Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fixxy

Mam 14 lat i codziennie wzdęcia

Polecane posty

Gość fixxy

Cześć, mam 13 lat (no w sobotę 14) i codziennie wzdęcia. Brzuch mam wydęty, wygląda jakbym była w ciąży! Mam mocne bóle, gazy - a gdy wstrzymam mój brzuch wydaje dziwne dźwięki. Tabletki typu Nospa nie pomagają mi. Wzdęcia mam prawie codziennie! Do tego bardzo rzadko się wypróżniam - raz na pięć dni! Co mam zrobić ? Przez to, że tak rzadko się wypróżniam tyje. Jem mało. Nie jem słodyczy, żadnych fast-foodów i tuczących rzeczy. Pomimo tego nie mogę utrzymać wagi. Chciałabym iść na dietę (już raz byłam), ale nwm. Chcę, ale też nie. Schudnę - to wiem, ale boje się, że zahamuje swój wzrost (165 cm), a jest dla mnie ważny bo mam zamiary spróbować sił w modelingu. Dużo osób mówi, że się nadaje, chcę tego, ale muszę schudnąć, ale nie mam jak bo nie mogę po prostu. Co mam zrobić ? Dlaczego mam tak częste wzdęcia i tak rzadko się wypróżniam? Mam już tego dość. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łocholercia
kochanie masz zaparcia, musisz udać się do lekarza albo do apteki żeby ci przepisał coś na wzdęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonda
fixxy,kup sobie suszone sliwki i suszone morele i zajadaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na zaparcia i na gazy, ogólnie na pracę jelit dobry jest probiotyk lactoral, do dostania bez recepty, poprawia pracę jelit, na wzdęcia espumisan nawet w większych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamitami
Nikki ma racje ;) a co do espumisanu, to są nawet takie listki o smaku żurawiny. Ruszaj się dużo i powiedz co zazwyczaj jadasz, bo może tutaj tkwi problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Espumisan jest bardzo dobrym środkiem na wzdęcia, wielu lekarzy go poleca swoim paccjentom, więc możesz go spokojnie wypróbować. W szczególności że nie jest na receptę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimikanka
nospa nie jest na wzdęcia, tylko na ból - rozluźnia mięśnie brzucha. Jeśli jesteś pewna, że w Twojej diecie nie ma nic, co mogłoby być przyczyną, wizyta u lekarza będzie konieczna, gdyż to może być poważniejszy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleni moris
to zmeń diete kochaniutka, bo lekarstwami to niczego nie wyleczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze mówisz ALeni, Fixxy przeanalizuj swoją dietę bo może znajduje się w niej za dużo produktów wzdymających. Hah i faktycznie nospa nie jest na wzdęcia kochana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama cierpię na to przekleństwo od paru lat. Jednak podstawa to systematyczne wypróżnianie. Polecam Colon C ureguluje przewód pokarmowy i poprawi trawienie. :) Nie radzę stosować nospy, bo to zupełnie inna droga, nie popełniaj moich błędów i nie faszeruj sie czymś co nie pomaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam już to za sobą ...:)
Weronika, a colon c to też faszerowanie się "czymś" Nie prociej zmienić dietę, wprowadzić więcej warzyw i owoców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fixxy
W tym rzecz, że z dietą chyba wszystko okej. Do tej pory nie miałam problemów ze wzdęciami, a mój jadłospis wygląda jak wcześniej. Jem dużo owoców, warzyw, nabiału, ciemnego pieczywa etc. Nie jem słodyczy, fast-food'ów no i mięsa, bo jestem wegetarianką. Boję się iść do lekarza, bo wydaję mi się, że te wzdęcia nie są skutkiem złego odżywiania etc. Mam częste bóle wątroby, nerek i żołądka. Jak jedno mnie chwyci to i reszta. Do tego wzdęcia. Raz ból trzymał się przez 3 dni! Wszystko mnie bolało: brzuch, żołądek, wątroba, nerki, całe plecy aż w klatce piersiowej. Nie jest to zwyczajny ból, kuje. Wzdęcia miałam 12/24 h. W nocy jedynie miałam spokój. Nie wiem co się wtedy działo. W tej chwili też mnie kuje wątroba i mam wzdęcia. Masakra -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mguga
Odstaw mleko i produkty mleczne, a na razie zajrzyj na wątek zabójcze mleko, poczytaj. jeśli odstawisz i dolegliwości znikną, tzn., że należysz do dużej grupy osób, która nie trawi nabiału. jeśli nie znikną, szukaj dalej - idź do lekarza i zrób badania. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bój się iść do lekarza tylko idź do niego! Nie ma się czego obawiać, zwlekanie może tylko pogłębić ewentualną chorobą. Powiedz czy stosowałaś coś poza nospą na wzdęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffuuuuzzj
Dieta eliminacyjna, to może być nietolerancja laktozy (musisz wyeliminować produtky mleczne i obserwować reakcję ciała) albo glutenu (tu gorzej, o wiele więcej jest do eliminacji i trzeba dokładnie czytać etykietki: http://www.celiakia.pl/produkty-dozwolone/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile to jest celiakia... CIężko cokolwiek doradzać skoro jeszcze nie poszłaś do lekarza. Mogę tylko wrzucić linka żebyś sobie poczytała trochę jeszcze o wzdęciach: http://www.espumisan.pl/skad-sie-biora-wzdecia/jak-rozpoznac-wzdecie/ i o zespole jelita drażliwego:http://jelitodrazliweonline.pl/ Daj znać co i jak;) czasem tu jeszcze zajrzę i może coś podpowiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fixxy
