Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monikaaa2456

hej, kiedy i czy trzeba isc z noworodkiem do lekarza?

Polecane posty

Gość monikaaa2456

hej czy z noworodkiem trzeba iść do lekarza? mój ma 2 tygodnie, po porodzie widział go neonatolog, wszystko jest ok, czy musze iść mimo to do lekarza? a może wezwać neonatologa jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też............
Zobacz co masz wpisane w książeczce zdrowia. W szpitalu powinni ci wpisać zalecenia. Ja miałam że w 4 tygodniu wizyta u pediatry i później w poradni odnośnie bioder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla ble blo
po porodzie przychodzi połozna a do lekarza pojdziesz jak bedziesz szła na szczepienie... a cos maleństwo dolega??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też............
Zobacz co masz wpisane w książeczce zdrowia. W szpitalu powinni ci wpisać zalecenia. Ja miałam że w 4 tygodniu wizyta u pediatry i później w poradni odnośnie bioder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaa2456
nie mam nic w książeczce, rodziłam w domu, neonatolog mówił, żeby na bioderka iść po 4 miesiącu dopiero, położnej u nas nie bedzie, bo nie zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla ble blo
u mnie połozna chodziła bez zaproszenia, tak u nas jest moze u Ciebie jest inaczej ale jezeli malenstwu nic nie dolega to lekarz obejrzy go przed szczepieniem, a bioderka miedzy 6 a 8 tygodniem życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też............
Porady położnej są czasami cenniejsze niż pediatry. A z bioderkmi to chodzi się do poradni po 4 tygodniu a nie miesiącu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaa2456
nie, bioderka po 4 miesiącu mi kazał, to akurat mam zapisane, mówił, że teraz jest ok i nie ma sensu iść wcześniej. położnej nie chcę w domu, wiem jaka u nas chodzi, rady ma jak za komuny, tragedia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz obejrzy malca przy okazji szczepienia, ale jesteś pewna że te bioderka po 4 miesiącu? Pytam bo nie słyszałam o takiej wizycie. Przeważnie jest coś w 2 miesiacu życia, ale może coś się zmieniło/inne zalecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla ble blo
z tym 4 m-cem na bioderka to jakos dziwnie, lepiej sie dobrze dowiedz bo to jakis dziwny termin !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też............
Zadzwoń do poradni preluksacyjnej i do pytaj o o usg bioderek, bo u nas na bank do 8 tygodnia się je robi. A co do położnej to możesz sobie wybrać dowolną, chyba że jesteś z małej miejscowości i jest tylko jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaa2456
ten lekarz mówił, że zaleca właśnie po 4 mcu, chyba ze po porodzie coś jest nie tak, to wcześniej, a że każą wcześniej to poprostu nfz kasę wypłaca to każą, ale to bez sensu podobno, to dobry lekarz, więc mu ufam :) na szczepienia nie będziemy narazie chodzić, także dlatego też pytam kiedy ewentualnie wypadałoby maluch lekarzowi pokazać.. a polożna u nas jest tylko jedna własnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natmik
ja po wyjściu ze szpitala zostałam poinformowana że za 2 tygodnie iśc do poradni neonatologicznej (rutynowa kontrola) w 4 tygodniu na kontrolną wizyte do pediatry który daje skierowanie do ortopedy (wszystkie dzieci powinny iść na kontole), a w 6 tygodniu pierwsze szczepienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie chciałaś położnej ? Dowiedziałabyś się naprawę wiele ,cennych rzeczy ;) Ja z noworodkiem nie chodziłam do lekarza. Już na drugi dzień kiedy wyszliśmy ze szpitala przyszła położona i zjawiała się raz w tygodniu.Miało być 10 wizyt,ale po 4 spotkaniu stwierdziła że dobrze sobie radze i nie ma sensu by przychodziła.Zostawiła swoją wizytówkę i kazała dzwonić jak tylko będę miała problem....i dzwoniłam :P Zawsze pomogła,doradziła :) A do lekarza to chodziłam tylko na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też............
Skoro tak to rozumiem ze kazał ci teraz "pieluchować" dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaa2456
położnej nie chciałam, bo wiem co za babka by przyszła, zwolenniczka sztucznego mleka, wypłakiwania się dziecka, masy kosmetyków, podawania słoiczków 3 miesięczniakom itp, za takie rady dziękuję.. neonatolog na temat profilaktycznego pieluchowania negatywnie sie wypowiadał, mówi że dziecko ma mieć swobodę ruchów i takie pieluchowanie może tylko zaszkodzić jeżeli wszytko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahoniowy fiolet
u nas trzeba było zadzwonic do przychodni i umówić się na pierwszą wizytę. Na niej lekarz obejrzal synka jak mały miał koło 3 tyg. i zapisał na szkolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaa2456
na jakie szkolenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamamaa29
Ja bym na bioderka poszła ok 4 tygodnia, ponieważ lekarz "gołym okiem" nie oceni ich stanu, potrzebne jest badanie USG, a takie zrobione szybko daje możliwość właściwego postępowania, jeśli będzie taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahoniowy fiolet
szczepienie :) sorki, tak to jest, jak się robi kilka rzeczy na raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaa2456
haha już się zdziwiłam o jakie szkolenie Ci chodziło :) na bioderka mogę się przejść wcześniej też, nie zaszkodzi :) ale co dalej to nie wiem, może jak nic sie nie dzieje to poprostu nie chodzić do lekarzy>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×