Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czasucieka

Przeczytaj!!!w 4dc pecherzyk 16mm

Polecane posty

Dokładnie tak jak piszesz Kochana. Byłam jasne,ze tak odrazu jak ginek zobaczyła wynik to byłam i on powiedział,ze u mnie przez prl jest wysokie tsh!!!!nic mi nie przepisal powiedzial tez ,ze mam brac bromergon...zrobil mi USG i powiedzial,ze jest mala torbiel 3mm ,a ja pytam sie czy to cos zlego ,a on powiedzial,ze jakbym mu nie mowila,ze staram sie o ciaze to by wogole mi niec nie mowil o Tych malych torbielku juz nic z Tego nie rozumiem!!!!Masz racje ginek mi tez powiedziala,zeciezko bedzie zajsc w ciaze przy takim Tsh ,ze powinnam miec przeszlo 1 tak mi mowila. Mądra jesteś:) heh pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zrób jeszcze i tak test
ale wy głupie jesteście byłam w ciązy i bete miałam negatywna- zaniedbanie laboratorium, poszłam do innego ją powtórzyć i przy okazji zrobić test i test wyszedł z drugą bladą kreską! nie macie pojecia o niczym tylko slepo wierzycie w to co widzicie! ale pierdoły ze z tsh 3,20 ma autorka zapomnieć o ciązy !!! moje tsh było 4,60 i zaszłam w ciąże w jej trakcie mi spadło do 3,20 i lekarz powiedział ze tego nawet nie bedzie leczyć trzeba brać tylko jod! wszystko jest w porządku! a na podstawie tsh nie bada sie tarczycy ! do tego trzeba zrobić ft3 i ft4 t3 i t4 !!!! moze po prosty to wina przysadki tym bardziej ze autorka ma problem z prolaktyną !! powiedziałabym nawet ze podejrzewam u niej nadczynność przysadki i powinna zrobić badania w kierunku wykluczenia gruczolaka! rozgłaszacie jakies pierdoły bezpodstawne tak jak i ten olej z wiesiołka co skurcze wywołuje- co za ciemnogród - do szkoły marsz! Kity wciskać możecie gimnazjalistą a nie ludziom po studiach kierunkowych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak to hormon stresu wiem !!!Jestem troszke nerwowa to fakt, a szczegolnie w niedziele jak mamy jechac do moich pojebanych tesciow masakar prawdziwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
do zrób jeszcze i tak test --------> kobieto, doinformuj się zanim zaczniesz głosić herezje! w ciążę można zajść mając TSH i 5 czy 7, owszem gorzej z donoszeniem jej, nie wspomnę już o ryzyku urodzenia chorego dziecka autorka bezwzględnie powinna zrobić pozostałe badania tarczycowe, łącznie z anty TPO, ale te zleci jej dobry endokrynolog i na tej podstawie zleci leczenie na pewno TSH 3,2 nie jest odpowiednie by zachodzić w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
na pewno nie należy zostawiać takiego wyniku samemu sobie i czekać nie wiadomo na co autorka powinna pójść do endokrynologa, bezwzględnie w tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie kochana nie denerwuj sie. Powiem tak wlasnie patrze na wyniki i porownuje wiec tsh jest wysokie jak prl jest wysoka!!!wiec chyba to od prl jest te tsh takie skad ja mam to wiedziec !!!!prosze mi sie tu nie klucic kobitki:) . Boze slodki kiedys na poczatku staram co pierwsze badanie prl wyszlo bu....szok 71 i ginekolog powiedziala ze mam isc do szpitala zrobic jeszcze raz prl i po tygodniu byla 24 a juz mnie chciala wyslac na tomografie komputerowa!!!!!!i cio? mialam tez prl z pegiem ,ale nie wyslala mnie na tomografie !!!!wiec o co tu chodzi?? poprostu chyba za bardzo jestem nerwowA?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zrób jeszcze i tak test
a czy ty jesteś takim debilem ze nie odróżniasz NADCZYNNOŚCI PRZYSADKI OD NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY !!!!! ? to są DWA różne NARZĄDY !!! ciąże DONOSIŁAM ! dziecko urodziłam ZDROWE ! bo miałam problem z PRZYSADKĄ a NIE TARCZYCĄ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
nie, to prolaktyna jest za wysoka przez TSH nie odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zrób jeszcze i tak test
