Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość barrrbarrra

jak wygląda fototerapia przy żółtaczce????

Polecane posty

Gość barrrbarrra

witam moj synek ma 3 tyg ale jest jeszcze żółty ,dzis robilismy billirubine z krwi jeszcze nie ma wynikow ale sie bardzo denerwuje, lekarz powiedzial,ze jak wyjdzie wysoka to naswietlanie=jak ono wyglada? i ile czasu trzeba lezec z dzieckiem w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyuiyhuh
naświetlanie ogólnie trwa 12 godzin,oczka i narżady rodne sa zasłoniete. mleko podaja sztuczne lub matki ale jest ono poddane wysokiej tepm by zabic jakies tak składniki co sa w mleku a zawyżaja poziom bilirubiny. Nie wiem jaka to prawda ale wady wzroku ok 3-4-5 lat sa zwalane wina na te własnie naświetlania. Jest jakis lek-tablekti co znizaja poziom bilirubiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziecko lezalo w inkubatorze i bylo naswietlane 2 x 6 h, poziom bilirubiny byl nieco ponad norme. dziecko lezalo w inkubatorze, mialo opaske gumowa na oczach, tak gruba jak ochraniacz podczas rtg, do tego oczywiscie pampers. jak z karmieniem to nie wiem, bo i tak byl karmiony sonda do zoladka. oglny efekt jakby dziecko bylo na solarium. ze wszystkich problemow okoloporodowych, ten jest chyba najmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiuhygt
Moje dziecko ma 6tyg i od poniedzialku jestesmy w szpitalu. Okazalo sie, ze to przez zapalenie pluc a wszyscy wczesniej bagatelizowali ta zoltaczke Od pon ma fototerapie- jest to taki maly materacyk podlozony pod plecy na gola skore pod ubraniem Nie musi miec zaslonietych oczu + kroplowka s glukozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiuhygt
I karmie caly czas piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z jakim poziomem bilurbiny zostaliscie wypisani po porodzie ?? moj zyn tez byl jeszxze dlugo po wyjsciu ze szpitala zolty ale nawet nie przeszlo mi przez mysl aby pojsc do lekarza , bo neonatolog przy wypisie powiedziala , ze to normalne , ze jeszcze jakis czas bedzie zolty ..byl przez dwa dni naswietlany - fototeralia po czym wypuszczono nas do domu ..dzieckl bylo w takim inkubatorze z lampami jak w solarium , wyciagalam go tylko na jedzenie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zlecili Ci przy wypisie ze szpotala ze za kilka dni masz skontrolowac bilurb ?? czy urodzilas w terminie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to zapalenie pluc zostalo wywolane niezaleczona zoltaczka ?? z jakim poziomem zostaliscie wypisani do domu po porodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reqr43r53
stany zapalne mogą spowodować przedłużoną żółtaczkę. Ja bym skontrolowała mocz czy nie ma tam infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;;;;;;;)
mój synek miał żółtaczkę i leżał pod lampą dwie doby. Miał dość ostrą żółtaczkę która podobno była spowodowana konfliktem serologicznym pomiędzy mną a mężem. Mały leżał w pampersie i miał opaskę na oczach. Tyle że leżał ze mną na sali więc na karmienia go wyjmowałam karmiłam i z powrotem pod lampę. W tej chwili są lampy które naświetlają dziecko od góry (pod taką leżało moje dziecko) ale są też takie maty, które kładzie się w to łóżeczko szpitalne i dziecko na niej leży (tak było w przypadku dziecka mojej koleżanki) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
moja córka miała ZUM i dlatego żółtaczka sie przedłużała,jesli sie przedłuża trzeba szukac stanu zapalnego w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;)))))))) a jaki poziom bilurbiny mialo Twoje dziecko ? i z jakim zostaliscie wypisani ?? czy juz po wypisie zalecono wam kontrol bilurbiny za pare dni czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsffsadsa
moje dziecko mialo w 3 dobie ponad 21 bilirubiny; było naświetlane i miało kroplówki podawane; przychodziłam do niego i karmiłam piersią; przy wypisie miał ok 13 bilirubiny i wciąż długo był zółty; po miesiącu wciaż miał jeszcze 7 bilirubiny;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsffsadsa
