Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiaa23

przepajanie dziecka. pomozcie!

Polecane posty

Gość Kasiaa23

moj synek ma 2 tygodnie i jest karmiony butelka. czy powinnam mu dawac tez pic?? jesli tak to co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa23
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukki
nie, mleko w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko wystarczy,jak zaczniesz wprowadzać posiłki stałe,wtedy zaczniesz przepajać. Teraz nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, butelkowym dzieciom podaje się wodę lub herbatki. dziecko na piersi sie nie przepaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa23
no na piersi to wiem ze sie nie przepaja tylko wlasnie nie wiem jak z ta butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepaja sie,najlepiej woda kazdy pediatra CI to powie... 2 razy dziennie po 30 do 50 ml przegotowanej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko jest butelkowe wiec wiem cos na ten temat,herbatki tez ale na razie za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie nie dopaja się dziecka na piersi ale dziecku na mm daje się wode przegotowaną lub herbatkę. w razie gdyby dziecko nie chciało pić to się nie przejmuj moja córka na początku też za bardzo nie chciała pociagła łyk, dwa i koniec podiatra stwierdziła, że widocznie wystarczy. Teraz ma prawie 14 tyg i pije już więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukki
"Badania nad optymalnym składem mieszanek mleko zastępczych ciągle trwają. Wszystkim zależy, aby mieszanki były jak najbliższe mleku mamy. Dzięki badaniom są ciągle udoskonalane. Mimo to jednak karmienie dziecka butelką nadal budzi wiele wątpliwości. Jednymi z zadawanych pytań dotyczących karmienia sztucznego są te o dopajanie maluszka. Odpowiemy na te najczęściej zadawane. Czy dziecku między posiłkami trzeba koniecznie podawać coś do picia? Nie, niemowlę nie musi pić pomiędzy posiłkami. Skład mleka (szczególnie początkowego przeznaczonego dla dzieci od urodzenia do końca szóstego miesiąca życia), jest bardzo zbliżony do pokarmu matki. Dlatego też jeśli przygotujesz mieszankę zgodnie z zaleceniami producenta malec nie będzie potrzebował dodatkowego picia" http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/dopajanie-dziecka-karmionego-z-butelki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmiłam swoje butelką i nie podawałam nic innego tylko mm. Jak wprowadziłam w 4 mc słoiczki z jabłkiem i inne to podawałam herbatki i wode ale do 4 mc nic tylko mleko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuki ale jak to ma się do rad pediatrów? Ci pediatrzy z którymi ja się spotkałam mówili, żeby dopajać, wiadomo, że takie dzieciątko nie wypije 100ml a może z 20ml więc nie sa to szokujące ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja pediatra też kazała przepajać, więc przepajałam. dziecko na butli od 2 tygodnia zycia. nie wypijała hektolitrów wody, ale po pare łyczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic sie niestanie Twojemu dziecku,jeżeli dasz jej troche wody a wiele nie wypije zobaczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa23
no tez tak mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak na logike biorac
Wydaje mi sie ze dziecko karmione butelka powinno sie przepajac. Dac mu troche wody,zechce wypije,nie to nie,tak jak pisza dziewczyny,szklanki nie wyduje ;) jak dziecko sie karmi piersia to na zyczenie a sklad mleka matki jest rozny. Raz bardziej rozrzedzony raz bardziej syty w zalesnosci jak dziecko dlugo ssie. A w butelce zawsze taki sam a dziecko nie ma mozliwosci uzupelnienia plynu w razie potrzeby. Tak wiec na pewno to nie zaszkodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mojej 3 tyg
córeczce podaję 2 x dziennie herbatkę z kopru włoskiego .tak z 4o ml. tak mi kazała polozna oraz pediatra. jak jej nie podalam 1 dzxien takiej herbatki to nie zrobiła kupki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem mozesz dziecku podawac przegotowana wode lub koperek/ rumianek ale jesli nie ma problemow z brzszkiem go baaardzo rozcienczone zeby tylk jakis smak mialo. jesli nie bedzie chcialo pic to znacsy ze nie potrzebuje i tylko csasami probowac dac ale nie wmuszac. mnie tak radzila pediatra. do pewnwgo czasu maly wcale nie chcial pic a twraz jak dostaje warzywa i miesa do tego dpchodzi ogrzewanie mieszkania to troche popija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
oj ale macie rozbierzności - dziecko karmione mm przepaja się - zasada jest taka że w ciągu doby powinno wypić tyle ml wody, herbatki itd ile najwięcej wypija mm naraz - oczywiście podzielone to na porcje - czyli jak dziecko wypija naraz najwięcej 150ml mleka to tyle powinno wypić w ciągu całego dnia wody, herbatki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×