Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mmaajjkkaa88

mój pomysł na BIZNES - warto ???

Polecane posty

cześć, zastanawiam się na d założeniem firmy, która kompleksowo organizowałaby śluby i wesela. Oczywiście wg ustaleń z Młodymi, pomogłabym w realizacji zadań w określonym budżecie ślubnym. Z tego pobierałabym 10% całego budżetu ślubnego, więc jeżeli Młodzi chcą wydać 40 tys, do mnie trafia 4 tys, ale za to również prowadziłabym negocjacje cenowe z podwykonawcami, by Młoda Para zaoszczędziała na innych wydatkach, w taki sposób by wyszli na jedno czy mnie zatrudniają do organizacji czy sami nad wszytkim czuwają. Co o tym sądzicie? Czy same zdecydowałybyście się na zatrudnienie takiej konsultantki, czy mój pomysł ma szansę na powodzenie??? Oto lista, co należałoby do moich obowiązków: Zakres usług objęty naszą ofertą kompleksowej organizacji ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych to: - opiekowanie się Młodą Parą podczas całego okresu przygotowań; - zaplanowanie konwencji uroczystości; - profesjonalne doradztwo w zakresie formalności prawno-kościelnych; - wybór idealnego miejsca na ślub (kościół, USC, plener); - zarekomendowanie wymarzonej lokalizacji weselnej; - przygotowanie dekoracji i oprawy kwiatowej kościoła lub USC, lokalizacji weselnej, samochodu oraz bukietu Panny Młodej; - zapewnienie zaplecza nagłośnieniowo oświetleniowego; - zorganizowanie oprawy muzycznej ceremonii zaślubin i imprezy weselnej; - pomoc w doborze menu, alkoholi i tortu; - przygotowanie zaproszeń i podziękowań wraz z ich adresowaniem, wysyłką oraz potwierdzeniem przybycia gości; - wydrukowanie wszelkich materiałów ślubnych: winietki, menu, planów usadzenia gości, programu mszy etc.; - zapewnienie noclegów dla gości; - zorganizowanie transportu dla gości oraz skoordynowanie ich przybycia; - zapewnienie transportu dla Młodej Pary; - przygotowanie i monitorowanie listy prezentów; - przygotowanie stylizacji Młodej Pary, dobór garderoby, dodatków, fryzur i makijażu; - zapewnienie profesjonalnych fotografików i video operatorów; - zapewnienie opieki i atrakcji dla dzieci; - dobór prezentów dla gości; - przygotowanie przemówień, prezentacji sentymentalnych etc.; - przygotowanie strony www dla gości weselnych; - zapewnienie dodatkowych atrakcji ślubno-weselnych: pokazów tańca, iluzji, występów folklorystycznych, fajerwerków i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2222233
a orgietki z udziałem gości weselnych też będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurze jajeczko
pomysl fajny ale zalezy czy bylby popyt na takie uslugi. mieszkasz w duzym czy malym miescie? trzebaby bylo zrobic ankiete. czy jest duzo mlodych ludzi w miescie. musialabys zrobic badania rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopae
nie chce mi się tego czytać 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camerun
cała ta pisanina wygląda na ctr+c - ctr+v :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bix
Oto jak sobie mała lalunia wyobraża WIELKI BIZNES... Połowa to bzdury, a druga połowa to rzeczy które ludzie wykonują sami, lepiej i taniej niż wynajęta lalunia bez pojęcia o takich sprawach. masz jakiekolwiek doświadczenie? Organizowałaś kiedykolwiek takie rzeczy? Organizowałaś kiedykolwiek COKOLWIEK? Sądząć po bzdurach jakie piszesz - na pewno nie. Rozbawił mnie punkt : profesjonalne doradztwo w zakresie formalnosci prawno-kościelnych. Słowo "profesjonalne" zakłada, że robi to ktoś, kto ma doświadczenie i zna rózne sytuacje prawne, a nie lalunia która dwa razy była na weselu i na tym się jej doświadczenie kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i Niewiasta ma już bogate doświadczenie ze ślubami i weselami?i z autopsji wie jak to wszystko załatwić. może nawet testy nauk przedmałżenskich już na pamięć zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o mój slub mam za soba 1 i więcej nie planuję, bo jestem szczęśliwa męzatką...:) A jeżeli chodzi o resztę, ślub i wesele faktycznie jest bardzo łatwo zorganizować, ale dlaczego będąc ostatnio na 10 takich imprezach, zawsze coś jest nie tak... a to orkiestra popije i nie gra, albo przerwy po 40 min robi, a oólnie imprezy jakoś się nie kleją, młodzi za stołami siedzą i gadają ze znajomymi, a o 1 w nocy połowy gości już nie ma, a o 2 koniec imprezy. Dlaczego? Bo zorganizować łatwo, ale zorganizować takie, by cała rodzina przez kilka lat wpominała takiej wesel już trudno i mało komu się to udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi nika