trochę mnie zaniepokoiła informacja o tych wadach wzroku, bo jak przychodziłam do młodego to czesto miał ściagnięte okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;;;;;;;)
dariannna zerknę w domu w wypisie i napiszę. Młody ma już 3 lata więc niestety nie pamiętam już takich danych :) Ja tez miałam stracha właśnie odnośnie okularów tym bardziej, że u mnie w rodzinie był przypadek, że dziecko leżało w inkubatorze i teraz jest niewidome... ale mały leżał ze mną na sali więc miałam go na oku 24 h na dobę. okularków nie ściągnął ani razu - spał pod lampą jak suseł wyjmowałam go tylko na karmienie i zmianę pieluchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z moim tez bylam na sali , ale w nocy lub nawet w dzien jak przysnelam to niestety czesto lezal ze zdjetymi okularkami lub na czole no niestety , ale coz poradzic ..mam nadzieje , ze nie bedzie to mialo zadnych skutkow :-(:-(czasem przysnelam a potem wstawalam zla na siebie jak widzialsm ze nie ms okularkow ale zmeczenie bralo gore i przysnelam czasami choc nie chcialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w Lublinie a wiem że i w Płocku jest wypożyczalnia lamp do fototerapii . Ja wypożyczyłam na trzy dni byliśmy z dzieciaczkiem w domu przyjeżdżali do domu kontrolowali poziom bilirubiny . Polecam takie rozwiązanie ponieważ mogłam być w domu i przy dziecku. Podaję adres strony www.fototerapianoworodkow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antosia81
Ja ze swoim synkiem nie leżałam w szpitalu z żółtaczką , wypożyczyłam lampę do domu .Pan przyjeżdżał mierzył poziom bilirubiny przez skórę bez pobierania krwi . Polecam wam takie rozwiązanie .Dla zainteresowanych podam stronę na której można wypożyczyć lampy. www.fototerapianoworodków.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wypożyczyłam lampę i super wszystko wyszło nie musiałam wracać do szpitala przyjeżdżał z wypożyczalni lamp mierzył poziom żółtaczki takim przezskórnym miernikiem Polecam wszystkim podaję adres strony na której można uzyskać pomoc www.fototerapianoworodkow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Krakowie istnieje możliwość wypożyczenia lampy łóżeczkowej Bilibed Medela w klinice ginekologiczno-położniczej Arka na ulicy Królowej Jadwigi 15. Te same lampy wykorzystywane są na oddziałach szpitalnych. Koszt 50 zł za dobę wypożyczenia. W Arce fototerapią zajmuje się dr n. med. Michał Bałasz - numer kontaktowy: 692-46-43-46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebe111
Z tego co wiem to podczas fototerapii nie poleca sie mierzyc poziomu zoltaczki przezskornym miernikiem. Moj lekarz prowadzacy stwierdzil ze te mierniki w trakcie fototerapii moga dawac zafalszowane wyniki i u niego w szpitalu sie tego nie praktykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dajcie sobie wmówić że lampy wypożyczane do domu nie działają. Nasza lekarka bardzo chciała nas wysłać do szpitala na naświetlania przy poziomie bilirubiny 250. Straszyla że lampa łóżeczkowa jest za słaba i co najwyżej odwodni dziecko. Razem z mężem postanowiliśmy jednak naświetlać córkę w domu. Po trzech dobach poziom bilirubiny spadł do 183 jednostek. Jakoś zadziałało... i co pani na to pani doktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisiprego
znam dziecko, które miało nowotwór w oku w ciągu roku po fototerapii. może przypadek. może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A miało to dziecko oczy zabezpieczone podczas fototerapii? Bo jeśli w szpitalu nie zabezpieczono oczek specjalnymi okularkami to sprawa dla prokuratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja naświetlałam w domu . Dowieziono mi lampę do domu za dwa dni przyjechał Pan i sprawdzał poziom żółtaczki takim miernikiem . Podaję numer do Lublina 725605200 . Wiem że mają kilka oddziałów www.fototerapianoworodkow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaro333
wypożyczalnia lamp Arka z Krakowa, co mogę powiedzieć? dobry stosunek jakości do ceny i szybka realizacja usługi. generalnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×