Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola z sąsiedztwa...

Jak przeżyć za minimalną krajową na macierzyńskim?

Polecane posty

Gość Ola z sąsiedztwa...

Temat pieniędzy nie daje mi spokoju, gdy pracowałam problem finansów mnie nie dotyczył, bo była premia, którą odkładałam na trudne czasy i mam dzięki temu oszczędności, ale one topnieją...No i się dowiedziałam, że moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane, więc albo potem idę na wychowawczy, albo żegnam się z firmą. Jeszcze przed narodzinami, kupiłam wszystko czego taki maluszek może potrzebować, ale wydatki mam jednak każdego dnia, niby się staram nie szaleć z pieniędzmi, no ale nie starcza mi ich na życie. Coś tam wystawiłam na Allegro, mąż nie może dorobić, bo pracuje na różne zmiany(on jednak wcale nie zarabia tak mało, ale prawie cała wypłata idzie na rachunki i opłaty)...Trochę mnie dołuje ta sytuacja, znajomi ostrzegają, że chyba złapałam już depresję, bo temat pieniędzy i tego jak tu dorobić lub jak zostawić 6 miesięczne dziecko w żłobku i iść do pracy ciągle mnie męczy...emocje biorą górę... Jak dajecie radę przeżyć za takie pieniądze, może przesadzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamuje sie tu czasami
Przed zajściem w ciążę o tym nie pomyślałeś? Na upartego 3-osobowa rodzina zdoła przeżyć za 2tys jeśli nie ma się kredytu. Ale co to za życie kiedy zakup nowej pary butów to święto, dziecku trzeba wszystkiego odmawiać a mąż już 4 zimę chodzi w jednym płaszczu. I kombinujesz na co wydać ostatnie 50zł na benzynę aby mąż mół podjechać do klienta czy jogurty dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaftanik niebieski
moge wiedziec ile teraz jest m.k.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamuje sie tu czasami
1111,86 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bxbdbdbd
Sory ale dla mnie zlobek to wybawienie od bycia kura domowa,mojego malucha bez skrupulow posylam do zlobka jak skonczy 8 miesiecy,siedzenie w domu to udreka,nawet z dzieckiem,wszystko zalezy od podejscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam gorzej
dużo gorzej a żyję. a raczej trwam w letargu bo życiem nazwać tego się nie da. szkoda mi mojego dziecka. żałuję, że go na to skazałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My póki co mamy 4 tys na rękę (2 męża wypłata + 2 moje macierzyńskie) i od dawna udaje nam się plus minus około dwóch tysięcy zaoszczędzić. Czyli: po macierzyńskim, kiedy zostanie tylko wypłata męża uda nam się spokojnie za to żyć, a dwa, że dzięki oszczędzaniu mamy zgromadzoną sporą sumę na czarną godzinę.. Mam nadzieję, że uda nam się nam za wiele z tej sumy nie ruszyć, ale przynajmniej możemy spać spokojnie... Ale za minimalną to fakt, byłoby kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie dokładnie !!!
elka- 2 tysiace zaoszczedzic ?? chyba sobie zartujesz, niby na czym da sie zaoszczedzic tyle kasy ? noe jecie czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elka felka
a jakie macie stałe opłaty? czynsz, prąd, gaz, woda, kredyt? itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest ten
elka felka je w sumie sluszna wage ma hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mamy żadnego kredytu, czynszu nie płacimy, bo mamy mieszkanie w domu teściów, płacimy im 1/3 (bo ich jest czworo, a nas dwoje) rachunków za prąd i wodę, bo z gazu tylko oni korzystają, czyli miesięcznie około 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co płacimy? Komórki 130 zł, telewizja 70, tankowanie auta około 280 zł miesięcznie. To w sumie nasze wszystkie stałe opłaty. Także spokojnie te dwa oszczędzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assasasasasasasasas
po rodzice pomagaja. a gdybyscie sami mieszkali nic byscie nie odlozyli. i zapewne czasem tesciowka obiadek zrobi i zaprosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wyobraź sobie, że nie gotuje i nie zaprasza. I nie wiem czy doczytałaś - płacimy za siebie rachunki. A że boli Cię, że odstąpili nam za friko do wyremontowania część domu, no cóż... Nie każdy ma fajnych teściów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allaaakss
elka felka nie żryj tyle to może schudniesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assasasasasasasasas
ja nie zazdroscze bo sami mamy taka mozliwosc. Tescie maja do na wsi.I maja wolna cala gore( strych) i gdybysmy chcieli to moglibysmy wyremontowac i zamieszkac. Ale mamy wlasne mieeszkanie.. Ale ile macie tych oplat?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assasasasasasasasas
to malo. dlategom mozecie sobie pozowlic na cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsfsasaffsa
u moich rodzicow z jednej wyplaty, ale ja szperam po lumpeksach i duzo biegam po promocjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elka felka
no to teraz rozumiem dlaczego odkładacie 2 tysie ;) my mamy życie zupełnie inne... czynsz z wodą 550 zł, prąd 120 zł, gaz 130 zł, komórka 80 zł, tv+internet 140 zł, przedszkole 550 zł, kredyt hipoteczny 1000 zł, paliwo 300 zł, 2 polisy ubezpieczeniowe 290 zł ---> co daje razem STAŁYCH OPŁAT 3160 zł raczej mając tyle opłat nie odłożyłabyś ani grosza a wręcz nie miałabyś co do garnka włożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mało, ale skoro takie rachunki.. Wiem, że mamy jak u Pana Boga za piecem, ale mimo to nie wydajemy kasy do zera, oszczędzamy, bo wiemy, że różnie może być. A mamy taką dewizę życiową: żeby mieć kiedy się nie ma trzeba oszczędzać kiedy się ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaa,lk
" bo mamy mieszkanie w domu teściów" to guzik macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia-lia
allaaakss - bardzo "mądra" wypowiedź... skąd tacy ludzie jak ty się biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assasasasasasasasas
dlatwgo ja wole swoje male mieszkanko. niz mieszkanie z tesciamy razem. mimo ze mam super tesciow to niewyobrazam sobie mieszxkac pod 1 dachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"raczej mając tyle opłat nie odłożyłabyś ani grosza a wręcz nie miałabyś co do garnka włożyć..." Gdybym miała tyle opłat to postaralibyśmy się o lepszą pracę. A gdyby jej nie było to nie dopuściłabym do takich opłat. Bo przecież nie można wydawać więcej niż się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, a ja nie dość, że wyobrażam sobie życie z nimi to jeszcze bardzo fajnie mi się z nimi mieszka. I nie chodzi mi o korzyści finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elka felka
ale nie wiesz ile ja zarabiam i ile odkładam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" bo mamy mieszkanie w domu teściów" to guzik macie. Nie, nie mamy guzik. Mamy działkę, a na niej dom do wyremontowania. My. Nie teściowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola z sąsiedztwa...
Staram się nie wydawać pieniędzy na głupoty, ale zaczęłam się ostatnio zastanawiać czy wlać paliwo do auta, czy po zakupy i coś na obiad iść 3 km piechotą z dzieckiem...Mamy własne mieszkanie na kredyt(nasi rodzice są biedni i nie mogli nam dać ani własnego kąta ani użyczyć kawałka domu)+opłaty+paliwo do 2 samochodów...Do tego przedszkole za starszaka(dowozimy do centrum, bo tylko tam było miejsce, jesteśmy "za bogaci", aby dziecko chodziło do przedszkola obok domu, dzieci sąsiadek też nie dostały się do tego przedszkola poważnie) no i tak siedzę i myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×