Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to w końcu jest????

które to usg prenatalne a które usg genetyczne?

Polecane posty

Gość jak to w końcu jest????

ile tych usg w ciąży jest ? 1.ciążowe to jakie? 2. genetyczne jakie? 3.prenatalne? Oszaleć idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to w końcu jest????
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko, zaraz
przeczytasz, że jesteś tępa, taka siaka i owaka, bo nie wiesz i siedzisz na forum żeby się dowiedzieć. Na tym forum niewiele jest miłych i pomocnych osób. Ja Ci na pytanie nie odpowiem bo nie wiem, ale zamiast tutaj pytać o to, polecam znaleźć w internecie informacje na ten temat. Na pewno jest wiele artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zapomniałaś
jeszcze usg połówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to w końcu jest????
no własnie na necie też są takie bzdury ze nie da się czytać. raz pisze ze usg prentalne to usg genetyczne na innej stronie pisze ze usg ciązowe to inaczej genetyczne a jak genetyczne wychodzi źle to sie robi prenatale - i bądz tu madrym. Jak to w praktyce wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co lekarz to inna nazwa. dla mnie genetyczne to to samo do prenatalne. polowkowe to ok 20 tc a ciazowe to kazde zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prenatalne
robi się między 11-14 tyg ciąży koszt ok 250 zł wykrywa pewne wady genetyczne, choroby, do tego można zrobić badanie krwi koszt następne 200 zł. Genetyczne = połówkowe około 20 tyg ciąży koszt ok 250 również wykrywa choroby i wady genetyczne, trwa trochę dłużej niż to pierwsze tzn prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
masło maślane... każde usg to tak na prawdę badanie prenatalne, bo prenatalne znaczy przed urodzeniem... usg genetyczne to takie, które wykonuje się w celu wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości u dziecka /również wad genetycznych/ i jeżeli te wyjdzie wątpliwie to jest to wskazanie do kolejnych badań prenatalnych - testu Pappa, itp. a z kolei jeżeli te nie wyjdą pomyślnie to będzie wskazanie do badań prenatalnych inwazyjnych. Usg genetyczne wykonuje się dwukrotnie, w 12-13 tc i ok. 21-22 tc - tzw usg połówkowe. Ja miałam usg przy każdej wizycie /chodzę prywatnie/, a wizyty często ze względu na powikłaną ciążę, ale ilość usg nie jest jakoś ustalona. Wiem, że na nfz wykonują 3 razy, przynajmniej u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to było tak: ok 11-13 genetczne gdy badają przezierność karkową ok 20 - połówkowe ogólnie badanie płodu ok 35 tygodnia prenatalne już ułożenie przepływy łożyskowe etc I te usg wykonywał specjalista od usg a nie mój lekarz prowadzący który usg robił mi na każdej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×