Sądzę, że nie jest to wina mleka, ponieważ od dziecka jem bardzo dużo nabiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mguga
Kobieto, w wieku 8 lat organizm przestaje trawić mleko i produkty mleczne. Odstaw wszystkie mlekopochodne, w tym kefiry, jogurty, twarogi, sery. na 2 tygodnie i sprawdź, jak się czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjdosa
Jakby organizm nie trawił mleka to doprowadziłoby to do zatrucia organizmu który je spożywa, wiekszość ludzi jednak mleko je pod różnymi postaciami i jakoś nie umierają, więc oragnizm ludzki w jakimś stopniu to mleko trawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważna jest dieta jaką się stosuję - nie mam na myśli jakieś wyimaginowej na zasadzie dukana czy cuś, tylko chodzi o zbilansowanie spożywanych pokarmów. Czasem może być tak że białko w rekacji czymś powoduje wzdęcia. Fachowcem nie jestem, więc nie wiem, ale może uda mi się coś wywiedzieć. Moja koleżanka jest dietetykiem. A jeśli problem jest bardzo uciążliwy a sama wiem że czasami być może, ja jak wspomniano wyżej posiłkowałabym się espumisanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mguga
Do jsjdosa Poprawka. jakby organizm nie trawił to albo przelatywałoby przez niego w niezmienionej formie jak drewno czy papier - ewentualnie trochę mokre ;) No i wiele ludzi ma biegunkę po mlecznych produktach. Albo żółądek by probowal, próbował, próbował, wydzielał więcej kwasu - stąd refluks i zgaga. Albo organizm wchłaniałby to co się da a resztę wydalał. I tak też się dzieje. A to co wchłania idzie na przyrost masy, zlepia cholesterol w tętnicach, wyskakuje przez skorę w postaci krostek lub przez nerki - niesamowicie je obciążając. Skutki tego widać po latach. Dlatego tyle dorosłych osób po urodzeniu dziecka lub ogólnie kolo 40 jest otyłych, zmęczonych, cierpi na różne choroby i coraz powszechniejszy rak. Poczytajcie sobie dziewczyny o diecie adwentystów, którzy przetworów mlecznych nie spożywają. I żyją w dobrym zdrowiu po sto kilka lat. Adwentystką nie jestem, ale podoba mi się ich sposób odżywiania. bardzo mądry i logiczny. Tylko jajka też bym jadla, bo mają dużo witaminy B 12, której w ich diecie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam że mleko dla dorosłych jest bardzo szkodliwe, sama staram się je ograniczać, ale po Twoim poście postaram się odstawić je na dłuższy czas. W szczególności, że jak bylam dzieckiem to miałam skazę białkową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mo:naturalnie
Aby uniknać problemów trwiennych i pomóc utrzymać dobrze funkcjonujący układ pokarmowy: smartlivingnetwork.com unikaj palenia papierosów (pierwsza czynnosć zaraz po przebudzeniu - papieros - zapomnij(!)), zmaksymalizuj spożycie składników odżywczych. Zwiększ spożycie zdrowej żywności, oraz świeżych warzyw i owoców, jedz powoli, dokładnie przeżuwając pokarm (niedokladnie pogryzione jedzenie dłużej zalega w żołądku, pondato duże kawałki pokarmu mogą uszkodzić śluzówke), staraj się jeść częściej, ale mniejsze porcje, nie zapychaj żołądka przed snem, zwiększ spożycie błonnika, zminimalizuj picie herbaty, kawy, alkoholu, oraz jedzenie tłustych i bardzo ostrych potraw, nie faszeruj się lekami przeciwbólowymi i innymi pigułkami - niszczysz go. czytaj wiecej: http://mo-naturalnie.blogspot.co.uk/2013/02/na-skroty-ukad-pokarmowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówna
zanim rozpoczniesz jakąkolwiek diete udaj sie do lekarz pierwszego kontaktu, powiedz co ci dolega i zasugeruj czy to może być celiaka. lekarze często zapominają o xceliacer i nie potrzebnie faszerują pacjentow lekami. wystarczy odpowiednia dieta /zobacz w google. badanie krwi potwierdzi chorobe ale kosztuje ok. 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że nie jesz fast foodów, słodyczy czy tłustych rzeczy nie jest równoznaczne z tym, że nie jesz tego co powoduje wzdęcia. Może w diecie brakuje ci błonnika, ewentualnie na poprawę trawienia pij zieloną herbatę. Polecam też Normosan dostępny w aptekach z tego co kojarzę - nie przesadź tylko, bo możesz otrzymać efekt przeczyszczający. Polecam poczytać tutaj http://pieknojestwtobie.com/co-jesc-przy-wzdeciach-dieta-i-praktyczne-porady/ o diecie odpowiedniej do uniknięcia wzdęć. Jeśli już kompletnie nic ci nie będzie pomagało, to może udaj się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można zrobić badania krwi, w dobrym laboratorium, możesz sprawdzić na badamysie.pl i zrobić badanie bez skierowania i za darmo, a wyniki mogą Ci wysłać na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×