Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwionnaaa tymm

Brak kasy a zaproszenie na święta?Co robić

Polecane posty

Gość zmartwionnaaa tymm

W tym roku znelsimy sie w trudnej sytuacji finansowej.Po oplatach nie za duzo kasy nam zostalo. Dostalismy zaproszenie na swieta do rodzicow partnera. I tak glupio jechac bez niczego. Oni maja zwyzczaj ze robia sobie prezenty a mi nic nie bedziemy miec. Bardzo zle sie z tym czuje. Mam 2 opcje ale zostac w domu i zrobic skromne swieta,mam na to przeznaczone 100zł. albo pojechac do rodzciow partnera i te 100zł przeznaczymy na bilet. Co byscie zrobili w tej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgh
to zalezy czy rodzice twojego partnera znaja wasza sytuacje i zrozumija jesli pojedziecie bez prezentow sle jednak sie zjawicie. jesli mieli by wam to wypominac albo krzywo patrzec to lepiej zostancie w domu u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionnaaa tymm
znaja nasza sytuacje ale bede sie niezrecznie czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgh
to w takim razie grzecznie podziekuj i swieta zrobcie sobie w domu. dasz rade skromnie za te 100 zl. ja bym tak zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionnaaa tymm
widze jak M. sie martwi bo on chce jechac a ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgh
nie zosteje wam nic innego jak szczera rozmowa. powiedz mu ze bedziesz sie zle czula jak pojedziecie bez prezentow. a z drugiej strony rodzina meza powinna zrozumiec ze w tej chwili nie dacie rady ich obdarowac. przeciez sie nie zapozyczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiłabym tak:
to zależy jakich masz teściów. Masz z nimi dobre relacje? Jeśli tak, porozmawiajcie z nimi, przedstawcie swoją sytuację i jedźcie. Prezenty są sprawą drugorzędową. Niewykluczone że Wasza obecność będzie dla teściów najpiękniejszym prezentem. Powodzenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionnaaa tymm
w zeszlym roku nie mialam takiego dylematu. dla kazdego cos bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionnaaa tymm
jedzimy do nich kilka razy do roku. tescie sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiłabym tak:
jeśli są ok, to bądźcie z nimi szczerzy. Co masz do stracenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiłabym tak:
raz jesteś na wozie, innym razem pod wozem. A takie święta tylko raz w roku. Atmosfera jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgodnie z zasadami
savoir vivre niegrzecznie jest jechać z prezentem ! obrazisz gospodarzy.Obowiązek prezentów spada na gospodarzy więc nic się nie martw czy głupio czy nie głupio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w tym roku też święta, wigilia wspólna, co roku robiliśmy sobie prezenty po około 50 zł, ale że mi za miesiąc kończy się macierzyńskie i będziemy mieli tylko pensję męże to stwierdziłam, że w tym roku z prezentów rezygnujemy (50 zł x 5 osób to jednak nie mało), poinformowałam o tym rodzinę i jakoś nikt problemów nie robił. Porozmawiaj z rodziną, święta to nie tylko prezenty, powinni to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swaa
zrob cos recznie np z ciasta solnego jakies figorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmciazkasprawaaaaa
cale 100 zl na bilety??? jesli nie cala 100, to fajnie bybyło jakbyscie kupili dobre winko, kilka jakis slodyczy, mozna znalezc naprawde tanio, zapakowac w przezroczysty ozdobny papier kokardka i już!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamalejcoreczkiii
hmmciazkasprawaaaaa- swietny pomysł zapodałaś! autorko rzeczywiście ładnie bybyło jakbyście rodzicom wręczyli tak ogólnie winko i jakieś słodycze lub winko i jakaś duża bombonierka! taki ładny gest a niedrogo. Wczesniej kazalabym partnerowi zadzownic do swoich rodzicow i szczerze powiedziec, ze dziekujecie za zaproszenie jest Wam niezmiernie miło ale wasze fundusze nie pozwalaja na zrobienie prezentow... i ze macie tylko drobnostke dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewolucję w piekle
A moze rodzice dlatego ich zaprosili, bo znają ich sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×