autorko idz do endokrynologa i weź to skierowanie na tomografie PRZYSADKI w celu wykluczenia gruczolaka przysadki, jeśli jest mały to pomogą Ci leki jesli nie to niestety trzeba łyżeczkować bo prolaktyna nie przestanie Ci skakać a z nią razem tsh. Widze ze leczą ci skutek a przyczyna i tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
nie no, Ty jesteś specjalistką i lekarzem w jednym:O pozwól, że to jednak lekarz rozstrzygnie, a nie Ty:O a TSH 3,2 u kobiety w wieku rozrodczym oznacza NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY i bądź łaskawa swojego przypadku nie przekładać na każdy inny, bo Ty - to nie wszyscy inni:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zrób jeszcze i tak test
tak jestem specjalistką zebyś sie nie zdziwiła !!!! może doucz się po powstało wiele nowych publikacji ze tarczyce bada sie nie na podstawie tsh a jak pisałam wyżej jej innych hormonów np tu ( ale taki konował pewnie nie umie angielskiego ) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17911171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 luty 2012 badania FSH-6,58 Prl Z PEGIEM 25,34 poziomprl po precypitacji 9,26 z odzysku 73,1 probka zawiera monomery prl probka zawiera wiekszosci aktywne biologiczne monomery lipiec 2010Tsh-2,70 ft4 9,63 miesiac temu prl 42,70 estriadol 78,60 tsh 3,20 fsh 6,83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
dziewczyno, moze zacznij czytać ze zrozumieniem:O napisałam, że aby stwierdzic COKOLWIEK lekarz endokrynolog zleci jej cały pakiet badań tarczycowych łącznie z anty TPO o ile wiesz co to jest, bo widzę, że horyzont zawężony masz tylko do własnego przypadku i daruj sobie epitety, bo nie robią na mnie wrażenia, a tylko świadczą o Tobie:O i doinformuj się w temacie, bo kobieta w wieku rozrodczym TSH powinna mieć około 1 a fakt, że TSH Tobie spadło na początku ciąży, to żadna sensacja, bo w ciąży w I trymestrze TSH spada FIZJOLOGICZNIE SAMO, a i tak w Twoim przypadku nadal było za wysokie i zrozum to wreszcie poza tym w okresie ciąży lekarz bazuje na TSH i ft4 przede wszystkim (ft4 powinno być w górnej granicy normy) nie warto ryzykować zdrowiem własnego dziecka albo kolejnymi poronieniami czy ciążami biochemicznymi autorko poczytaj tutaj: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1490884&start=1650 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3491227&start=270 i na pewno poszukaj DOBREGO ENDOKRYNOLOGA, bo bez lecznia raczej nie obędzie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko..
przykro mi ze tak wyszło..jest duzo kobiet w podobnej sytuacji do ciebie..ja tez bardzo długo straam sie o maleństwo..i nic z tego ale nie poddaje sie:)mam siły i bede walczyc końca:)jakbyś chciał pogadac z dziewczynami które tak jak Ty maja problem z zajsciem zapraszamy do nas http://ovufriend.pl/?code=46a41623933ab9853ef07ab37b91b6679984d09a przyjmiemy Cie zotwrtymi ramionami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko..
przykro mi ze tak wyszło..jest duzo kobiet w podobnej sytuacji do ciebie..ja tez bardzo długo straam sie o maleństwo..i nic z tego ale nie poddaje sie:)mam siły i bede walczyc końca:)jakbyś chciał pogadac z dziewczynami które tak jak Ty maja problem z zajsciem zapraszamy do nas http://ovufriend.pl/?code=46a41623933ab9853ef07ab37b91b6679984d09a przyjmiemy Cie zotwrtymi ramionami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamaa
autorko mi lekarz stwierdzil hashimoto,ze sklonnoscia do niedoczynnosc a wyniki mialam takie: ft3-4.9 ft4-19.5 TSH-2.75 antyciala 1120 norma do 100 po 3 msc ft3-6,3 ft4-21.5 TSH-1 antyciala-1770 powiedzial,ze niedoczynnosci nie mam,ale hashi biore l-thyroxin 75 teraz ide na kolejne badania. o zajsciu w 2 ciaze mowil,ze owszem ale musze byc pod kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko..
