Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja mialam podwyyzszona ale

asymetria komór bocznych mózgu, a szczepienia.

Polecane posty

Gość ja mialam podwyyzszona ale

witajcie. czy dziecko którejś z Was ma asymetrię? ja dowiedziałam się przypadkiem gdy synek miał już 3m-ce. po usg główki (zleconym z powodu długotrwałych wymiotów) i konsultacji neurologicznej okazało się, że synek ma właśnie asymetrię i pęknięcie naczynia przez niedotlenienie+niewielki wylew podczas porodu sn. neurolog stwierdziła, że rozwija się prawidłowo i nie mówiła nic ani o sczepieniach ani o kontrolnych usg czy wizytach. jak myślicie? zapisań synka do neurologa? minęło półtora m-ca od tamtego badania, a niedługo ma być zaszczepiony kolejną dawką 6w1 i na pneumokoki. co robić? w przychodni pytali czy neurolog pozwolił:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz maja taki obowiazek pytac i teoretycznie powinnas przyniesc na pismie zgode neurologa. jaki masz dokladnie opis usg glowy? jesli dziecko ma nadal ciemiaczko to zrobilabym kontrolne usg poki jest mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam podwyyzszona ale
little, opiszę usg potem, bo mały obudził się i idę dać mu jeść. neurolog mówiła, że jest nieźle i ona się nie może do niego przyczepić, ale z tymi szczepieniami nie powiedziała nic, a dla mnie to był taki szok - trafił na gastroenterologię alergia+podejrzenie refluksu- a tu nagle usg głowy,neurolog,okulista z całym sprzętem. byłam tak przestraszona, że nie myślałam wtedy, by pytać o szczepienia i inne tego typu sprawy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, czasami dzieci maja jakis wylew po porodzie i rodzice nigdy sie o tym nie wodwiaduja, ty tak na prawde tez sie o tym dopwiedzialas przez przypadek. stawiam, ze jesli nie bylo problemu z pierwsza hexa i prevenarem to mozesz dalej szczepic, tylko pamietaj zeby miedzy 6w1 a pneumo zrobic 6 tygodni przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzilas w terminie ?? ile apgaru mial Twoj syn ?? czy oprocz wymiotow cos Cie niepokoilo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam podwyyzszona ale
sorry, że odp dopiero teraz, ale mały ząbkuje i jest masakra:) little, to teraz mnie zmartwiłaś, nikt mi nie powiedział, że między 6w1, a pneumo powinien być odstęp:o mały (córkę też tak szczepili, z resztą każde inne dziecko również) był zaszczepiony hexą i prevenarem w tym samym czasie (po 1 strzale w udo) :o miał już tak 2 razy, pierwsza dawka w 7tyg życia, a druga dawka nieco opóźniona przez pobyt w szpitalu i infekcje, więc drugie szczepienie 2m-ce później w 16tyg życia. kolejną ma wyznaczoną w 21tyg życia (5tyg po drugiej dawce) :( dariannna - rodziłam tydzień po terminie, apgar 9/10 - urodził się z ręką przy glowie i tak był obwinięty pępowiną. był siny i schodziło mu kilka dni. jeśli chodzi o wymioty, to najprawdopodobniej były i są następstwem alergii na białko mleka krowiego + refluksu (mam nadzieję, że refluks wywołany jest właśnie alergią + niedojrzałością ukł.pokarmowego i to minie...). ale w szpitalu wezwali również neurologa,okulistę i zrobili usg, zbadali oczodoły, by wykluczyć powiązanie wymiotów z problemem w obrębie głowy. neurolog powiedziała, że jest wszystko ok z jej str (okulista też) i żeby sprawą wymiotów w dalszym ciągu zajmowali się gastroenterolodzy i alergolodzy... little, jak położę synka spać, to wezmę jego teczkę z papierami i opiszę to usg. dzięki za odzew:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze tak szzepia bo sa bezmyslni. kto zdrowomyslacy tak ciezka szczspionke jak prevenar daje ze skojarzona? U mnie tak zrobili z poerwsza dawka i po10 dniach wyladowalismy w szpitalu z niedowladem nogi. Wszyscy w szpitalu lapali sie zq glowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszałek
Ludzie, co wy z tymi szczepieniami?! Jak wam czarny kot przejdzie drogę i dziecko zachoruje to rozpoczynacie polowanie na czworonogi? Asymetria może powstać od tego, że dziecko leży na jednym boku częściej albo nosicie go na rękach tylko na jednej stronie - np. na prawej ręce bo silniejsza. Pilnujcie aby teraz spał/był noszony na drugiej stronie i jak nie ma innych problemów to wyluzujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jej nie chodziło o asymetrie ulozeniowa. Dziecko ma nierówne komory a to znaczy, że albo taka jego urodą albo miało wylew dokomorowy. I jedno i drugie niegroźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti08
Proszę spokojnie życ i ufać BOGU ZE ONA MA NAD WSZYSTKIM KONTROLE. Podobną sytuację mieliśmy z naszym synem. Co 2 miesiące kontrola i sprawdzanie czy nie ma wodogłowia. W pierwszym momencie przeżyłam szok i strach. Ale jestem chrześcijanka i dlatego codziennie się modliłam i czytałam słowo Boże i Bóg przez nie do mnie mówił i mnie wspierał. Mówił żebym była dobrej myśli, ze mój syn to sadzonka oliwki a sadzonki są zdrowe:)Po 6 miesiącach okazało sie ze wyniki są super nasz syn jest zupełnie zdrowym chłopcem. Gdy ktos się chce ze mną skontaktować to mój mail b.gorek@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę spokojnie życ i ufać BOGU ZE ONA MA NAD WSZYSTKIM KONTROLE. Podobną sytuację mieliśmy z naszym synem. Co 2 miesiące kontrola i sprawdzanie czy nie ma wodogłowia, bo miał poszerzone komory. W pierwszym momencie, gdy dowiedziałam się, że może mieć wodogłowie przeżyłam szok. Ale jestem chrześcijanka i dlatego codziennie się modliłam i czytałam słowo Boże (Biblie) i Bóg przez nie do mnie mówił i mnie wspierał. Mówił, żebym była dobrej myśli, że mój syn to ,,sadzonka oliwki"(Psalm 128,3-4 a sadzonki są zdrowe:)Bóg jest prawdomówny i po kolejnej wizycie okazało się, że wyniki są super nasz syn jest zupełnie zdrowym chłopcem. To że stwierdzono ,,coś" u dziecka nic nie znaczy.Trzeba ufać Bogu i nieustannie się modlić. Bóg zmienia rzeczywistość. Aby słyszeć Boga należy przeprosić go za swoje grzechy i zaprosić do serca w krótkiej modlitwie ,,Panie jestem grzeszna, wybacz mi przyjdź do mojego serca, życia i zajmi sie nim. Stawiam Cię na 1 miejscu mojego życia". Przecież Jezus umarł za każdą chorobę, za każde niedomaganie. Gdy ktoś się chce ze mną skontaktować, dowiedzieć więcej to mój mail b.gorek@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×