nieprzyjemne uczycie,bardzo się wtedy boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od ostatniego postu troche czasu minelo ale chyba temat aktualny.Robiac profilaktyczne badanie USG (w moim przypadku chodzilo o operacje przepukliny pachwinowej) lekarka stwierdzila iz mam obraz tetnic szyjnych charakterystyczny dla osoby biernie palacej.Krotko mowiac plytki miazdzycowe w swietle tetnicy.Zaznaczam ze cale zycie nie palilem papierosow.I tu mam taka mechaniczna teorie dotyczaca wlasnie tych iluzji fortyfikacyjnych,ktore od pewnego czasu i mnie dopadly (wkurzajace i niebezpieczne podczas prowadzenia samochodu)Sadze ze moze miec to zwiazek z cisnieiem tetniczym w mozgu(notabene jestem niskocisnieniowcem)Nie neguje zadnych badan dodatkowych (w granicach rozsadku) ale czy ktos pomyslal o tym iz niewielkie zmiany cisnienia w narzadzie wzroku lub mozgu moga wywolywac takie iluzje wzrokowe? sprobujcie cos odpisac moze to dobry trop :-) Pozdrawiam forumowiczow P.R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Histoirka
Wiem że.temat była dawno ale czy autorce problemu coś.sie rozwiązało i wiesz.skad.te.zygzaki.sie wzięły.mam.to.samo od jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robcie sobie tomograf, mri lub rezonans, dokladne badanie wzroku, ja robilam rezonans glowy i oczu nie wiem, moze klasterowe, migrena, braki pierwiastkow i mineralow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam to jak dotąd 3 razy.Na razie spokój i niech tak zostanie bo zawsze mnie to przeraża.Straszne uczucie.Nie robiłam w tym kierunku żadnych badań ani nie mówiłam o tym lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze byc niedokrwienie. 20 lat to mam..migrena, ucisk kregow, cos ze wzrokiem. Mroczki, falowania, blyski, zygzaki. Ostatnio znajoma dostala atak szalu po usg oka. Wiazki lasera moga powodowac, krople do oczu, silne tabl. Przeciwbolowe, psychotropy I narkotyki. Mozna skonczyc skierowaniem do neurologicznej, psychiatrycznej. Obwiniaja jeszcze problemy z zatokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli krotko mowiac szukanie po omacku,a biorac pod uwage dostepnosc badan przez fundusz ,to mozna zapomniec o leczeniu.Wyjatek stanowia zamozni ludzie dysponujacy czasem i cierpliwosca. Okay drodzy trzeba jednym slowem zyc z tym chyba ze nastapi jakiekolwiek silne pogorszenie ze szpitalem w opcji. Pozdrawiam P.R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguska1978
Dobrze, że tutaj trafiłam. Też mam migrenę oczną, prawe oko. Dziś rano zygzaki działały przez 20 min. Zawsze trwa to mniej więcej tyle. Neurolog, okulista, rezonans, wszyscy mówią, że migrena. Zaczełam się zastanawiać dlaczego? Dwie teorie. Zawsze mam ten atak rano (średnio dwa razy w miesiącu) po umyciu głowy w pozycji schylonej. Poza tym zaczęły się w momencie mocno stresującej sytuacji w małżeństwie (jestesmy w trakcie rozwodu). Nie piję, nie palę, nie biorę żadnych leków, jem zdrowo, wykluczyłam czekoladę, banany i żółty ser. Nic to nie dało. Teraz zaczełam łykac tabletki z cynkiem i kompleksem B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×