Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość LISEKM84

OTWARCIE KOMISU DZIECIĘCEGO - POMOCY!!!

Polecane posty

Gość LISEKM84

Od kilku miesięcy jestem osobą bezrobotną a perspektyw na pracę brak, dlatego zastanawiam się z mężem nad otwarciem komisu dziecięcego. W miejscowości pod Warszawą, w której mieszkam nie ma takiego komisu, więc nie byłabym niczyją konkurencją a dziura w rynku daje mi szansę otwarcia tego w tej miejscowości. Oczywiście będę zaczynała od zera, nie mam zbyt dużej wizji na ten temat ani lokalu, dlatego moje pytanie czy jest to dość dobry i dochodowy pomysł na biznes? Naczytałam się tak WIELE na różnych forach, że przyznam, iż trochę się obawiam aczkolwiek wiem, że nikt nie da mi gwarancji, że dorobie się majątku na tym, ale aby w ogóle zacząć potrzebuję trochę podpowiedzi od Was a pytań mam sporo, więc będę wdzięczna za każdą sugestię i odpowiedź na moje pytania zamieszczone poniżej. 1-Skąd brać towar? Wiem, że komis powinien polegać na tym, że klienci sami przychodzą i zostawiają swoje rzeczy, ale nauczona doświadczeniem wiem, iż życie nie jest takie kolorowe i samemu też trzeba towar kupować sprzedając go po prostu tak jak w zwykłym sklepie. Chciałabym sprzedawać używaną odzież dziecięcą, wózki, ale także i zabawki, ale nie wiem gdzie pozyskiwać te rzeczy? 2-Co Wam najlepiej w komisie się sprzedaje, na co warto zwrócić większą uwagę. Wiem, że z czasem rynek sam to u mnie ukształtuje, ale na start muszę coś mieć w komisie i wolałabym raczej lepiej sprzedające się rzeczy gdyż nie biorę żadnej dotacji finansowej i wszystko będę musiała zakupić z „własnego portfela 3-Jaką prowizję od sprzedaży przeważnie pobieracie procentowo od towaru wstawionego w komis? 4-Czy mogę poprosić o przesłanie wzoru umowy, jaką podpisujecie z klientami, którzy zostawiają towar w komisie? 5-Czy pobieracie jakąś opłatę za wystawienie w komisie towaru? Spotkałam się na innym forum, iż komis pobiera opłatę w wysokości 1zł na 30dni za wystawienie towaru na sklepie + prowizja od sprzedaży. 6-Czy dajecie jakąś gwarancję klientom na towar zakupiony u Was w komisie? Znalazłam jeden post, w którym komis pisze, iż daje 7 dniową gwarancje na towary sprzedawane u nich. 7-Czy przyjmujecie zwroty od klientów? Konkretnie chodzi czy jeżeli klient zakupi u Was w komisie towar, pójdzie z nim do domu i po kilku godzinach stwierdzi, że mu się znudził to przyjmujecie go z powrtotem tak jak to robią np. duże supermarkety. 8-Czy wspomagacie się w komisie częścią rzeczy nowych? Jeżeli tak to, jakimi produktami? Ktoś napisał, że dodatkowo sprzedaje nowe skarpeteczki, majteczki, rajstopki, tanie „chińskie zabawki czy nawet spineczki i gumki do włosów. Czy warto? W to trzeba jednak więcej zainwestować niż w rzeczy używane 9-No i może głupie pytanie, ale jaki jest VAT na używaną odzież, zabawki czy wózki sprzedawane w komisie? Wiem, że w sklepie standardowym na np. zabawki jest 23% ale nie wiem czy takie same zasady działają w komisach. 10-W jaki sposób się reklamujecie? Duży szyld przed komisem to jedno, ale czy jakaś reklama na np. forach internetowych czy gazetach lokalnych? 11-Jak ze sprzedażą na Allegro? Tego wszystkiego tam jest PEŁNO czy wystawiacie swój towar na Allegro i czy opłaca się taka sprzedaż rzeczy używanych? 12-No i najważniejsze Ile mniej więcej trzeba zainwestować na start? Nie pytam o czynsz, ZUS czy wypłatę dla siebie ;) ale o inwestycję w towar, tak aby około 50m2 lokal nie był pusty na start. 13- ile mniej więcej macie ilościowo w skali miesiąca klientów przychodzących zostawić towar na sprzedaż a ilu kupujących? Czy duży z tych co zostawia do sprzedaży kupuje u Was? 14-Nie mając kasy fiskalnej w jaki sposób wydajecie klientowi potwierdzenie sprzedaży zamiast paragonu fiskalnego? Wiem, że moich pytań jest trochę dużo, ale naprawdę będę baaaardzo wdzięczna za każdą pomoc i podpowiedź na mój adres e-mail: lisekm84@tlen.pl Z góry dziękuję Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×