Mam kilka pytań -masz jakies uzdolnienia plastyczne/graficzne, żeby tworzyć zaproszenia i resztę Ślubnej poligrafii? -co to znaczy "opieka nad młoda parą podczas całego okresu przygotowań"? Jak się Panna Młoda rozchoruje na grypę (oczywiście POCZAS OKRESU PRZYGOTOWAŃ) to ja zawieziesz do lekarza, wykupisz leki i bedziesz sie opiekowac? :D -masz pogłębiona wiedze kulinarną, zeby doradzac w zakresie menu? - na czym będzie polegać monitorowanie listy prenzentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bix
Monitorowanie listy prezentów będzie pewnie polegać na tym, że będzie lalunia dzwonić do gosci i nagabywać, czy na pewno kupili mikser... Żałosne. Nie zdajesz sobie sprawy, dziecino, że do takiego zakresu usług jaki podajesz, musiałabyś mieć sztab 20 osób? I to do jednego tylko wesela! Samo "przygotowanie zaproszeń i podziekowań, adresowanie i wysyłka" ... Czyli - albo niebotyczne koszty albo usługa na poziomie gleby, bo po prostu niewykonalna za małe pieniądze. A hasło "dobór przezentów dla gości" - to juz typowi science fiction, na pewno w nasyzch warunkach robi to MASA ludzi, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prowo jak nic
droga autorko! z pewnością warto spróbować, może dla wprawy zorganizuj kilka przyjęć, małych ślubów wśród znajomych, rodziny? ale myślę, że pomysł świetny. na zachodzie wszyscy korzystają z wedding plannera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avrona
"pomysł świetny, bo na zachodzie wszyscy korzystają" - taaaa, jaaaaasne, może na zachodzie korzystają, ale u nas NIE. A ona nie na zachodzie będzie próbowała naciągać ludzi na kasę, tylko u nas, no i rozczarowanie będzie bolesne! Zresztą - niech się sama przekona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Zachodzie to ludzie mają pininiendze to raz a dwa są mili i nastawieni do życia pozytywnie co przekłada się na wysoki wskażnik zadowolenia komsumenckiego , u nas jeszcze Cię zlinczują gdy się by okazało , że się wesele nie zbilansowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avrona
"do mnie trafia 4 tys, ale za to również prowadziłabym negocjacje cenowe z podwykonawcami, by Młoda Para zaoszczędziała na innych wydatkach" - w jaki sposób para zaoszczędziłaby na innych wydatkach, skoro musiałaby dodatkowo dopłącić 10% do kazdej usługi? Przecież żadnej usługi nie wykonywałąbyś osobiście: gotowania, grania, obsługi stołów, dowożenia ludzi do koscioła, itd itp? Dlaczego poddostawcy mieli by ci dać znizkę (nieznanej osobie) skoro umawiając sie bezposrednio z młodymi mogliby dostać więcej? jak zamierzasz rozwioązać problem płącenia obsłudze? Przecież jako firma musiałabyś dawać im umowę zlecenie i zapłacić podatek, a młodzi mogą im dać kasę do ręki - czyli taniej? " w taki sposób by wyszli na jedno czy mnie zatrudniają do organizacji czy sami nad wszytkim czuwają" - g.... prawda, musieli by ci płącić o wiele, wiele więcej, za to tylko, że wynajmowałabyś te same firmy i osoby które i oni mogliby sami wynająć... Bzdura na bzdurze! Coś takiego mogłoby się udać osobie, ktora już coś w tym kierunku robiła i ma kontakty z wieloma firmami poddostawców i ciekawymi projektantami, albo sama ma jakieś szczególne uzdolnienia (np genialnie gotuje) - a nie panience która za całe doświadczenie ma wynjęcie sali na własne wesele i dwie imprezy rodzinne zaliczone... Oglądało się film w telewizji, co? Chyba leciało ostatnio "Powiedz: tak" i teraz każdej się wydaje że to takie miłe, przyjemne i zabawne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×