Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karooooooolllliiiinnna1

Pol etatu po urlopie macierzynskim - jak dlugo???

Polecane posty

Gość karooooooolllliiiinnna1

Witam!!! Mam pytanie - wlasnie wrocilam z urlopu macierzyskiego i zamierzam pracowac na pol etatu. Moj szef poinformowal mnie ze wniosek o obnizenie wymiaru czasu pracy moge wypelnic na max. 12 miesiecy. Nie rozumiem tego, gdyz przeciez wg. kodeksu pracy pol etatu nalezy mi sie przez okres 3 lat. Bardzo prosze o wytlumaczenie. Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejoszku
Przez tych 12 msc nie będzie mógł Cię zwolnić jeśli wrócisz do pracy na niepełny etat. Chyba o to mu chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powolaliscie sie z szefem na dwa rozne przepisy: Ty na przepis pozwalajacy korzystac z urlopu wychowawczego w czesci, co oznacza, ze de facto bedziesz w okresie do max. 3 lat w polowie etatu na urlopie wychowawczy, a w polowie w pracy. Twoj szef, jak to napisano powyzej, na przepisie o ochronie matek wracajacych po urlopie macierzynskim. Moja rada- napisz wniosek o zmniejszenie etatu na pkres 12 miesiecy, to zapewni ci ochrone, a na minimum 14 dni przed uplywem 12 miesiecy zloz wniosek o urlop wychowawczy w wymiarze polowy etatu na okres kolejnych 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooooooolllliiiinnna1
bardzo dziekuje za odpowiedz!!!! Tak na pewno zrobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×