oczywiście wszystkie staraczki sa mile widziane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie i tak patrze badana 1luty 2012 tsh 3,60 Estriadol-42,83 prolaktyna 70 ft4 14,37 pc p tyreoperoksydazie 0,8 czyli te badanie na anty po???? dziekuje za linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamaa
na moim wykresie jest napisane,ze ft4-od 13 do 28 TSH-od 0.2 do 3.5 ja mialam w niemczech robione badania,nie wiem moze tu tez sa inne normy,bo czasem u jednego lekarza sa takie a u drugiego nieco inne. Moja ginka ma niedoczynnosc i hashimoto.Mowila,ze duzo kobiet ma problemy z tarczyca a wogole o tym nie wie. jesli chodzi o ciaze to mozna cala i zdrowa donosic,z tym ze trzeba byc pod kontrola lekarzy. Zycze ci powodzenia. ja zaczynam starania za miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
żeby wykluczyć chorobę Hashimoto musisz zrobić badanie na przeciwciała, czyli anty TPO, to jedno z podstawowych badań przy diagnozowaniu problemów z tarczycą będziesz musiała zrobić cały pakiet żeby ustalić co jest nie tak i zacząć właściwe leczenie potrzebny będzie naprawdę dobry endokrynolog, a o takiego niestety nie jest łatwo dlatego najpierw poszukaj kogoś sprawdzonego w swojej okolicy by nie marnować czasu i pieniędzy powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
na normy nie ma co patrzeć, bo te są przestarzałe u nas normy są od 0,27 - 4,20, a kobieta w wieku rozrodczym powinna mieć TSH mniej więcej 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamaa
to prawda,znjadz dobrego endo i dobrego gina. ja chodze do kliniki medycyny nuklearnej,jestem zadowolona z opieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie mialam Tego badania robionego :( no pieknie na prawde pieknie teraz to juz nie wiem co mam biedna zrobic :( kurde jeczscze w piatek do detysty kanalowe leczenie:( o Boze drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde chyba zmienie gina i to zrobie juz teraz zaraz poszukam w necie jakiegos dobrego hmm...na dobrego ciezko teraz a z ta chyba sie pozegnam i najchetniej bym jej napisakla ze dziekiuje ,ale gdzie indziej szukam pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamaa
no wlasnie u mnie na tej podstawie na ANTY-TPO lekarz stwierdzil hashimoto i do tego mialam usg tarczycy robione,bo reszte wynikow juz mam w normie. mam jakies zmiany na tarczycy,ma nierowne powierzchnie czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
z Twoimi problemami to musisz poszukać nie nowego gina, a przede wszystkim dobrego endokrynologa i to jemu powierzyć leczenie ginekolog niech zajmie się ciążą, gdy już w niej będziesz, a hormonami niech zajmie się lekarz od hormonów czyli endokrynolog;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamaa
u mnie akurat ginka pierwsza zauwazyla,ze mam problemy z tarczyca i do endo skierowala. zupelnie przez przypadek.mialam krwawienia miedzy cyklami,dlugie miesiaczki.zrobila mi badanie krwi i skierowala do endo. takze dobry gin to tez podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a TSH jakie masz?
ale mnie chodziło o leczenie tarczycy;) tym musi się zająć dobry endo, o to mi chodziło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamaa
no tak. mi jeszcze przez to hashi strasznie cholesterol podskoczyl.Ogolny lekarz mowil,ze to przez tarczyce wlasnie,ale po 4-5 msc od brania lekow na tarczyce wszystko sie wyrownalo. Takze autorko-szukaj dobrego endo!z tarczyca nie ma zartow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×