Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gvegvdf

espumisan dla mamy karmiacej piersia

Polecane posty

Gość gvegvdf

Czy podziała na klopty z brzuszkiem niemowlaka? Od kilku dni miewa lekkie kolki. Tragedii nie ma, a mam w domu espumisan easy. Przeniknie do mleka i zadziała nawet dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaqaa
Z ulotki: "Espumisan w ciąży i karmienie piersią Z reguły symetykon można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią bez ograniczeń, gdyż jest wydalany z jelit w postaci niezmienionej i nie wchłania się do organizmu. Jednakże przed zastosowaniem wyrobu Espumisan EASY w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przeniknie do mleka, bo espumisan w ogole sie nie wchlania, jego dzialanie polega na rozbijaniu pecherzykow gazu w jelitach i tyle Sa kropelki z simetikonem dla maluszkow, popytaj w aptece ja ze swojego doswiadczenia polecam kropelki bobotic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie ty możesz brać spokojnie ale dla maluszka lepsze kropelki. Ja też kupiłam bobotic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gvegvdf
Dopiero w sobotę bede mogła do apteki podjechać i myślałam ze do tego czasu jakoś domowo lub poprzez moja dietę zlagodze mu te kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaqaa
kolka to często efekt niedojrzałości ukł. pokarmowego bardziej niż efekt diety matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gvegvdf
no tak tak wiem, ale może mogę wspomóc jakoś prace jelit dzieciaczka? Trzeba uważać co się je żeby nie wzdymalo to może i da się coś jeść żeby ułatwić prykanie ;-) wyczytałam co nie jeść, ale info co warto jesc nie znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaqaa
Gdyby to tak działało to dzeici na mm nie miałyby w ogóle kolek a to nieprawda. Pomogą masaże, dociskanie nózek do brzuszka i ciepłe okłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kolki jest dobre sab simplex lek niemiecki bo jest lespzy niż czeski. Ja zamawiałąm przez internet i przeszło bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gvegvdf
Okłady robiłam, masować niestety mi ciężko jak dziecko krzyczy i się pręży. Staram się na wieczór wymasowac przed kolka i może dzięki temu w miarę szybko później przechodzi. Jednak coś tam jej jest to szukam jeszcze innych takich metod działania od środka, jak zapobiegać. I wiem ze na mm też mają, ale nie zaszkodzi mi próbować jeść rzeczy ułatwiające prace jelit ;-) a może błonnika więcej? To chyba też ma wpływ na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wypróbowałam chyba wszystko Bobotiic, Infakol, Sab Simplex, Delicol, Bio Gaję i jeszcze kilka innych, a mojemu synkowi pomógł jedynie espumisan w kropelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wypróbowałam chyba wszystko Bobotiic, Infakol, Sab Simplex, Delicol, Bio Gaję i jeszcze kilka innych, a mojemu synkowi pomógł jedynie espumisan w kropelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gvegvdf
No tak, ale ja nie pytam teraz o leki bo te wiem, że każdemu co innego działało więc w sobotę w aptece bede gadać i próbować co nam zadziała. Póki co szukam naturalnych metod wspomagających zapobieganiu czy łagodzących kolki. Podejrzewam, że nie ja jedna karmiąca piersią na to wpadłam i może jakieś mamy się ze mną podzielą czy widziały po czymś jakąś nawet minimalna poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na pocz moj mial silne kolki to nawet dalalm mu troszke na smoczek tego easy i mu bardzo pomogly i zyje do dzis wiec moze to mu pomoze. teraz pije tak 3 herbatki koperkowe na dzien(ja) i tez nie ma kolek. a teraz boboitc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do espumisanu, to on jest specjalnie dostosowany do potrzeb maluszków, dlatego nie ma co się martwić o to czy zaszkodzi dzieciaczkom :)) Tego typu leki są przygotowywane z niesamowitą precyzją i rzetelnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rak bo pytanie dotyczyło kolek u mamy, a espumisan ma dostosowane preparaty dla dorosłych i dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, trochę odbiegłam od tematu, chodziło mi o to, że skoro espumisan jest stosowany u niemowlaków to na pewno nie zaszkodzi kobietom w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka87
W sumie zawsze kobieta może sobie kupić espumisan w formie kropli gdyby coś zaczęło maluszka męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja espumisan znam z kropli dla dzieci i według mnie nie ma lepszego leku na kolkę u dzieci. a co do mamy karmiącej wydaje mi się że spokojnie można go przyjmować, skoro na ulotce jest napisane że nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na kolki najlepiej niech mama odstawi całkowicie nabiał, czyli mleko, sery, jogurty itp, ponieważ często maluszki nie trawią laktozy w nim zawartej. Też miałyśmy z tym problem, moja Janka prężyła się i przeraźliwie płakała. Po odstawieniu nabiału jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U moich dzieci w momencie ataku kilku pomagala włączona suszarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×